Skocz do zawartości

Jakie środki do konserwacji skórzanej kurtki i spodni


Rekomendowane odpowiedzi

Gdzie mogę kupić takie coś?

 

Używam od ponad dwóch lat tego:

 

http://www.tkm.com.pl/sklep/index.php?s=de...cat_id=30&id=76

 

Są jeszcze w mniejszych opakowaniach:

 

http://www.tkm.com.pl/sklep/index.php?s=de...cat_id=30&id=73

 

http://www.tkm.com.pl/sklep/index.php?s=de...cat_id=30&id=74

 

Tak jak pisałem dużo wcześniej w tym temacie, konserwacja tym preparatem to praco i czasochłonna czynność, jednak skóra, odzyskuje oryginalną giętkość, staje się miękka i bardziej przyjemna w dotyku, jak dla mnie na prawdę bardzo dobry produkt. Kupuję w podesłanym sklepie - jak najbardziej polecam.

 

Ostatnio do skóry w aucie kupiłem jakiś wynalazek Wurth, więcej nie kupię, bo śmierdzi, fakt, że dobrze się nakłada i efekt jest prawie tak samo zadowalający, ale nie podoba mi się zapach i dotyk po zastosowaniu, niezbyt przyjemny bo trochę"klejący".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co prawda tydzień konserwacji odzieży już minął, aczkolwiek wiedza u konsultantów pozostała, więc zapraszam po poradę do salonów. Ci, którzy mają daleko powinni przeczytać poniższy artykuł:

 

http://flm.pl/artykuy/485-czyszczenie-moto...klowej-?start=3

 

Pozdrawiam

 

Jacek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

co sądzicie o czymą takim

http://moto.allegro.pl/item140111966__spra...y_3gratisy.html

duże puchy i wszystko w jednym

może ktoś tego używa , proszę o recenzje

pozdrawiam :flesje:

Profesjonalne środki są na stronie: www.lederzentrum.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

Witam.

Kombinezon był już trochę brudny wiec go wyczyściłem i zabezpieczyłem mleczkiem ( Motul M3). Po tygodniu gdy miałem w końcu trochę czasu wolnego wybrałem się na przejeżdżę i oczywiście złapał mnie deszcz (niby drobna mżawka ale trochę kombinezon zmoczył). Zastanawiam się teraz czy powinien znów zakonserwować skórę czy zostawić tak jak jest?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam.

Ostatnio na szybko zakupiłem w markecie mleczko do pielęgnacji wszelkiego rodzaju wyrobów skórzanych z serii chemii W5. Skóra zrobiła się przyjemniejsza w dotyku i zapachu. Bez problemu można pozbyć się insektów po wieczornych kilometrach.Nie miałem okazji testowania w deszczu.Jakieś 20 lat temu wystarczył od deszczu słoik smalcu a pużniej bezbarwna pasta do butów i szczerze te specyfiki dawały rade.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Od niedawna jestem szczęśliwym posiadaczem pierwszego kombiaka skórzanego:). I mam takie pytanie. Jakiego użyć środka żeby go dobrze zakonserwować i nie stracił połysku? Jakich wy używacie imregnatów do skór?

 

Może być np. coś takiego:

http://allegro.pl/hg-imregnat-wyrobow-skorzanych-aerozol-300ml-bazyl-i4525915445.html

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 3 tygodnie później...

Konserwacja skury cchciałbym coś dodać od siebie , w 1997 kupiłem sobie komplet skórzany i do dnia dzisiejszego mi słóży i całkiem przyzwoiie wyglada a nie jeden wypadek juz przeżył czy zlot :) czym konserwóję mmmmm :)

 

W sklepie dla dzieci kupuję naturalną oliwkę dla niemowląt bez zapachowł taka najbardziej naturalną nie chcę reklamowac ale ostatnio to było bambino po czym wilgotną szmatką ściągam brud a po wyschnieciu na mały kawałek szmatki nalewam oliwkę i dokładnie wcieram po czym duża sucha szmatką bawełnianą ścieram nadmiar i w ten sposób konserwóję jak i buty tak spodnie i kórtkę :) Osobiście bardzo polecam bo tanio dobrze i lata słóży ładnie wygląda tylko troszkę trzeba się na wcierać :(

Fotele w moto też tak traktuję :)

ps. a jakie rączki mam potem delikatne :):):)

pozdrawiam LwG Cichy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

nie wiem jak inni , ale ja na koniec sezonu woskuje ( nawilżam woskiem nałożonym na gąbkę kupowanym raz na 3 lata od jakiego gościa na motobazarze )

 

5 minut roboty a skóra wchłania ten wosk przez całą zimę , na wiosną czasem, do 1 jazdy jeszcze jest wilgotna , czyszczę ( woskuję) tym wszytko w domu,co skórzane , buty , paski , na dodatek ten wosk doskonale impregnuje , zużyłem wszytko ,stad nie pamiętam nazwy ( 15 marca bazar w sosnowcu to się kupi )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witajcie,

 

Mam takie trzy pytani, pierwsze tyczy się konserwacji skórzanych rękawic (skóra licowa), czym i jak, bo słyszałem o oliwce dla niemowląt, paście do butów i kremie nivea ...., kurtkę konserwuję specjalnym sprayem do nubuku (bo kurtka jest z nubuku ze wstawkami materiałowymi).

 

I drugie pytanie, jak często wymieniacie kask, bo się zepsuł, porysował, zrobił za duży, albo zwyczajnie się znudził, itd

 

Natomiast trzecie dotyczy kurtki. Oczywiście opinie są podzielone (i dobrze) odnośnie kurtek skórzanych i tekstylnych. Mnie interesuje natomiast wasze zdanie na temat noszenia kurtek tekstylnych fluoroscencyjnych. Może nie koniecznie do miasta, ale na wszelkie wyjazdy, traski itd.

Obecnie mam kurtkę skórzaną, czarno-czerwoną z białymi paskami odblaskowymi, a dodatkowo mam kurtkę przeciwdeszczową fluoro, duży rozmiar do założenia na skórę gdy pada (by nie moczyć jej bez potrzeby). Ale zastanawiam się nad zakupem kurtki tekstylnej z elementami fluoro. Coś takiego dla przykładu. Co myślicie o takich kurtkach ? Osobiście widuję sporo ludzi na moto, głównie z blachami z DE i NL, w okresie wakacyjnym.

$(KGrHqFHJEYE88dN!SKyBPWyk-Scsg~~60_12.J

 

Aby jeździć szybko, nie wystarczy benzyna w żyłach, potrzebny jest jeszcze olej w głowie.

Każdy chwali to - czym jeździ jego stary.

Jeździłem już chyba wszystkim, od dziecięcego chodzika po Magnum 520 DXi z naczepą ponadnormatywną, a teraz przyszedł czas na motocykl.

Kierowcą trzeba się urodzić, samo prawo jazdy nie wystarczy ... ale na wszelki wypadek mam wszystkie kategorie :biggrin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...