Skocz do zawartości

gniazdo prądowe (zapalniczki)


ostell
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

słuchaj, a gdybyś po zakupie tego spróbował to rozebrać, "wycisnąć esencję" i zapakował w coś mniejszego żeby zminiaturyzować w sklepach z elektroniką można dobrać za parę groszy gotowe obudowy. To USB na pewno ma "za sobą" jakiś wbudowany układ ograniczający.

 

 

napewno, zobaczy sie...

 

używacie do czegoś gniazda zapalniczki pomijając ładowarkę i zapalniczkę??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można np. do kompresorka.

2008Chorwacja 4530km 2009Chorwacja Czarnogóra 4480km 2010Czarnogóra Chorwacja 4550km 2010Czarnogóra Grecja 5100km

2012Macedonia Albania 4600km 2013Włochy Sycylia 6000km 2014Czarnogóra Albania 4490km 2015 Rumunia Bułgaria.4750km 2016Serbia Czarnogóra 4550km2017 Dagestan 8500km2018 Toskania 4500

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gniazdo prądowe i gniazdo zapalniczki różnią się między sobą.I do prądowego nie można wkładać zapalniczkę bo pójdzie z dymem,lub spali bezpiecznik albo instalację.

2008Chorwacja 4530km 2009Chorwacja Czarnogóra 4480km 2010Czarnogóra Chorwacja 4550km 2010Czarnogóra Grecja 5100km

2012Macedonia Albania 4600km 2013Włochy Sycylia 6000km 2014Czarnogóra Albania 4490km 2015 Rumunia Bułgaria.4750km 2016Serbia Czarnogóra 4550km2017 Dagestan 8500km2018 Toskania 4500

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gniazdo prądowe i gniazdo zapalniczki różnią się między sobą.I do prądowego nie można wkładać zapalniczkę bo pójdzie z dymem,lub spali bezpiecznik albo instalację.

:eek: :eek: :eek: :icon_eek: :icon_eek: o kur, pierwsze słyszę...człowiek całe życie sie uczy...dzięki :flesje:

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do ładowarki musi pasować każde.Gniazdo do zapalniczki ma na dnie blaszki które trzymają wciśniętą zapalniczkę do momentu jej zagrzania.Zrobione chyba z bimetalu.

2008Chorwacja 4530km 2009Chorwacja Czarnogóra 4480km 2010Czarnogóra Chorwacja 4550km 2010Czarnogóra Grecja 5100km

2012Macedonia Albania 4600km 2013Włochy Sycylia 6000km 2014Czarnogóra Albania 4490km 2015 Rumunia Bułgaria.4750km 2016Serbia Czarnogóra 4550km2017 Dagestan 8500km2018 Toskania 4500

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisze na nim. Nie kupujcie tanich gniazd bo więcej z nimi nerwów niż pożytku. Ja zdemontowałem z malczynki, raczej ze względu na nałóg niż walory podróżne. A i pamiętajcie nie można palić papierosów jadąc motocyklem! Za to jest mandat....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

A ja mam już instalację zrobioną i gniazdo zapalniczki ukryte w malutki schowku na klucze (zamiast nich), wpasowuje się tam idealnie i da się wpiąć wtyczkę od ładowarki samochodowej dla GPS, ale niestety ktoś tą instalację rozłączył jakoś dziwnie.. mianowicie kabel jest w niej przerwany na pół ten od właśnie gniazda zapalniczki a przełącznik ukryty pod bakiem na głowicy cylindrów. Wiadomym jest że jest to samoróbka. Nieruzomię tylko dlaczego to zostało tak przerwane - gdy połączyłem kable na nowo (skręciłem i zaizolowałem) to niestety nie działają.. Podpiąłem ładowarkę i nawigację i przełączałem tym dodatkowym przełącznikiem ale nic.. Co mogło być powodem..? Czyżby ten kto tą instalację zrobił zdał sobie sprawę że jest ona źle zrobiona i rozciął kabel by uniknąć jakichś spięć czy gorszej awarii..?> Proszę o poradę.

 

 

Czy takie coś może być..? Czy tak prosty sposób instalacji będzie ok..? Z tego co czytałem to powinno być, aha i czy bezpiecznik szklany można zastąpić płytkowym takim jak w samochodach się używa i np do 5ma??

 

<a href=instalacj_npnxnwr.png' alt='instalacj_np

 

instalacj_npnxnwr.png

Edytowane przez wiktor008
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Schemat ok. Bezpiecznik szklany może zastąpić samochodowy jeśli będzie o odpowiedniej wartości.

Ja cały układ podłączyłbym po prostu po stacyjce i ten włącznik jest zbędny. od stacyjki odchodzi zawsze przewód plusowy i bez problemu moze zostać dodatkowo obciążony urządzeniami podłączanymi do gniazda.

Jeśli chodzi o Twój układ zamontowany to sprawdziłbym włącznik bo zapewne jest uszkodzony. Miernik lun próbnik rozwiąże Twoje znaki zapytania.

lewa noga: http://forum.motocyk...__1#entry782383
prawa noga: http://forum.motocyk...__fromsearch__1
...i tak wszyscy umrzemy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobilem inaczej.. troche po odkrecalem owiewek i polookalem dokładniej.. Okazało się że te kable biegły od gniazda zapalniczki do tego dziwnie ukrytego włącznika pod bakiem i tyle... Bez sensu.. i dlatego było to rozłączone bo dopiero miało być połączone do akumulatora do styków zapewne.. Tylko ktoś rozpiął pewnie jak aku wymieniał.. żadnego bezpiecznika nie dodał ani nic. Ja skręcając te końcówki po prostu zrobiłem pętle zamkniętą z kabla bez prądu.. Lol. Dlatego nie działało ładowanie po przełączaniu tego włącznika.. Po prostu nie było do prądu podłączone..

A co do podpięcia pod stacyjkę to nie wiem gdzie miałbym się wpiąć (nie jestem elektrykiem niestety) a w kwestii bezpiecznika - taki na 5ma będzie git?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5mA to stanowczo za mało. 1A może być.

Aby znaleźć miejsce do wpięcia się po stacyjce weź żarówkę 12V z dwoma przewodami gdzie jeden zamocuj do masy na stałe a drugim dotykaj każdy przewód po kolei i włączaj stacyjkę. Jeśli znajdziesz kilka plusów to wybierz najgrubszy przewód i do niego podłącz się z gniazdem.

Jak masz schemat inst. to wrzuć tu to znajdę wstępnie po kolorze..

lewa noga: http://forum.motocyk...__1#entry782383
prawa noga: http://forum.motocyk...__fromsearch__1
...i tak wszyscy umrzemy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Z tymi bezpiecznkami to nie tak prosto jak się okazało.. Szukałem w kilku sklepach i wszędzie mają tylko w zestawach z naniższą wartością 7.5A mam nadzieję że jak taki zastosuje to nie będzie problemu..? Co do podłączanie się do stacyjki to nie potrzebne mi to.. za dużo problemów z tym trzeba rozbierać całą lampę więc odpiszczę na włącznik będzie ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7,5 A też może być bo w sumie bezpiecznik chroni instalację a nie urządzenie więc gdy powstanie zwarcie w gnieździe to 7,5 przepali.

lewa noga: http://forum.motocyk...__1#entry782383
prawa noga: http://forum.motocyk...__fromsearch__1
...i tak wszyscy umrzemy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...