Skocz do zawartości

MZ ETZ 251 wersja policyjna - mocniejsza ?


Domieniek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Jakiś czas temu kupiłem Ecie 251e, wersję policyjną, właściciel zapewniał mnie że etka ta ma fabrycznie wzmocniony silnik oraz szybszą skrzynią biegów, na allegro znalazłem dwie etki policyjne ktore były do sprzedania i tam równiż właściciele zapewniali ze ich maszyny są mocniejsze (ok 25KM), jednak nie jestem tego pewny, nikt nie może potwierdzić tych spekulacji konkretami... może ktos z Was coś czytał lub słyszał na ten temat??? może jakieś linki ???

Motorynka - Komar 50 - Jawa TS 350 x2 - Mz Etz 251e - Kawasaki zx6r 636

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam...

Też próbowałem sie tego kiedyś dowiedzieć ,ale bez rzadnych skutków ,odpowiedzi jakie dostałem to tylko to ,że gliny wszytsko na czas wymieniali i używali orginalnych częsci...a co dokładnie w silniku było robione ,niestety narazie jest owiane tajemnicą ale może tobie sie uda.... :lol: :) :)

 

Pozdrawiam

 

Hubert

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm... Rookie, to samo powiedział mi Jacek ten od mz 251R ze policyjne sie dławiły i ze on też nie słyszał żeby były mocniejsze, ale z drugiej strony parę osób mówiło mi że rzeczywiscie silniki w mz policyjnej sa mocniejsze, sam chciałbym sie dowiedziec jak jest naprawde. niestety żaden mój kumpel nie ma etki bo można by to jakoś sprawdzic (jakiś mały wyścig)...Jeżeli chodzi o zębatki to są takie same.

Motorynka - Komar 50 - Jawa TS 350 x2 - Mz Etz 251e - Kawasaki zx6r 636

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

siema ! a ja znowu słyszałem' date=' że policyjne etz były słabsze gdyz były dławione w celu zmniejszenia toksyczności spalin. ale kto to wie ??

Pozdrówka[/quote'] Ja też słyszałem takie informacje a konkretnie czytałem je w świecie motocykli!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3lement napisał:

siema ! a ja znowu słyszałem, że policyjne etz były słabsze gdyz były dławione w celu zmniejszenia toksyczności spalin. ale kto to wie ??

Pozdrówka

Ja też słyszałem takie informacje a konkretnie czytałem je w świecie motocykli!!!

 

a czy to nie było tak że te na rynek zachodnich niemiec były tylko dławione ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a czy to nie było tak że te na rynek zachodnich niemiec były tylko dławione ?

 

Masz racje, mz-ty w wersji policyjnej były dławione do 17 KM ,ale tylko na terenie dawnego RFN...musiały spełnić wymogi ekologiczne...i to dokładnie model ETZ 250 VP...wzmaianka o wersji policyjnej ,jak i wojskowej znajduje się w ŚM 10/2002...

 

Pozdrawiam

 

Hubert

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie mam dostępu do tego numeru ŚM, więc może w Polsce były mocniejsze, w Niemczech rzeczywiscie mają rygorystyczne wymogi, ale dalej nie wiem jak to jest z moją ecia, i ja mam 251 a nie 250... a może ktoś jeszcze coś słyszał na ten temat??? dzięki za wszystkie odpowiedzi :-)

Motorynka - Komar 50 - Jawa TS 350 x2 - Mz Etz 251e - Kawasaki zx6r 636

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam ten numer wiec jak chcesz to zeskanuje faktycznie 17 konne byly etki policyjne glownie dlatego ze ekolodzy krzyczeli i by ich nie przyjeto w wersji 21 konnej do policji wiec pozmieniano z deczka ale jak zajrze to powiem co pozmieniano :) pozdo 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...