Skocz do zawartości

Cr 250 1982 ile koni??


Rekomendowane odpowiedzi

witam ile kucy ma cr 250 z 1982 roku. ?? i jeszcze jedno pytanie naczym polega zawór wydechowy?? jak to działa?

powinna mieć 50 +.

Zawór wydechowy w CR z tego rocznika jest sterowany prawdopodobnie mechanicznie, a mechanizm znajduje się pod prawym deklem silnika. Zawór ma przesłaniać częściowo przekrój układu wylotowego w momentach kiedy jest to korzystne dla osiągów silnika.Mechanizm zaworu działa prawdopodobnie w tym roczniku na zasadzie odśrodkowej czyli na wirujące elementy(śruty) działa siła odśrodkowa która odsuwa od siebie 2 elementy powodując ruch dzwigni zaworu. Budowa napędu zaworu jest podobna to budowy mulitwariatora w skuterku :biggrin: ;) pozdro

PS: Zawór na pewno jest już zabrudzony sadzą i trzeba go rozebrać i wyczyścić ;) to tak na marginesie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rafael, 1982 to troche za wczesnie na zawór wydechowy, w tym roczniku przelot grał pełną piersią, od zera do końca obrotów, zawór był ale membranowy na dolocie.

P.S:

W swojej Husce CR 250 z takiego rocznika jak Twój mam przednie zawieszenie, hamulce i koła z Hondy CR 250 z 1982. Przy okazji remontu zawieszenia wyszło tak że mam jeden komplet naprawczy tulejek ślizgowych (oryginały) na półce. Jak kolego potrzebujesz, informuj, laga 37 mm, zawias pompowany Kayaba.

Pilnie szukam cieniowanych szprych na przód i tył do tych kół.

Edytowane przez jarek s
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, po prostu nie masz tego zaworu. W tamtych latach jeszcze nie wpadli na to by go stosować. Po prostu go nie masz, pustka, wolny przelot, bez zaworu. Fabrycznei, od nowości. Sprawdziłem jeszcze na bikebandicie, rocznik 82` jest bez zaworu wydechowego.

Edytowane przez jarek s
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aha dzięki bardzo koledzy:) Tu macie filmik mojego moto NIEBIESKI przed remontem Czerwony po.. plastiki z 91 r;) http://www.youtube.com/watch?v=svrt9NuXdjI co o tym sądzicie?

 

aha i jeszcze jedno mam pytanko orginalnie jak kupiłem moto był dyfuzor idący lewą stroną (orginał) a teraz mam od cr 250 ale z 1991 r jak mysicie mogłą stracic na mocy przez to??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aha dzięki bardzo koledzy:) Tu macie filmik mojego moto NIEBIESKI przed remontem Czerwony po.. plastiki z 91 r;) http://www.youtube.com/watch?v=svrt9NuXdjI co o tym sądzicie?

 

aha i jeszcze jedno mam pytanko orginalnie jak kupiłem moto był dyfuzor idący lewą stroną (orginał) a teraz mam od cr 250 ale z 1991 r jak mysicie mogłą stracic na mocy przez to??

Jeśli ukształtowanie i pojemność dyfuzora pozostały te same to nie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...