Skocz do zawartości

GS 400 1979r


ONLY VTWIN
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Siemka!

 

Dzisiaj kupiłem GS400.

 

Rok produkcji- 1979:D Jeden właściciel w briefie- jakiś Hermann- rok produkcji Hermanna- 1951 :icon_biggrin:

 

Podejrzewam, że jeździł sobie Hermann jeździł, i zapomniał sprawdzić poziom oleju. No i mu się zatarła panewka korbowodowa. Rozkręcił silnik, przeraził się i rzucił motor w krzaki. To wszystko w roku 1985, na co wskazuje jakiś dokument wyrejestrowania czy cuś takiego.

Kupiłem go od handlarzy częściami samochodowymi za bezcen. Dostali go gratis do kilku samochodów.

 

Co do całego motocykla- Suzuki ma niecałe 10tys km przebiegu. Być może stał pod chmurką- chromy troszkę brzydkie są. Zamierzam wypiaskować i pomalować proszkowo ramę, odnowić chromy, silnik i koła będę szkiełkował, przy czym pokrywy boczne wypoleruję całe, a felgi pomaluję proszkowo i wypoleruję tylko ranty. Nowy lakier na zadupku i baku nie zaszkodzi, i do tego jakieś ciekawe szparunki.

 

Silnik technicznie jest idealny- tuleje cylindrów i tłoki są jak nowe, wałki rozrządu w pytkę, zawory też. Jak tylko poskładam marudę to biorę się za GSa. Zobaczymy jak będzie wyglądał wał korbowy. Wszelkie oringi, simmeringi i uszczelki oczywiście mam zamiar wymienić na nowe.

 

Zdjęcia

 

Do zobaczenia na Spotkaniu Starej Japonii w sezonie 2011 :icon_biggrin:

Edytowane przez ONLY VTWIN
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratulacje! Moje ulubione Suzuki. :biggrin: Z tego co pamiętam to wał jest jeszcze na łożyskach tocznych, stąd wynika Twoje szczęscie bo normalnie to wał by się zatarł, a tak masz tylko główkę korby do zrobienia. :biggrin: Bardzo fajne motorki to są. I ładne, chociaż poprzednie roczniki na szprychowanych kołach były jeszcze ładniejsze. :biggrin: Miałem kilka sprzetów z serii GS, bardzo miłe w użytkowaniu są.

 

Znajomy niedawno wykopał taki sprzęt u kolegi z piwnicy, w jednym kawałku tylko że stał sobie kilka ładnych lat więc zapuszczony.

Edytowane przez qurim

MotorcycleStorehouse Dealer.

Wszystko do Twojego amerykańskiego motocykla!

 

Kiedy umrę pochowajcie mnie twarzą do dołu aby cały świat mógł pocałować mnie w dupę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...