Skocz do zawartości

Skrzynia biegów + sprzęgło


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam pytanie. Mam silnik nieprzystosowany do motocykla, jest sporej mocy, ale nie mogę z niego nic zrobić bo nie mam jakiejś osobnej skrzyni biegów + sprzęgło... wie ktoś może od czego można by i za ile takie fanty wyrwać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twoje info niewiele Nam mówi. Napisz jaki to silnik, może jakaś fotka od strony wyjścia napędu itd.

MotorcycleStorehouse Dealer.

Wszystko do Twojego amerykańskiego motocykla!

 

Kiedy umrę pochowajcie mnie twarzą do dołu aby cały świat mógł pocałować mnie w dupę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/98292edf6b728747.html

Chodzi mi o taką przekładnie jak tutaj. Tzn może nie tak wypasioną, ale coś w tym stylu. W silniku mam wyjście na pasek, ale to nie problem ze zmianą na cokolwiek innego rozmiaru/materiału.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do samoróbek HD na starym silniku Flathead 45 często pasowano skrzynię biegów od jakieś BSA. HD mają skrzynię osobno ale zamiast szukać drogiej skrzynki od WL stosowano te od anglików, też są oddzielne od silników. Wszystko zależy od tego jaką masz moc i moment obrotowy silnika który ma z tym współpracować bo zbyt dużych wartości skrzynia od BSA nie wytrzyma.

 

Tutaj jest coś co wytrzyma sporą moc silnika. Skrzynia 6-biegowa od HD,wraz z kołem pasowym napędu tylnego koła. Na ten sam wałek przychodzi jeszcze całe sprzęgło (dolicz min. 1k PLN za zdrową używkę) a przy okazji możesz założyć rozrusznik do tej skrzyni, współpracujący z wieńcem zębatym na koszu sprzęgła.

http://allegro.pl/item855672345_skrzynia_u...y_davidson.html

 

A najpierw to się zastanów jaką skrzynię potrzebujesz pod względem przełożeń. Musisz znać podstawowe dane silnik aby z nich mniej-więcej policzyć przełożenia, co by sprzęt jeździł jak powinien.

MotorcycleStorehouse Dealer.

Wszystko do Twojego amerykańskiego motocykla!

 

Kiedy umrę pochowajcie mnie twarzą do dołu aby cały świat mógł pocałować mnie w dupę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do samoróbek HD na starym silniku Flathead 45 często pasowano skrzynię biegów od jakieś BSA. HD mają skrzynię osobno ale zamiast szukać drogiej skrzynki od WL stosowano te od anglików, też są oddzielne od silników. Wszystko zależy od tego jaką masz moc i moment obrotowy silnika który ma z tym współpracować bo zbyt dużych wartości skrzynia od BSA nie wytrzyma.

 

Tutaj jest coś co wytrzyma sporą moc silnika. Skrzynia 6-biegowa od HD,wraz z kołem pasowym napędu tylnego koła. Na ten sam wałek przychodzi jeszcze całe sprzęgło (dolicz min. 1k PLN za zdrową używkę) a przy okazji możesz założyć rozrusznik do tej skrzyni, współpracujący z wieńcem zębatym na koszu sprzęgła.

http://allegro.pl/item855672345_skrzynia_u...y_davidson.html

 

A najpierw to się zastanów jaką skrzynię potrzebujesz pod względem przełożeń. Musisz znać podstawowe dane silnik aby z nich mniej-więcej policzyć przełożenia, co by sprzęt jeździł jak powinien.

 

 

Ok dzięki wielkie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...