Skocz do zawartości

remont silnika


Rekomendowane odpowiedzi

Witam i mam pytanie.

Ile może wynosić przypuszczalny koszt remontu generalnego silnika 12E Yamahy XS 400 1989r?

Nie jest w tragicznym stanie (ładnie jeździ i odpala), ale podejrzewam na liczniku jakieś 70000km i chciałbym go zregenerować i przebudować na coś pomiędzy Cafe Racer, a bobberem.

Proszę nie pisać, żebym sprzedał i kupił używany bo za cały motocykl dałem naprawdę nie wiele.

Ewentualnie jestem gotów sprzedać całość, bo marzy mi się chopper.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak nie masz problemów z silnikiem a chciałbyś mieć to zrób remont. Wtedy zaczną się jaja dziać. Jak git śmiga to po co grzebać? Japonia to nie WSK, nie grzeb w silniku jeśli wszystko jest OK. Zdrowe silniki tego nie lubią. Sprawdź ciśnienie sprężania, ciśnienie oleju i zrób próbę olejową a będziesz wiedział czy silnik wymaga naprawy. Ewentualnie możesz tylko zrobić głowicę silnika, ale nie zdejmuj cylindrów, jedynie głowicę. Przy takim przebiegu raczej wymaga odświeżenia i jest to jedyna większa naprawa jaka może być konieczna w "żywym" silniku. Po zdjęciu głowicy zobaczysz w jakim stanie są tłoki i cylindry, byc może wtedy przyda się szlif i nadwymiar tłoków, jeśli są nadwymiary dostępne dla Twojego motocykla. Koszt jednego tłoka z pierścieniami może byc w przedziale 250-500pln, policz to x2, szlif ze 100-200 zależnie od warsztatu (unikaj szlifu u "pana Władka" za flaszkę bo tacy się znają na tanich winach a nie na szlifowaniu cylindrów), uszczelka pod głowicę 50-100PLN, uszczelniacze zaworowe kilkadziesiąt pln za komplet, obróbka gniazd i zaworów ze 200 pewnie będzie też. Do tego kilka drobiazgów, materiałów warsztatowych itp i wychodzi Ci 2k PLN za odświeżenie góry silnika.

Edytowane przez qurim

MotorcycleStorehouse Dealer.

Wszystko do Twojego amerykańskiego motocykla!

 

Kiedy umrę pochowajcie mnie twarzą do dołu aby cały świat mógł pocałować mnie w dupę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam i mam pytanie.

Ile może wynosić przypuszczalny koszt remontu generalnego silnika 12E Yamahy XS 400 1989r?

Nie jest w tragicznym stanie (ładnie jeździ i odpala), ale podejrzewam na liczniku jakieś 70000km i chciałbym go zregenerować i przebudować na coś pomiędzy Cafe Racer, a bobberem.

Proszę nie pisać, żebym sprzedał i kupił używany bo za cały motocykl dałem naprawdę nie wiele.

Ewentualnie jestem gotów sprzedać całość, bo marzy mi się chopper.

 

Ten model był produkowany w latach 1982-1987

Nawet gdybyś dostał go w prezencie to remont jest bardzo drogi.

Jeżeli silnik pracuje poprawnie wystarczy mu poważny przegląd techniczny i weryfikacja kilku zużywających się części.

Szacunkowo kwota mieści się w granicach 2000-10.000 zł.

To ostudzi Twoje zamiary remontowania sprawnego silnika.

Człowiek mądrzeje z wiekiem i zwykle jest to wieko od trumny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szacunkowo kwota mieści się w granicach 2000-10.000 zł.

To ostudzi Twoje zamiary remontowania sprawnego silnika.

Faktycznie ostudziło :)

Czyli grzebać nie będę, ale spróbuję sprzedać, mi dał wiele radości z jazdy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...