Skocz do zawartości

MZ ETZ 251 wersja policyjna - mocniejsza ?


Domieniek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

sam posiadam teraz policyjna ETke 251 miala 19 tys jak ja kupilem po 20 skonczyla sie podkladka dystansowa miedzy korbowodem a talezem walu silnik nie byl rozbierany od nowki az do tej awari,no to zapodalem nowiutki wal bo ja sie w regeneracje niebawie,lozyska itd...i niezauwazylem niczego szczegulnego w tym silniku,zgodze sie w pelni ze etki w policji mialy full serwis moja jest w idealnym stanie technicznym jak i wizualnym,no poza ta przygoda z walem ale zdazyc sie moze kazdemu,etka ma nawet wywazone koła,dla porownania moge powiedziec ze mialem przedtem ETZ 250 cywilna najzwyklejsza i pociskała rownie dobrze,wiec jesli ktos twierdzi ze 251 lepiej idzie to jest w bledzie jest tylko ladniejsza i bardziej wywrotna bo zakrótka,zle usytuowany srodek ciezkosci,moim zdaniem 250 prowadzi sie lepiej ale to tylko moje zdanie...

 

[ Dopisane: 11-01-2006, 23:36 ]

pozatym ktos wczesniej stwierdzil ze ETZ 251 i 250 maja takie same silniki,jest oczywiscie w bledzie,zaczne od tego ze eta 251 to silnik od 250 wcisniety w rame od ETZ 150,rama ETki 251 od 150-siatki rozni sie tylko tym ze jest przedluzona o niecale 3 cm a dokladnie 27mm zeby kolo przy skrecie nie chaczylo o kolanko wydechu,kto zna sie na mechanice wie jak wazny jest dobry wydech w silniku 2T,a z racji tego ze w 251 wydech zostal skrocony z wiadomych wzgledow(bo od 250 jest zadlugi do 251 i bardzo hu...o wyglada) jakby kto nie wiedzial, to ze silnik nie stracil swoich osiagow przy skroconym wydechu to cale okno wydechowe w cylindrze zostalo przesuniete nizej o 2 mm,wiem ze moze to jest szczegoł ale istotny,i zastosowany wlasnie z powodu krotszej rury w 251.W z wiazku z tym silnik od 251 nie bedzie dobrze wspolgral z wydechem czy nawet samym kolankiem od 250 i na odwrot9kolanko w 250 jest okragle a w 251 ma w sobie jeszcze jakby 2 kolanka),chodzic to to bedzie ale nie tak jak trzeba...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...