Skocz do zawartości

Triumph Rocket III


Kapiszon
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

witam

Wie ktoś co może być przyczyną skakania obrotów w roadsterze gdy sie zagrzeje np. w korkach czy paradach obroty mi sie podnosza do 1800 ??

Dzięki

 

Polecam poczytać cały wątek, wiele przydatnych odpowiedzi :) A z innej beczki to nie polecam Rakieta na parady. Żal maszyny, to nie harlej. Nie jest przystosowany do godziny przy 30km/h w upale. No chyba że jest to parada Rocketów :D

Tak mi chodzi po głowie, że może by tak w najbliższą sobotę lub niedzielę, chętni z tego teamtu spotkalibyśmy się gdzieś w Polsce na obiedzie. Byłaby okazja posłuchać i pooglądać swoje przeróbki oraz powymienić doświadczenia. Można by dobrać jakiś punkt optymalny dla wszyskich. Żeby było sprawiedliwie, to może gdzieś w centrum Polski (okolice Łodzi).

Bardzo bardzo chętnie, ale jeszcze potrzebuję około tygodnia do skończenia prac przy swoim. Ale na bank będę się odzywał :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sobotę zrobiłem pomiary na hamowni. Wyszło 147 KM i moment 217 Nm. Chciałem zamieścić scan wykresu, ale nie mam już limitu na załączniki.

V-max - 277 km/h.

Wyniki całkiem niezłe (niby lepsze od fabryki). Ponieważ były robione pomiary różnych maszyn, więc mam porównanie i wydaje się, że nie były zawyżone.

Dla porównania, Suzuki Intruder 1800 wypadł, ku zaskoczeniu wszystkich tak sobie.

Kurcze myślałem że przy tej pojemności ma większe kuce i Nm co do V-max to chyba starczy :blink: .

Edytowane przez łysy31
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak mi chodzi po głowie, że może by tak w najbliższą sobotę lub niedzielę, chętni z tego teamtu spotkalibyśmy się gdzieś w Polsce na obiedzie. Byłaby okazja posłuchać i pooglądać swoje przeróbki oraz powymienić doświadczenia. Można by dobrać jakiś punkt optymalny dla wszyskich. Żeby było sprawiedliwie, to może gdzieś w centrum Polski (okolice Łodzi).

Termin wspomniany przez Wspinakera w poście cytat powyżej, przeminął z wiatrem, ale ja ponawiam jego pomysł. Fajnie byłoby się spotkać paroma Rocketami gdzieś w Polsce. Sugeruję nie tylko obiad, ale może jakiś weekend? Odczuwam ciągły niedosyt jazdy rocketem. Łącznie zrobiłem z 50 tys. km. Zaczynam 5 sezon. Znam już jednego chętnego :) Navigatora. :) . Pomyślcie. Finowie np. to mają nawet swój klub i parę lat temu byli w Polsce.

G.S.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy rakietowi! Dziś będę wrzucał nowa mapę za pomocą TuneEcu + testowanie komputera, eliminacja błędów itd. Na co zwracać uwagę? Może macie jakieś doświadczenie?

 

A co do spotkania to ja bardzo chętnie, muszę tylko skończyć prace przy swoim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie za 100 pkt. Co to jest, pręt dł ok30cm z plastikowymi nakładkami jakby jakaś miarka. Zamocowane na dwa uchwyty wciskane i jest po prawej stronie pod zbiornikiem paliwa. Jakbym to zbyt zakręcił to jutro wrzucę foto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie za 100 pkt. Co to jest, pręt dł ok30cm z plastikowymi nakładkami jakby jakaś miarka. Zamocowane na dwa uchwyty wciskane i jest po prawej stronie pod zbiornikiem paliwa. Jakbym to zbyt zakręcił to jutro wrzucę foto.

Hehe. Widać żeś świeżak w temacie ;) To jest podpórka zbiornika. Tak jak w samochodzie podnosisz maskę i opierasz ją na takim metalowym pręcie, to w prosiaku jest tak samo, z tym że unosisz zbiornik i podpierasz go tym własnie pręcikiem :)

 

http://i.imgur.com/mzb6rRY.jpg

Edytowane przez blubi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bueheheheeh przypomniałem sobie moja przygodę z tym patykiem. Pierwszy raz jak bak podniosłem to podpierałem jakims młotkiem. W trakcie zabawy znalazłem ten pręt i ni kuta nie wiedziałem do czego on jest ale pomyślałem sobie, że jak już jest to może będzie lepszy od młotka. Ku mojemu zdziwieniu pasował idealnie. :biggrin: Później zobaczyłem w instrukcji, że on na prawdę do tego służy, niezłe jaja....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki blubi za odpowiedź. Moje moto ma dopiero 1,5 roku i jedyne co robiłem to instalację pod nawigację i gniazdo zapalniczki. I tak właśnie wczoraj odkryłem to dziwne ustrojstwo.

 

Spoko. Mamy tak specyficzne maszyny że trzeba sobie pomagać. Dzięki temu wątkowi dowiedziałem się mnóstwo a propos Rakieta. Polecam poczytanie od początku na temat takich małych dupereli jak czujnik położenia kąta przepustnicy który może spowodować wariację obrotów :)

 

Właśnie panowie jak ktoś chce to mogę krok po kroku opisać zmianę z oryginalnego układu powietrznego na stożki. Co sie z tym wiąże itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak masz fotki i ci sie chce to zrób tutorial, chetnie sie poczyta.

 

Dobra to jak skończę to zrobię podsumowanie. Bo podczas przebudowy trafiłem na bardzo wiele problemów mniejszych i większych. Od obliczenia ciśnienia w układzie wydechowym po znalezienie odpowiedniego zamiennika na zbiornik przelewowy płynu chłodniczego. Z filtrami też było sporo zabawy, szczególnie z odmami i czujnikiem temperatury powietrza. Pod koniec tygodnia pewnie na spokojnie usiądę opstrykam i opisze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No oczywiście katalizatora też nie mam, zamiast jest trójnik. Ale dalej są końcówki wydechu robione ręcznie. Nie chciałem przelotek bo bez ciśnienia stracił bym za dużo "dołu". Przekrój podobny jest do Supertrappa, cztery komory hamujące na zakładkę, potem wkleję dokładny rysunek techniczny. Zakończone regulowanymi dbkillerami. Ważne było utrzymanie średnicy rur tak by zgadzało się ratio na wyjściu z kolektora. Dźwięk ma rewelacyjny a i osiągi się znacznie podniosły. Ciekawy jest dźwięk zasysania powietrza przez układ by wyrównać cisnienie. Oddychanie sprawia potężne wrażenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...