Skocz do zawartości

Windykacja


shuy
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jestem prawie pewien, że był tu podobny temat, ale jakoś nie mogę znaleźć.

 

Wczoraj dostałem pozdrowienia od firmy PRESCO sp. z o.o.

Napisali, że toczy się postępowanie w związku z niezrealizowaną płatnością wobec firmy ASTER Sp ZOO sprzedanych w drodze umowy cesji itp itd.

Zaległość niecałe 40 zł odsetki 50 :biggrin:

 

Miałem kiedyś telewizję ASTER ale było to jeszcze w ubiegłym stuleciu. Ponieważ często mam bałagan w rachunkach możliwe, że czegoś im nie zapłaciłem. W pierwszym odruchu chciałem zapłacić, ale teraz zastanawiam się czy to nie jest jakiś kant.

 

Mam zamiar poprosić ich o przedstawienie zaległej faktury. Ponadto Aster miałem tak dawno, że nie było jeszcze ustawy o ochronie danych osobowych. Zastanawiam się więc czy firma mogła je przekazać innej firmie skoro nie miała upoważnienia.

Czy o coś jeszcze powinienem ich poprosić? Czy istnieje w tym przypadku coś takiego jak przedawnienie?

 

Jeśli ktoś zna linka do podobnego tematu to będę wdzięczny i ten można zamknąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przedawnienie w tym przypadku będzie 3 lata od terminu płatności. czyli w zasadzie mogą się bujać

olać dane osobowe, zażądaj podstawy w postaci numeru i daty faktury: jest Ci to niezbędne do wyjaśnienia. potem im napiszesz jak wyżej, tylko formalnie. a jakby jeszcze coś przysłali po powołaniu się na przedawnienie, to odpowiesz grzecznie iż następne pismo skierujesz do prokuratury z doniesieniem o nękanie

w tych firmach typowe jest podawanie kwoty bez konkretnej podstawy, której się ona tyczy - przerabiam właśnie w pracy

jsz

 

ps. przedawnienie nie powoduje, że wierzytelność przestaje istnieć, tylko powołanie się na nie umożliwia skuteczne uchylenie się od zapłaty w przypadku pozwu sądowego

„Warunkiem istnienia dyktatury jest ciemnota tłumu, dlatego dyktatorzy bardzo o nią dbają, zawsze ją kultywują.”
[R. Kapuściński]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

A propos windykacji.

 

Powiedzmy że pewna firma windykacyjna wystawia wierzytelności na sprzedaż i jest tam podane Nazwisko i imię dłużnika.Jest też podany rodzaj wierzytelności w tym przypadku: faktura, odsetki, nakaz zapłaty. I oczywiście podana suma.

Co się dzieje z tą osobą która ma ten dług. Tzn czy ten dług z niej zszedł w momencie gdy firma windykacyjna przejęła dług czy teraz dłużnik jest dłużny kasę firmie windykacyjnej ?

 

 

Pasji nie zmienię, bo jak to zrobić, gdy słyszę w sercu sportowy motocykl...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie rozumiem pytania. co znaczy "dług zszedł"? dłużnik póki nie zapłaci, jest winien kasę - a to komu, zależy w tym przypadku od rodzaju umowy łączącej wierzyciela i firmę windykacyjną

jsz

„Warunkiem istnienia dyktatury jest ciemnota tłumu, dlatego dyktatorzy bardzo o nią dbają, zawsze ją kultywują.”
[R. Kapuściński]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...