Skocz do zawartości

Rocznik opony dziwne oznaczenia


Rekomendowane odpowiedzi

Zacznę od tego, że nie bardzo wiedziałem w którym dziale to zamieścić, więc zamieszczam to tu. Mam problem z rozszyfrowaniem rocznika moich opon. Wiem że po napisie DOT powinny być cztery lub trzy cyfry oznaczające tydzień i rok. Ale u mnie jest jakoś inaczej.

Zamieszczam zdjęcia.

http://w471.wrzuta.pl/obraz/20P6G0PslfX/opona

http://w471.wrzuta.pl/obraz/5n1STGxz1ap/opona1

Wiecie może które to roczniki?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość sgregor242

Numer DOT (Department of Transportation USA) informuje o dacie produkcji opony. Do tej pory numer ten składał się z 3-ech cyfr tworzących tzw. trójkąt (produkcja w latach 90-tych) lub bez trójkąta (produkcja w latach 80-tych). Pierwsze dwie cyfry oznaczały tydzień kalendarzowy w którym wyprodukowana została opona, ostatnia cyfra oznaczała rok. Niewielka zmiana w oznaczeniach nastąpiła z początkiem roku 2000. Numer DOT jest teraz czterocyfrowy. Pierwsze dwie cyfry oznaczają tydzień kalendarzowy, dwie kolejne natomiast rok produkcji: Przykład: DOT 0100 oznacza nastepującą datę produkcji - pierwszy tydzień roku 2000.

Dla pewności najprościej sprawdzić w jakich latach dany wzór bieżnika był produkowany.

Edytowane przez sgregor242
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Numer DOT (Department of Transportation USA) informuje o dacie produkcji opony. Do tej pory numer ten składał się z 3-ech cyfr tworzących tzw. trójkąt (produkcja w latach 90-tych) lub bez trójkąta (produkcja w latach 80-tych). Pierwsze dwie cyfry oznaczały tydzień kalendarzowy w którym wyprodukowana została opona, ostatnia cyfra oznaczała rok. Niewielka zmiana w oznaczeniach nastąpiła z początkiem roku 2000. Numer DOT jest teraz czterocyfrowy. Pierwsze dwie cyfry oznaczają tydzień kalendarzowy, dwie kolejne natomiast rok produkcji: Przykład: DOT 0100 oznacza nastepującą datę produkcji - pierwszy tydzień roku 2000.

Ale w czym problem?Bo nie rozumiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Numer DOT (Department of Transportation USA) informuje o dacie produkcji opony. Do tej pory numer ten składał się z 3-ech cyfr tworzących tzw. trójkąt (produkcja w latach 90-tych) lub bez trójkąta (produkcja w latach 80-tych). Pierwsze dwie cyfry oznaczały tydzień kalendarzowy w którym wyprodukowana została opona, ostatnia cyfra oznaczała rok. Niewielka zmiana w oznaczeniach nastąpiła z początkiem roku 2000. Numer DOT jest teraz czterocyfrowy. Pierwsze dwie cyfry oznaczają tydzień kalendarzowy, dwie kolejne natomiast rok produkcji: Przykład: DOT 0100 oznacza nastepującą datę produkcji - pierwszy tydzień roku 2000.

Dla pewności najprościej sprawdzić w jakich latach dany wzór bieżnika był produkowany.

No tak, ale na zdjęciach które zamieściłem oznaczenie jest trochę inne. Jeśli faktyczne gumy są z tych lat co piszecie to jestem w szoku, że mam założone takie stare gumy. Wcześniej nie byłem pewny czy już wymieniać, ale teraz wiem, że na wiosnę to obowiązkowo nowe gumy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Planuje kupić nowe Maxxisy Promaxx. Szukałem ale nie znalazłem zbytnio info na ich temat. Może ktoś z was miał doświadczenie z tymi oponami. Wiem ze to są raczej opony z trochę niższej półki więc kto wie jakich cudów nie można od nich wymagać, ale wydaje mi się że lepsze nowe niż kilkuletnie które po sezonie albo dwóch są znowu do wymiany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja to mam motocykl dopiero od nie dawna i przejechałem nim narazie ok 700km, tak że nie wiem jak dużo będę robił kilometrów roczne, oraz nie wiem jaki będzie mój styl jazdy (agresywny, czy turystyczny) ale raczej turystyczny, przynajmniej tak mi się wydaje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ma to być opona dla GSa to wybór szeroki nie jest niestety.

Moja dziewczyna kupiła ok. miesiąc temu komplet Pirelli Sport Demon z Autokompleksu za 586PLN z przesyłką. Szukaj okazji.

Są jeszcze zdecydowanie tańsze Metzeler Lasertec: http://www.allegro.pl/item849157850_wyprz_...gs500_w_wa.html, a będą się na pewno dobrze spisywać.

 

Aha, Continental robi też świetne opony, ale nie miałem z taką do GSa styczności. Jest to model Avenue: http://www.conti-bike.pl/index.php?cPath=15

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...