Skocz do zawartości

Trialówka na początek


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Przymierzam sie do kupna tego typu sprzęta lecz nie wiem za bardzo w co dokładnie celować. Przede wszystkim na pewno nie będzie to nowy sprzęt lecz jakaś starsza maszynka nie zamierzam wydawać kupe kasy na coś co w gruncie rzeczy będę używał do zabawy i nie wiem jeszcze czy ta dziedzina mi będzie odpowiadała. Cenowo będę chciał się zaokrąglić w granicy 5 tyś zł, czy da się coś w tej cenie kupić rozsądnego?. A więc do rzeczy. Przede wszystkim nie wiem jaką pojemność na początek będzie dobra, nie wiem też w jaki sposób te motocykle reagują na gaz jaką mają charakterystykę, nigdy nie miałem styczności z tymi maleństwami. Na co zwracać uwagę przy kupnie tzn chodzi mi o to czy mają coś w sobie niepowtarzalnego czego nie mają innego moto a na co należy zwrócić uwagę. Na pewno będę miał jeszcze mnóstwo pytań które nasuną się później. Generalnie proszę o wyjaśnienie tematu jako że jestem laikiem w tej dziedzinie. Pozdro :buttrock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Tak sie składa że miałem przyjemniśc polatac tialówka a dokładnie to Gas Gasem TXT 280 kolegi, którego właśnie sprzedaje z powodu przesiadki na KTMa. Co moge powiedzieć? Motor leciutki i całkiem zwinny, potrafi wjechac na naprawde strome podjazdy bez wiekszego problemu o ile jest zdrowa opona. Do wykonywania nawet naprostrzych trików (skok na większy, nie duży :wink: kamień) to naprawdę trzeba juz coś umieć bo motorek potrafi zaskoczyć, aczkolwiek po dłuższym terningu do opanowania. Skrzynia 6-cio biegowa o krótkich przełożeniach, do jazdy na gumie 5 bez problemu daje radę.

Nie jestem fachowcem w tej sprawie, ale traial lepiej kupować jak jest gdzie polatać/ poskakać, czyli im więcej górek tym lepiej bo płaski teren to nie to.

A czy 5 tys. wystarczy na motor? Można i za 4tys kupić ale to będzie z regóły motor z przed 2000 roku. Po 2000 to od 5-6 tys. w górę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Witam.szukam Gasgasa z przełomu wieku :cool: tak cuś w okolicy 6 tyśków. szukam,szukam i trochę kicha.przyznam się że w tej chwili to nawet za 8 niewiele jest ciekawych propozycji....no żeby nie powiedzieć że prawie nic nie ma.to taki sezon ogórkowy czy te sprzęty są tak niszowe ? crosem jeżdżę o wielu lat i w tym segmencie wybór ma i klient i kupiec - tu jest zupełnie inaczej.jakaś podpowiedz ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj

"...z przełomu wieku" :) . pewnie nie łatwo Ci będzie coś wyjąć za 6tys ( tzn. dać 6 i jeździć za tyle). Motocykle są już chwile używane i jezeli wychodza na zewnątrz, to znaczy, ze już sąsiad ma nowszego , albo ten nie jest dla niego! tak jest z "przełomem wieku".

jeszcze w zeszłym roku za 8-9tyś można było dać gwarancję na używaną wyczynówkę, a w tym roku posucha. dozbieraj troszkę i sprawdzaj.

Zauważ, ze w profesjonalnych firmach zajmujących się trialem (w innych motocyklowych podobnie) praktycznie nie ma motocykli wyczynowych w tej kasie. Nie dlatego, że marża robi z 6-ciu 10 tyś, ale są takie pod którymi się można podpisać! Zima w pełni, cierpliwości :)!

_______________________________________________________________________________________________________

Sumomoto Motocykle Akademia Enduro Trial

_______________________________________

 

www.sumomoto.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witaj

 

No niestety. Były jeszcze tydzień temu dobre Sherco, ale już się nie ukazują jak zauważyłeś, bo się sprzedały.

Ukazują się ciągle te same, to jakiś powód tego jest.

 

Ciężko Ci będzie kupić za granią Polski motocykl tanio i dobrze. Nie ma handlowców ani handlarzy którzy to robią, bo porostu się nie opłaca

Przewrócona trialówka nie traci na wartości w przeciwieństwie do szosowych maszynek.

________________________________________________________________________

Sumomoto Motocykle Enduro Trial

_______________________________________

 

www.sumomoto.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wlasnie zanabylem sherco bultaco 2.5 z 2000r.

jak zyje , tak sie nie ubawilem ;) latalismy z synem do nocy wczoraj i jeszcze dzis syn katowal , mam 2ha lasu kolo domu (wlasnosc moja) pelno wawozow i roznych przeszkod ;)

az zaluje ze wczesniej nie wpadlem na taki lpomysl , a latam juz 25lat na moto ;)

zabawa przednia , jednak calkiem inna szkola jazdy , tego sie trzeba uczyc od poczatku , podstawy jazdy sa takie same ale reszta to inna bajka

qwa chyba dokupie drugiego :)

Edytowane przez kulka

dr750big ,hd evo 1340 ratrost ,gsxr 1100 91' , ram hemi 5.7

http://www.bikepics.com/members/kulka/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:) :) :biggrin: czekałem na to przez 21 lat sprzedaży innych motocykli :)! Trialem przez lata interesowali się tylko nieliczni

 

..nic nie dodam do tego !

________________________________________________________

Sumomoto Motocykle Akademia Enduro Trial

_______________________________________

 

www.sumomoto.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...