Skocz do zawartości

Jaki olej do skrzyni, a jaki do silnika?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Mam problem taki jak w powyżej czyli jaki olej mam wlać do skrzyni biegów a jaki do silnika?? Kupiłem motocykl niedawno i chcę wymienić olej tylko nie wiem jaki mam nalać... Słyszałem że ma to być olej:

Do silnika 10W40 pół syntetyczny ; A do skrzyni... Niestety nie wiem jaki...:/ Dlatego proszę o pomoc was... Forumowiczów.. Z góry dziękuję i pozdrawiam...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yo!

 

Jesli mowa o moto z avatara, to masz skrzynie biegow, sprzeglo i silnik zalane jednym i tym samym olejem.

To czy syntetyk, czy polsyntetyk nie ma wiekszego znaczenia. Wazne sa inne paramentry oleju.

Ale najpierw radze poczytac troche o konstrukcji silnikow motocyklowych i podstawowy poradnik jak ten olej wymieniac. Bo np. wymiana oleju bez zmiany filtra troche mija sie z celem. I jednak trzeba miec jakiekolwiek pojecie o pojezdzie, zanim zacznie sie przy nim dlubac.

 

Pzdr

 

PS

Cos w stylu Motul 5100 10W40 (polsyntetyk) lub Motul 7100 10W40 (fullsyntetyk) bylyby dobre. Ale kazdy poleci Ci taki olej, na jakim smiga. Do najpopularniejszych na PL rynku motocyklowych olejow naleza Castrol, Mobil, Motul, Shell...

Edytowane przez zbyhu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zanim zadasz kolejne dziwne pytanie przeczytaj ten temat i postaraj się dostosować do prośby Pawła a będzie nam łatwiej udzielić wyczerpującej odpowiedzi.

http://forum.motocyklistow.pl/W-TEMACIE-PO...KLA-t21059.html

Człowiek mądrzeje z wiekiem i zwykle jest to wieko od trumny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...