Skocz do zawartości

Kawasaki LTD 450, czyli czas na cos poważniejszego po MBX 80


wicek15
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Hej Panowie i Panie :)

Trochę to czasu minęło odkąd sprzedałem MBX, miałem dwuletnią przerwę, ale dzisiaj kupiłem sobie Kawasaki LTD 450. Wg. właściciela założony jest moduł od GPZ 500, dzięki czemu ma jakieś 65 km. Wyobraźcie sobie zakup motocykla przy -15 na dworze :D Wsiadłem, przejechałem się z 500 m, poprzeciągałem trochę po biegach, zjechałem na podwórze, zapakowaliśmy na przyczepkę i jak najszybciej do domu spisać umowę. Oględzin jako takich nie było, jutro może znajdę trochę czasu, żeby do niej zejść i obejrzeć dokładnie. Mam nadzieję, że nic nie wyjdzie. Najważniejsze, że jedzie prosto i silnik chodzi bardzo cichutko.

Z tego co było w niej robione, to planowanie głowic, docieranie gniazd, wymiana prowadnic zaworowych i uszczelniaczy. No i faktycznie, silnik nie puszcza wcale dymku, więc i pierścienie oceniam jako dobre :)

Teraz tylko czekam aż zrobi się troszkę cieplej, chociaż niech będzie powyżej 0, znajdę jakąś ładną drogę i zrobię kilka km zobaczyć jak się w ogóle czuję w roli kierownika LTD :) Niby pozycja mi pasuje, no ale zobaczymy.

Znalazłem już wady - no dobra, może przesadzam, to taka cecha wspólna wszystkich armatur, mianowicie promień skrętu zabija... Próbowałem zawrócić na w miarę szerokiej drodze i ni chu chu na jeden raz.

Mam już plany na wolny czas. Pierwsze co zrobię, to zdejmę pokrywy i je wypoleruje, bo teraz są pomalowane farbą "chromową", która poza nazwą nie ma nic wspólnego z chromem. Zrobię także polerkę wszystkich elementów lakierowanych, a kolanka najprawdopodobniej pójdą do chromowania.

 

Do wymiany mam akumulator, bo słabo kręci, klocki - przy okazji wymienię płyn hamulcowy i wyczyszczę zacisk, tłoczki, może wymienię uszczelnienia jeśli będzie trzeba. Następną rzeczą do kupna jest linka prędkościomierza. Inne wady są mi nieznane.

Życzcie mi owocnego sezonu. Do zobaczenia na drodze :)

 

http://picasaweb.google.pl/Adrian.Wicijowski/Moto

Edytowane przez wicek15
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratulacje,ja w wieku 16 lat moglem pomarzyć o "dorosłej"japonii :)

"Pamięć i szacunek dla tych którzy odeszli nagle,pozostawiając nam jedynie wspomnienia.Dla wszystkich tych którzy pomogli mi w życiu a już nigdy im nie podziękuje.Dla tych którzy odeszli tragicznie,mając przed sobą całe życie...na zawsze w pamięci"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale, że taki długi, czy coś z nim nie tak? :D Dzięki wielkie :)

 

 

Nie,nie, wszystko ok.Tydzień temu sprzedawałem aprilię,gość usiadł tylko w garażu i za żadne skarby nie chciał nawet kółeczka zatoczyć.Wczoraj, przyjechał gościu z w-wy, po Yamahe,z dwoma mechanikami.Jedynym problemem dla niego było czy moto ma 140KM.Zaznaczył to w umowie.Na moje sugestie o jeździe próbnej popukał się w czoło.Pozdrawiam i gratulacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak się zrobi ciepło, to brak "ograniczników" będzie tylko problemem :-). Miłego oczekiwania na kurs :).

Jeśli moduł z 500 daje 65 KM, to jazda będzie naprawdę przyjemna... Choć to trochę mało prawdopodobne, bo GPZ ma zaledwie 60 KM :wink:. Tak czy inaczej, gratuluję!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...