Skocz do zawartości

Antyradar


Rekomendowane odpowiedzi

Czy tego typu ustrojstwo da radę w porę ostrzec,że jest się namierzanym dajmy na to przez wideorejestrator?

Gdyby ktoś chciał się podzielić doświadczeniem w tym temacie,to byłbym wdzięczny :smile:

Przyznam,że puszką powożę dosyć rozsądnie,ale motocykl rządzi się swoimi prawami i to jest silniejsze ode mnie. :wink:

A tak nawiasem mówiąc,to tych nieoznakowanych radiowozów przybywa w takim tempie,że nachodzą mnie jakoweś lęki, przed ich nadmierną "opieką" w stosunku do mojej skromnej osoby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zaraz Cię propagatorzy rozsądku na (o ironio) 200 konnych maszynach sprowadzą na ziemię. A co do video rejestratorów .. ja po prostu uważam na wszelkie nowe passaty/vectry/mondea czy aby nie za żwawo za mną podążają. Na trasie warto znaleźć jakiegoś ułana z kilometrową anteną CB. Jeśli popina o 30 - 40 więcej niż "bustwo" infrastruktury ustanowiło to można grzać przez jakieś 10 km w spokoju.

Edytowane przez Pepesz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy tego typu ustrojstwo da radę w porę ostrzec,że jest się namierzanym dajmy na to przez wideorejestrator?

Gdyby ktoś chciał się podzielić doświadczeniem w tym temacie,to byłbym wdzięczny :smile:

Przyznam,że puszką powożę dosyć rozsądnie,ale motocykl rządzi się swoimi prawami i to jest silniejsze ode mnie. :wink:

A tak nawiasem mówiąc,to tych nieoznakowanych radiowozów przybywa w takim tempie,że nachodzą mnie jakoweś lęki, przed ich nadmierną "opieką" w stosunku do mojej skromnej osoby.

 

Przed wideorejestratorem nie uratuje CIe żaden antyradar bo w tych radiowozach... nie ma żadnego radaru, który cokolwiek emituje. Tam masz kamerę sprzężoną z prędkościomierzem.

 

Antyradar Cię uchroni przed:

- suszarką (pasmo X z bardzo daleka, pasmo K z daleka)

- fotoradarem (pasmo K z daleka, pasmo Ka z bliska)

 

Oczywiście mówię o DOBRYM antyradarze - cena powyżej 1 000 zł. (Beltronics RX65 albo Valentine1)

 

Cokolwiek tańszego to tylko i wyłącznie Cię poinformuje o tym, że właśnie masz zdjęcie :biggrin:

 

Jak chcesz mieć z tego pożytek to nie kupuj taniochy bo to bez sensu wydane pieniądze...

 

Jeżdżę z Beltr. w puszce od ponad 4 lat i uwierz mi, że amortyzuje się szybciej niż CB :bigrazz:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez posiadam antyradar i jest tak jak, kolega wczesniej napisal. Na nieoznawkowane radiowozy nic nie daje, ale na wszystkie fale, ktore bylo opisane + laser dziala pieknie. Cena jakies 1500zl

 

Laser jest już problemem bo jego czas pomiaru to ułamek sekundy. Raczej nic się nie zdąży zrobić nie mówiąc o wyhamowaniu. Nawet nie ma co liczyć bo ma mocno skupioną wiązke i jak już to może ją anty wykryć z jakichś jedynie szczęśliwych odbić...

 

Zwykła suszarka sieje strasznie i to dobrze dla antyradaru. A jeszcze na dodatek potrzebuje 2-4 sekund żeby zafiksowała prędkość. Jak dasz po heblach w czasie pomiaru to głupieje :bigrazz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed wideorejestratorem nie uratuje CIe żaden antyradar bo w tych radiowozach... nie ma żadnego radaru, który cokolwiek emituje. Tam masz kamerę sprzężoną z prędkościomierzem.

 

 

 

to ciekawe co piszesz.

możesz to wytłumaczyć na przykładzie i podać uzasadnienie techniczne skąd się biorą na ekranie wideorejestratora dwie prędkości: klienta i radiowozu??

 

nie to, że neguję Twoją wypowiedź, tylko wiem jak wygląda zapis wideorejstratora :) i stąd moje wątpliwości

veni , vidi .... i oczom nie wierzę

 

Vulcaneria.pl

 

DajęMuNaZimnym i smażę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podaje prędkość aktualną radiowozu i średnią za odcinek pomiarowy - "klienta".

 

Offtop. Aby pomiar był dobry muszą przez jakiś odcinek jechać baaardzo podobną prędkością do prędkości mierzonego pojazdu, co MOIM zdaniem MOŻE dawać pewną szansę na dyskusję w granicznych przypadkach (np 51 km/h).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrz w Lusterka! Policja jest wszędzie! Spójrz dwa razy! :biggrin:

Volksdeutsche – określenie stosowane w pierwszej połowie XX wieku wobec osób pochodzenia niemieckiego, niezamieszkujących Niemiec, którzy nie posiadali niemieckiego ani austriackiego obywatelstwa.

icon2.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to ciekawe co piszesz.

możesz to wytłumaczyć na przykładzie i podać uzasadnienie techniczne skąd się biorą na ekranie wideorejestratora dwie prędkości: klienta i radiowozu??

http://forum.motocyklistow.pl/style_images...s/hyperlink.gif

nie to, że neguję Twoją wypowiedź, tylko wiem jak wygląda zapis wideorejstratora :) i stąd moje wątpliwości

 

No, chyba większość - niestety - wie jak wygląda ekran wideorejestratora ;-)

 

Jak oglądasz Uwaga Pirat to zawsze mówią miśki pacjentowi że "pomiar dokonany na 100 metrach"

Wtedy właśnie radiowóz POWINIEN jechać z prędkością równą ściganemu.

 

Jak do tej pory jarzę kilka samochodów policyjnych z wbudowanym radarem (Octavia: Poznań, Wrocław, 4 w Łodzi i Katowice) Katowicka Octavia 4x4 Kombi jest wypożyczana na akcje z firmy, która zajmuje się montażem takich cacek. Głownie montują radary Multanova AD9C. Obydwa pracują w paśmie Ka i są najtrudniej wykrywane z powodu niskiej emisji. I co ważne te fury mierzą prędkość i w ruchu i z postoju.

 

Możesz takie samochody poznać po głowicy radaru w grillu lub w tylnym zderzaku.

 

ZDJĘCIE

Edytowane przez Spili
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam lekturę:

http://antyradary.phi.pl/forum/index.php

jest w miarę aktualna baza pojazdów z wideo-rejestratorem.

 

W W-wie Straż Wiejska ma kilka pojazdów z takim wyposażeniem, Peugeot Partner, Fiat Doblo, robią zdjęcia również za jazdę BUS - pasem.

 

Najlepiej CB - w motocyklu zamontować :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...