Skocz do zawartości

Dookoła Polski 2010


Kamusial
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie podróżnicy :notworthy:

 

W lato zamierzam odbyć podróż dookoła naszego kraju.

Pomysł większego wyjazdu w wakacje zaświtał w mojej głowie po zmianie motocykla na TDMkę 900. Podchwyciłem również temat na forum TDM zone- link. Ponadto przeczytałem już tematy o takich wyprawach w 2009, 2007 i w 2008 też chyba ktoś próbował.

 

CELE:

- chciałbym zobaczyć wszystko to, czego nie doświadczę na standardowych wycieczkach, czy jeżdżąc po typowych trasach przelotowych- nie ważne czy piękne i zapomniane wsie, typowe miasteczko, nudne widoki pól, lasy, jeziora, brudne miasto, ogrom morza, zapierające dech w piersiach widoki w górach; mam nadzieję poczuć zapach powietrza różnych miejsc... Ogólnie doświadczyć Polski taką jaką jest :)

 

- jestem początkującym motocyklistą (po jednym sezonie), ale turystyka motocyklowa mnie fascynuje. Przed większymi wyprawami wypada zdobyć doświadczenie- jeżdżąc po Polsce zawsze będę miał blisko do domu, czy znajomych w razie awaryjnych sytuacji.

Chcę też zdobyć doświadczenie za kierownicą- do tej pory mam bagaż jakichś 3500 km doświadczeń głównie w jeździe po mieście także nie wiele; na tej wyprawie mam nadzieję nauczyć się w praktyce tego wszystkiego co wyczytałem w Motocykliście Doskonałym, mądrości zdobytych przez zimę (okrutną w tym roku :banghead: ) oraz tego czego się nauczę na wiosennych kursach doszkalających. Mam nadzieję przejechać sporo kilometrów po Polskich górach i mieć wiele radości z krętych dróg.

 

- fajnie by było przeżyć wspaniałą przygodę, poznać wielu ciekawych ludzi związanych (bądź nie) z pasją motocyklową, jak i delektować się wolnością w jeździe motocyklem.

 

KIEDY:

Trasę chciałbym przejechać w ciągu 2 tygodni- 12 - 16 dni.

Najchętniej od 9 lipca. Termin ten to wypadkowa sesji, Openera oraz tego, że w lipcu są dłuższe i chyba jednak cieplejsze dni/noce niż w sierpniu. Oczywiście jestem otwarty na wszelkie zmiany, bowiem w tej chwili nie mam planów na sierpień i jeżeli by się okazało że jest mocna ekipa na sierpień to czemu nie.

 

TRASA: :crossy:

Chcę unikać autostrad i wszelkich dróg „czerwonych”, pozostają więc lokalne drogi, tudzież bardzo lekki offroad- nastawiony jestem raczej na zakręty niż na prostą :icon_mrgreen: Mam też zamiar delektować się podróżą i nie męczyć się jazdą, dlatego nie chcę przesadzać z prędkościami i przelotami dziennymi.

 

Na tę chwilę tak wygląda trasa: mapa poglądowa (trochę długo się ładuje...)

 

Z grubsza opis:

Warszawa (tu mieszkam), Hajnówka, Rospuda, granica z Kaliningradem, Zalew Wiślany;

Bory Tucholskie, zachodnie wybrzeże, Wolin;

granica zachodnia, Frankfurt nad Odrą i częściowo Niemcy;

Szklarska Poręba i odcinek polecony na forum TDMki wiodący przez Kowary i Czechy, dalej do Kudowy Zdrój;

następnie górami przez Złoty Stok, Ustroń, Żywiec, Nowy Targ, Piwniczną, Krynicę do Ustrzyk Górnych;

wzdłuż granicy z Ukrainą: Ustrzyki Dolne, Przemyśl, Tomaszów Lubelski, Hrubieszów;

potem Włodawa i powrót do Warszawy.

 

Wyszło 3200 km także myślę, że można jeszcze sporo dodać i zmienić w trasie. Zakładam 300 km dziennie, plus minus 100 km z uwagi na zwiedzanie, robienie górskich winkli w drugą stronę, czy inne dziwne przypadki. Oczywiście trasę można odwrócić. :cool:

 

INNE:

Zamierzam spać głównie pod namiotem, od czasu do czasu w kwaterach. Odpowiednim budżetem wydaje się być kwota 1.500-1.700 zł. Z jedzeniem jak wyjdzie- knajpa lub własne potrawki.

 

Poza forum motocyklistów znalazłem kilka innych ciekawych relacji z wyprawy:

21 relacji z wypraw po Polsce

9 dni dookoła Polski

do okoła Polski 2009- jest też temat na forum stworzony przez Marcina

PYTANIA do Was:

 

Jestem otwarty na wszelkie propozycje zmiany trasy, dlatego jeżeli:

-znacie fajne trasy będące niedaleko tej którą zamieściłem

-macie pomysł jak można ją urozmaicić i czego unikać

-chcielibyście wesprzeć jakoś moją wyprawę gościną, czy wskazaniem kempingu/tanich kwater :flesje:

-znacie ciekawe miejsca warte odwiedzenia, zwiedzania, oglądania, podziwiania

-chcielibyście zaoferować ewentualną pomoc techniczną (oby nie była potrzebna)

-dołączyć na odcinek trasy

-macie jakiekolwiek inne uwagi

 

to proszę piszcie, zmieniajcie trasę wyżej wklejoną, krytykujcie (byle konstruktywnie). Myślę, że fajniej, łatwiej i przyjemniej będzie przejechać tę trasę bazując na Waszych doświadczeniach i pomocy.

 

No i przede wszystkim:

 

Czy ktoś z Was chciałby wziąć udział w takiej wyprawie?

 

pozdrawiam i wyczekuję odpowiedzi :notworthy:

 

Witam,

w tym sezonie jeszcze mogę Wam co najwyżej pozaadrościć takiej wyprawy.

Jednak będę mocno ćwiczył co by w przyszłym roku moj mastodont słuchał mnie w każdej sytuacji :)

Także życzę Wam wspaniałej wyprawy i mam nadzieję, że jak wrócicie to podzielicie się przeżyciami,

a bardzo chętnie zobaczył bym na mapie Waszą ostateczną trasę przejazdu.

Pozdrawiam i życzę wszystkiego dobrego, fog.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Póki co przerażały mnie koszty ewentualnych rozwiązań. Jakkolwiek jestem otwarty na wszelkie propozycje :)

 

Mniemam, że za tydzień spotykamy się ponownie :) Filip i Zgubaniec obstawiają niedzielę, Lecho sobotę, jak dobrze zrozumiałem? Jak Rafał stoisz z czasem w sobotę/niedzielę? Mi pasują oba terminy.

Edytowane przez Kamusial
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Mniemam, że za tydzień spotykamy się ponownie :) Filip i Zgubaniec obstawiają niedzielę, Lecho sobotę, jak dobrze zrozumiałem? Jak Rafał stoisz z czasem w sobotę/niedzielę? Mi pasują oba terminy.

 

Jeżeli o mnie chodzi to w grę wchodzi tylko i wyłącznie niedziela. W soboty niestety nie mam za bardzo czasu... Tak więc jeżeli pogoda dopisze i wszystkim pasuje to proponuję przyszłą niedziele :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Planujcie sie na niedzielę, może coś wykombinuję.

Podtrzymuję tylko Drobin - Glinojeck, a może Mława? Gdańsk, Lubochnia, Białystok wszyscy mamy po ok. 200km, tylko Filip :banghead:.

Dobra, róbta jak chceta.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i czy w niedziele czy sobote w końcu? póki co widzę,że chyba niedziela.

 

Rzuciłem okiem na odległości i postuluję za mławą. Dla Filipa to już różnicy nie zrobi wiekszej chyba (i tak ma w pip) a dla mnie i owszem (kilkadziesiąt km bliżej). Lecho ma tak samo. Z Wawy to i tak blisko. Ale nie upieram się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i czy w niedziele czy sobote w końcu? póki co widzę,że chyba niedziela.

 

Rzuciłem okiem na odległości i postuluję za mławą. Dla Filipa to już różnicy nie zrobi wiekszej chyba (i tak ma w pip) a dla mnie i owszem (kilkadziesiąt km bliżej). Lecho ma tak samo. Z Wawy to i tak blisko. Ale nie upieram się.

:clap:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie obydwie miejscówki są jak najbardziej OK.

Jedynie co to postulował bym za niedzielą. W sobotę raczej na pewno nie dam rady...

 

W końcu ogarnąłem trochę pierwszy odcinek. Może dziś wstawię drugi.

A więc tak:

 

Dzień 6

Odcinek: Międzyzdroje - Ośno Lubuskie

Odcinek 6

Trasa bez szutrów (chyba że czegoś nie zauważyłem :P )

Lekko zmieniłem punkt końcowy ze względu na nocleg Schronisko młodzieżowe.

Nie zaznaczyłem żadnych obiektów do zwiedzania i tu pytanie do Was. Znacie może jakieś fajne obiekty w tym rejonie które można by zobaczyć? Ja niestety nie bardzo :banghead: . Jak ta kto podeślijcie na forum bądź też na priv a zmodyfikuję trasę pod nie. Jak nic nie otrzymam to postaram się coś wygrzebać z sieci.

Jeżeli macie inne uwagi co do odcinka to również proszę o ich zgłaszanie :wink:

Pozdr

Edytowane przez RStarosta
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stoi na niedzieli w takim razie. Mi rybka czy do Mławy, czy Glinojecka, czy do Torunia, bylebyśmy się w końcu spotkali gęba w gębę :flesje:

 

Co do trasy, to whistler26 oferował nam nocleg w okolicach Szczecina, więc pewnie gdzie indziej punkt startowy- ale to detal, choć pewnie będzie mniej kilometrów w rezultacie.

Dzień to będzie chyba 9ty, albo 10ty jeżeli zrobimy sobie przerwę.

 

Niestety nie mam pojęcia co warto zobaczyć na zachodzie :icon_eek: Może info z tych stron coś Ci pomoże:

motovoyager

motocyklem przez Polskę

Podróże pana Marka

strona strangers'ów

dookoła PL w 9 dni

22 relacje z Polski

ciekawe miejsca ojczyzny z ADV rider

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to juz Wasza wole czy chcecie sie zatrzymac w Sz-nie czy tez wolicie walic dalej.

 

Co do zachodu, to slyszeliscie o Miedzyrzeckim Rejonie Umocnionym? Bunkry itp sprawy pozostawione przez Niemcow. Tamy wodny, ktore mialy za zadanie zalac pobiliskie tereny ale Ruskie zbyt nieoczekiwanie nadeszli :wink: . Bylem tam nie raz, i powiem wam ze robi wrazenie. Rozne trasy sa, najkrotsze (z przewodnikiem oczywiscie) to 2-3 godziny a najdluzsza to 10-12 godzin zwiedzania.

 

Tutaj oraz tutaj linki odnosnie MRU.

 

Moze by sie udalo i nocleg tam zalatwic, a konkretniej w Lubrzy (gdzie remontujemy taka stara chate..) , ktora jest ok 45km od waszego punktu przystankowego ( z tego co widze to miejscowosc Gronowska).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Co do zachodu, to slyszeliscie o Miedzyrzeckim Rejonie Umocnionym? Bunkry itp sprawy pozostawione przez Niemcow. Tamy wodny, ktore mialy za zadanie zalac pobiliskie tereny ale Ruskie zbyt nieoczekiwanie nadeszli :wink: . Bylem tam nie raz, i powiem wam ze robi wrazenie. Rozne trasy sa, najkrotsze (z przewodnikiem oczywiscie) to 2-3 godziny a najdluzsza to 10-12 godzin zwiedzania.

 

Tutaj oraz tutaj linki odnosnie MRU.

 

 

I właśnie o to mi chodzi, dzięki Whistler :notworthy:

Właśnie sprawdziłem i dodałem bunkry do trasy. Od końcowego punktu B jest to jeszcze blisko 60 km ale na wschód. Tak więc decyzja, uwzględniać czy dać sobie spokój?

Mapa

 

Punkt D to Lubrza o której pisał Whistler.

 

Edytowane przez RStarosta
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...