Skocz do zawartości

Z(a)MIANA OLEJU 2T


Koles-GIT
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich

 

Zastanawiam sie nad zmiana (i ew. konsekwencjami) oleju z ELFA 2dx ratio (mineralny do paliwa)

 

na

 

CASTROL aqua race (full syntetyk stosowany w skuterach wodnych) (!!!)

 

Na elfie silnik pracuje bez zarzutu (leje go w proporcji 1:50+na oko 50~100ml, taki olej podlewal poprzedni wlasciciel i ja, od kiedy go kupilem, tj. - 2~3 miesiace temu) i w ogole nie byloby mowy o takiej podmiance, gdyby nie fakt ze mam okolo 20 litrow castrola a elf'a kupowac musze na biezaco.

 

I tu pojawia sie konkretne pytanie, jak moze wplynac na silnik taka podmianka?

 

btw. w goglach i dalej nie znalazlem nic, co rozwiazalo by moj dylemat, poniewaz interesuja mnie tylko i wylacznie te 2 oleje.

 

 

Motor o ktorym mowa to KTM 250 z okolic 90 roku

 

 

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

masz 2 możliwości

 

1.nie stanie się nic

2.zrobi się glut i zatrzesz korbę/wał

 

 

najlepiej zmieszaj obydwa oleje w słoiczku i odstaw na dobę , zrób próbę z benzyną(1:50) i bez

 

i nie leje się na oko

Edytowane przez enduromaster

transport bus + 4os

stała trasa Łódź-Paryż-Łódź
PW, GG lub 663 231 860

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co wy gadacie, jaki glut.

Wyjeździj mieszankę do końca i zapodaj nową. Silniki w skuterach wodnych są jeszcze bardziej wysilone więc olej nie może być zły. Np. Vertex podaje o połowę krótszą żywotność dla tego samego tłoka w skuterze wodnym niż w crosie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoko. Nic mu się nie stanie się. :biggrin: Ja przesiadłem się z Mixolu na Motul 2T Racing (w SHL :biggrin: ), nawet mieszałem te dwa razem i żadnego gluta nie było. Jedyny glut jaki znalazłem miałem pod nosem ale to wina jazdy w taki niskich temperaturach. :icon_mrgreen:

Edytowane przez qurim

MotorcycleStorehouse Dealer.

Wszystko do Twojego amerykańskiego motocykla!

 

Kiedy umrę pochowajcie mnie twarzą do dołu aby cały świat mógł pocałować mnie w dupę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi po przejściu z minerała na full syntetyk wypaliło cały nagar z komory spalania, nie wiem czy to dobrze, ale taki z tego wniosek że efekty mogą być nieoczekiwane

 

Czysty silnik jest lepszy od usyfionego a reszta to bajki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak Mixol nie lubi się z Olejem Kujawskim w Ogarze 200. Ale da się jechać. :icon_mrgreen: Osobiście testowałem.

MotorcycleStorehouse Dealer.

Wszystko do Twojego amerykańskiego motocykla!

 

Kiedy umrę pochowajcie mnie twarzą do dołu aby cały świat mógł pocałować mnie w dupę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...