Skocz do zawartości

Narzędzia Proxxon.


Rekomendowane odpowiedzi

http://moto.allegro.pl/item851557506_stanl...32mm_super.html - ten oto zestaw w Leroyu kosztował w Leroyu 390PLN, na allegro 189PLN.

Rozrzut cenowy masakryczny.

Zestaw męczę już od roku. Zero problemów. Prócz obracającego się tworzywa największej grzechotki wokół własnej osi - ale to nie ma wpływu na pracę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Czy ktokolwiek korzystał z kluczy firmy stahlson? Oglądałem je ostatnio w castoramie i sprawiają bardzo pozytywne wrażenie. W necie niczego konkretnego o tych narzędziach nie znalazłem, oprócz tego, że to najprawdopodobniej jakaś "marka" robiona pod castoramę. Zestaw ok. 150 elementów kosztuje ok. 400zł i zawiera praktycznie wszystko czego na tą chwilę potrzebuję. Ma to podobno 25 lat gwarancji, ale ta "marka" jest zupełnie nieznana. Jeśli są tak dobre na jakie wyglądają (choć kij wie jak będzie w praktyce), to cena jest kusząca.

Może macie jakieś doświadczenia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie małe sprostowanie - Stanley to nie marka profesjonalna, a Proxxon tak. to różnica gatunkowa.

Po drugie w domowych warunkach nie popsujecie większości narzędzi przyzwoitych marek nawet tych najtańszych.

Popsujecie grzechotki najwyżej bo mało kto myśli o tym do czego one tak naprawde służą.

Stahlson z Castoramy to ich marka własna tak jak Mac Allister w elektronarzędziach. Do domu wystarczy.

Podobnie Yato ale tylko to droższe i Neo. Z Yato jest ten problem że obok dobrych narzędzi ładują tam szmelc niegodny marki który powinien być w marce Toya. Bo Yato to Toya. A Neo to marka Topexu, którą akurat ja polecam bez wahania.

Wieczystej gwarancji na narzędzia raczej w Polsce nie będzie bo mamy jedną z najniższych na świecie kulturę pracy.

No i w zasadzie po co kupować bardzo rozbudowany zestaw. 90 procent narzędzi nigdy nie użyjesz a przecież zapłacisz.Mówie o warunkach amatorskich.

No i ostatnia uwaga. Kupujcie narzędzia w necie bo są tam sprzedawane na 10-15 procentowej marży a nie 30-40 % jak w sklepach.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat z innego forum, gdzie również pisane są opinie o różnych firmach narzędzi (coś na Stanleya tam narzekają..., a Proxxona jak najbardziej polecają) LINK

 

Lepszy będzie zestaw Stanleya (link podrzucony przez Vatzeque) tu

czy może coś firmy Beast (polecnej przez Dominika) np coś z tego tu?

Edytowane przez Daktyl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...

Takie małe sprostowanie - Stanley to nie marka profesjonalna, a Proxxon tak. to różnica gatunkowa.

...

Frato, trochę mnie zdziwiłeś stwierdzeniem, że Proxxon to marka profesjonalna.

Półprofesjonalna - ok.

Przed zakupem narzędzi sporo się naczytałem na temat różnych firm i tak jak do profesjonalnych możemy zaliczyć narzędzia firmy np. Beta, tak Proxxon mi nie za bardzo pasuje do tej samej kategorii.

Rozstrzał cenowy między Proxxonem a Betą też jest znaczny, czego nie ma w przypadku Proxxon vs. Stanley.

Tak więc, możesz rozwinąć swoją myśl? Ja chętnie się dowiem czegoś nowego :)

a i na pewno użytkownikom forum, którzy będą planowali zakup narzędzi taka informacja nie zaszkodzi.

 

pzdr

KAPD Klub Anonimowych Piratów Drogowych
"Człowiek zbyt poważny jest strasznie śmieszny"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obecnie jestem w trakcie ogarniania tematu zakupu zwyklycz kluczy. Po przegladzie sredniego sortymentu

jaki jest w wiekszych firmach porownalem klucze Stanley'a z Proxxon'em. Moze i fajnie , ze maja ten bajer przy formie " plaskiej ". Dylemat w tym, ze nie maja pelnego zestawu. Do pelni szczescia brakuje dwoch czy trzech kluczy ( oczkowo plaskie ) chyba 14, 15, 16 - trzeba by dokupic a to juz dodatkowe koszty, tak wiec zdecydowalem sie na dwa komplety Proxxon'a.

 

:crossy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A na mnie już za późno. 600 zeta poszło w błoto :bigrazz:

 

Mam nadzieję, że się nie w*ebałem z tymi Stanley'ami. Dzisiaj to samo mi powiedział gość w leroy, sprzedawca bo słyszałem ,że jest obcykany w temacie. Trudno.

 

Mozesz jeszcze sprzedac najprawdopodobniej troche dolozysz do interesz, zreszta Stanley'em tez dasz rade.

 

:crossy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Koledzy przymierzam się w końcu do zakupu porządnego zestawu narzędzi. Za najbardziej optymalny wybrałem:

 

http://www.allegro.pl/item816858575_proxxo..._65_czesci.html

 

Cena jest dobra, w Leroy kosztował 599 zł na Allegro inni oferują za ponad 500 zł, więc :wink:

 

 

Ten zestawik jest jak wyżej ktoś kumaty pisał, do H-D. W katalogu Proxxon`a jest to zestaw zwany "Harley-Davidson". Ale są takie same zestawy w metrycznych wartościach też. Ten calowy akurat w UK kosztuje odpowiednik 423PLN po kursie 1GBP=4.70PLN , jak masz kogoś znajomego w UK to może mógłby Ci przywieźć, święta idą, dużo ludzi zjeżdża do PL na święta.

 

http://www.diytools.co.uk/diy/Main/sp-69-9...-socket-set.asp

 

Narzędzia Proxxon`a używam w pracy. Są git. Mam akurat zestaw kluczy płaskich, nigdy nie ślizgają śrub, ładnie pasują i są wygodne w użyciu i estetyczne. Mają 10 lat gwarancji.

MotorcycleStorehouse Dealer.

Wszystko do Twojego amerykańskiego motocykla!

 

Kiedy umrę pochowajcie mnie twarzą do dołu aby cały świat mógł pocałować mnie w dupę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od ponad 10 lat siedze w handlu narzędziami i technikami zamocowań. Sprzedawałem równolegle Stanleya i Proxxona i nie ma co porównywać.Proxxon to zdecydowanie wyższa półka. Stanley na zachodzie to tak jak w Polsce Topex. A porównując Stanleya do Topexu to zestaw 72 częsciowy z Topexu kosztuje mniej więcej tyle co wspomniany wyżej zestaw 75 częściowy ze Stanleya:) Więc o co chodzi?Stanley zrobił super promocje? Nie to po prostu niska półka.

Generalnie nie dajcie sie zwariować markami narzędzi. Większość pochodzi dokładnie z tych samych fabryk. Inne są tylko loga. Niewielu producentów ma jeszcze swoje np. europejskie fabryki. Poza tym ceny "markowych" narzędzi w Polsce są zawyżone. Cennik w euro i sprzedaż po dzikim kursie ustalanym przez importera.

Najważniejszym dla Was narzędziem powinien byc... klucz dynamometryczny.

I ostatnia uwaga - narzędzia mają się psuć. Szczególnie to widać w znacznym spadku jakości na przestrzeni lat elektronarzędzi.Najbardziej jaskrawy przykład to Bosch

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...