Skocz do zawartości

CB 500 nie pali


PiotrMSC
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

A paliwo masz nowe? przelaleś gaźniki? Aku nowy/stary? Przewody nie mają przebicia? Opisz co sie dzieje jak odpalasz... strzela w tłumik czy co...?

Ja przed założeniem nowych świec zawsze pokręciłem rozrusznikiem bez nich i potem paliła na rysa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do świec, ja kupiłem na jesień świece Denso U27FER-9 i bardzo sobie chwale. Przy -20 st i 2 tygodniach stania, silniczek zapala po kilku zakręceniach wałem. Nie wiem dlaczego niektórzy odradzają przepalanie motocykla w zimie? Oczywiście trzeba za każdym razem go rozgrzać do temp. roboczej a nie gasić od razu. Polecam jeszcze włączenie świateł i co tam sie jeszcze ma np. pod gniazdo zapalniczki, bo wtedy alternator stawia większy opór i silnik się szybciej nagrzewa. Dzięki przepalaniu raz na 2-3 tyg. niestraszne nam będą osady z paliwa w gaźnikach :bigrazz: Chyba, że ktoś spuszcza paliwo z gaźników, ale wtedy może się okazać, że scianki gaźnika zaczną się utleniać i znów po zalaniu paliwem mamy osady :clap:

 

A co do tej Cebulki ja polecam na dobry początek czyszczenie gaźników, sprawdzenie króćców i filtra powietrza. CB 500 sie nie psują :bigrazz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trudno powiedzieć może może. Naładowałem na max akumator i wiadomo szybko kręcił i tak powoli powoli. Na początku tak łapał prawie ale nie mogł pozniej coraz bardziej się rozkręcał az powoli zaczął pracowac i go rozgrzałem do 90 stopni az się wiatrak włączył i myśle ze teraz powinno byc ok z odpalaniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...