Skocz do zawartości

yz 426 wymiana frezu dźwigni zmiany biegów


Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie,

 

Ponieważ mam lekko zgięty frez na którym siedzi dźwignia zmiany biegów bardzo często mam obrobioną dźwignie ( nóżkę ) zmiany biegów. Zakupiłem odpowiedni wałek z frezem. Teraz mam pytania czy dużo roboty jest z wymianą tego wałka?? i co będę jeszcze potrzebował (uszczelki, simeringi itp.). Potrzebne są jakieś specjalne narzędzia?

 

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak kupiłem swoją XR400, to się okazało, że mam obrobiony wieloklin na wałku zmiany biegów. Sama część nie jest zaporowo droga, ale do wymiany trzeba rozpołowic silnik. Dopasowalem więc stalową dźwigienkę w dobrym stanie, ustawiłem starannie jej położenie, skręciłem śrubkę, po czym:

- wywierciłem wiertłem fi 4 otwór, którego połowa była w wałku a połowa w dźwigni, wiercąc wzdłuż wałka, ofkors,

- poluzowałem śrubkę zaciskającą dźwigienkę,

- w otwór wbiłem kołek/wpust, wykonany z walcowej części wiertła fi 4,2,

- skręciłem śrubkę.

Wsjo rabotajet :crossy:

kulikowisko.pl www.facebook.com/KULIKOWISKO

Uwaga!!! Nowa lokalizacja kursów prawa jazdy:

  • teoria: Mokotów-Służew
  • praktyka: Ursus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawą ćwiartkę karteru i z tego co pamiętam kosz sprzęgłowy. Bez kosza raczej napewno nie wyjdzie. Jak jest zgięta może ciężko wychodzić. Wymień simmering - koszt kilkudziesięciu groszy, a jest spokój. Żeby wykręcić tą ćwiartkę musisz spuścić olej i płyn chłodniczy.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawą ćwiartkę karteru i z tego co pamiętam kosz sprzęgłowy. Bez kosza raczej napewno nie wyjdzie. Jak jest zgięta może ciężko wychodzić. Wymień simmering - koszt kilkudziesięciu groszy, a jest spokój. Żeby wykręcić tą ćwiartkę musisz spuścić olej i płyn chłodniczy.

 

 

 

trzeba jakieś specjalne klucze ?? nie chciałbym w połowie roboty składać maszyny bo kluczy nie mam :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

nadszedł czas wymiany wałka :) sama wymiana poszła dośc sprawnie mam natomiast5 kilka pytań:

 

śruba od kosza sprzęgłowego była praktycznie luźną blokowało ją tylko zabezpieczenie - czy tak mam też to zmontowac ??

 

po wymianie wałka, nie ma sprzęgła :( praktycznie luźna linka - czy ktoś ma jakiś pomysł co mogło się stac ??

 

może ma ktoś kartę z service manuala z prawidłowym złożeniem kosza sprzęgłowego, bo po ośmiu godzinach kombinowania poddałem się :)

 

wszystkie tarcze sprzęgła są identyczne tylko jedna ma wcięcia dwa - czy ta tarcza ma byc w jakimś specjalnym miejscu ?

Edytowane przez l.e.s.t.e.r
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

10 to tulejka a 11 to sprężyna, żadne nie uszczenia

do simmera masz dostęp z zewnątrz , lewa strona silnika

 

 

to z rysunku to jest lewa strona silnika, nie wiedzę na nim simeringu - od prawej strony silnika po zdemontowaniu nóżki zamiany biegów widac jakiś element gumowy który ewentualnie mógłby to uszczelniac ale wydaje mi się że wymienia się go od lewej strony silnika " od środka"

 

ktoś to kiedyś wymieniał ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na rysunku masz pokazany prawy karter a lewy jest od strony nóżki ;). Tu masz pokazany ten simering pozycja nr 8, tak jak ci się wydaje, wymienia się go od środka, nie pamiętam jak to dokładnie wygląda ale bez rozpołowienia silnika raczej nie da rady tego zrobić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...