Skocz do zawartości

CISNIENIE OLEJU PIAGGIO X9 125


goral
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam . Kupilem trzy dni temu skuteraka Piaggio x9 125 cm . Juz jak nim wracalem do domu , zapalila mi sie kontrolka oleju ( poprzednia wlascicielka , mowila , ze do wymiany jest lancuszek rozrzadu , a tak wszystko super :( ) . Tak sobie myslalem , ze moze malo oleju i tyle i , ze spokojnie sobie dojade . Musze dodac, ze kiedys moj kolezka zrobil na suzuki an 150 , doslownie z paroma kroplami oleju ponad 100 km i suza zyje do dzisiaj . No i kontynuowalem jazde , az zaczal mi "puchnac " . Mysle - koniec - zajechalem go i juz zaprzestalem dalszej jazdy . Na drugi dzien , na zimno odpalil bez problemow , ale zaraz zapalila sie kontrolka , wiec go wylaczylem . Cos mi sie zdaje , ze nie wkreca sie na obroty , chyba silnik dostal w dupe ( ale nie jestem pewny , bo juz go nie chcialem dalej meczyc ) .

I teraz powstaje pytanie , co moglo byc przyczyna tego spadku cisnienia , pompa olejowa , stary olej ( sprawdzilem stan - jest ok ) , stary filtr , czy moze juz wczesniej dojechany silnik ?

Sam nie wiem , czy to czasem nie jest glupie pytanie , bo przeciez nikt nie jest Kaszpirowskim ... , ale moze juz ktos cos mial podobnego ?

Pozdrawiam .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zatarty zapewne na panewkach.

Ale gdybać nie ma co tylko rozbiórka.

Jak kupiłeś i nie dojechałeś do domu to oddaj.

Prawo jest po Twojej stronie.

 

lewa noga: http://forum.motocyk...__1#entry782383
prawa noga: http://forum.motocyk...__fromsearch__1
...i tak wszyscy umrzemy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A kontrolka, to była od ciśnienia czy poziomu oleju?

Jak jest łożyskowany silnik: tocznie czy ślizgowo?

X9 nie widzialem w dwusowie ( ale moze sie myle ) wiec nie ma kontrolki poziomu oleju . Nie wiem co to znaczy lozyskowany silnik ? bo jesli chodzi o korbe to na 99 % panewki ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

X9 nie widzialem w dwusowie ( ale moze sie myle ) wiec nie ma kontrolki poziomu oleju . Nie wiem co to znaczy lozyskowany silnik ? bo jesli chodzi o korbe to na 99 % panewki ;)

sa czterosuwy z kontrola poziomu oleju a nie cisnienia, za duzo rzeczy nie wiesz, wiec mechanik czeka na Ciebie...

Mechanika Motocyklowa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sa czterosuwy z kontrola poziomu oleju a nie cisnienia, za duzo rzeczy nie wiesz, wiec mechanik czeka na Ciebie...

No tak ... dzieki za podpowiedz , okazuje sie , ze naprawde malo wiem ... Moze za malo studiuje , jakiejs "gadzet - ciarskiej " literatury , bo naprawde jak zyje nie widzialem kontrolki poziomu oleju , albo moze po prostu nie zwrocilem uwagi na taka nie potrzebna pie**ole ... przeciz sa wzierniki i bagnety ... :biggrin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim nie zastanawiaj sie na ;lampka tylko udaj z powrotem do bylego wlasciciela i zazadaj zwrotu pieniedzy.

Kupiles skuter na ktorym nawet nie dales rady dojechac do domu - to znaczy ze niezaleznie od wszystkich lampek towar sprzedany ci byl wadliwy, a ty zaplaciles za pelnosprawny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety , nie moge zwrocic ... Kupilem go z ebaya , gdzie wlascicielka w anonsie umiescila adnotacje , ze "na czesci , lub do naprawy " . Dodam , ze cena byla nizsza od " normalnej" . No nic , nie ma co plakac , bo tak jak wspomnialem -cena- tylko trzeba rozbierac . A na przyszlosc juz nie bede wierzyl pieknym kobietom ... i zapewnieniom , ze do wymiany tylko lancuszek rozrzadu :)

Pozdrawiam .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...