Skocz do zawartości

Komar Mr 231 62r świeżo zakupiony;)


suzukigt80
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Stałem się szcześliwym posiadaczem komarka Mr 231;D Na pierwszy rzut oka brakuje zapłonu,magneta,pokrywy, oraz oryginalnego gaźnika. Człowiek od ktorego zakupilem komara twierdzi ze gdzies ma iskrownik i magneto i musi poszukac, ale wiadomo jak moze byc;/ Jak to ja odrazu musialem wszystko dokladnie obejrzec pokrecic pobawic sie i zastanawia mnie jedna zecz jak ustawie tlok w GMP to wtedy naciecie na klin na wale jest pod katem 90 stopni,z tego co wiem to powinno byc pod katem 30 stopni bynajmniej w tych nowszych tak jest, wiadomo w tym komarku jest inny zaplon 2 cewkowy wiec moze inaczej jest. Na ostatnim zdjeciu sa jakies pokrywy ktore sprzedajacy mi dorzucil. Wie ktos moze z jakiego moto pochodza?

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/7ef92bd22a85ac6f.html

 

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/5475ca949f09cb35.html

 

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/b7d456ddeb3916eb.html

 

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/813107ac7e2e498e.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te pokrywy są z komarka a dokładnie to są one pod tą podtrzymką(ta rurka łącząca ramę) w przekroku (głowy nie daję :bigrazz: )Fajne malowidła na tym komarku - normalnie mam wspomnienia z takim komarkiem (tylko ja miałem zwykły silnik ale ramą tą samą) więcej się go napchałem niż jechałem ,ale fajnie było :icon_mrgreen: Remontuj go na cacy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po pierwsze primo to zapłon w komarze jest jednocewkowy, a dwie pozostałe sa od swiatła, po drugie primo ten gaznik orginalny g-12 był do dupy i wszyscy o tym wiedzieli, ciezko dzis znalezc dobry nie peknietyG-12 a w ogóle to na tym gazniku to maszyna kaprawo chodzi,skołuj cylinder z ryjkiem pod G12 a zostaw ten, po trzecie primo to te blaszki sa od twojego komara matołku, zakłada sie je dokładnie tak jak pisał przemek:)Po 4 primo to załuz magneto i zobacz kiedy wystepuje zapłon(3mm przed GMP) jest da sie tak wyregulowac to nie ma co płakac, bedzie zył, współczesne wały to chinszczyzna(powaznie) i czesto jest to lipa, lepiej zregenerowac stary. Zreszta wszystkie czesci od zapłonu pasuja od kazdego komara bez wzgledu na rocznik(po 1962) bez problemu kupisz wszystko w sklepie. Wywal od razu kabel wysokiego napiecai i wstaw silikonowy, nowy, czesto jest na nich przebicie, po kolejne primo ta lapma jest jakas dziwna, cos mi tu nie pasuje, powinna byc mała i z zaokraglonym rantem, w ogóle to musisz spojrzec bo w tych wczesniejszych silnikach pokrywy zapłonu były tłoczone z blachy i tu bedzie ogromny problem to zorganizowac:(Jeszcze lampe wywal tylna bo to lipa pózniejsza, powinna byc taka kwadratowa jak były w WFM, ale nie takie jak w janku okragłe tylko kwadratowe:)reszte jak cos to na priv

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

EEEEE ,dawno nie odpalany? Jakieś dwa lata temu cię wyprzedzałem Jawą ,jak jechałeś na SRce. O ile o tego Simsona chodzi.

Tak to o tego chodzi :biggrin: Pamiętam doskonale Was :wink: kilka tygodni temu też śmigaliście koło mnie :crossy: Normalnie tak mnie nakręcacie z tym pierdzipędem że chyba go wyciągnę , przeczyszczę gaźnik i powinien śmigać - Virago i tak rozebrane chyba się nie obrazi :icon_biggrin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mogę olać Virago bo można się nim szybciej przemieszczać w porównaniu do pierdzipęda na geje :D Komarkiem już dawniej śmigałem w dalsze trasy - 120 kaemów zajęło chyba 6 godzin z przerwami na wymianę świec ,bez papierów, w innym województwie :buttrock: Ale wspomnienia mam miłe z tymi maszynkami ,a miałem ich kilka :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to Panowie z kluczborka, zbierzcie się do kupy i spotkajmy się gdzieś w centralnej polsce na przełomie lipca/sierpnia, oczywiście na mopedach

ja może znajdę u siebie ze 2-3 fanatyków co bym mi towarzyszyli w trasie.

niech będzie hard core :icon_rolleyes:

 

ja mam komarka z papierem, więc martwić się mogę tylko o dojazd do miejsca bez przygód silnikowych.

aha jeszcze forumowy kolega jimi chciał kiedyś drynką swiat zdobywać więc i jego się powiadomi

 

co Wy na to, Posr*ny pomysł no nie?? :biggrin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co Wy na to, Posr*ny pomysł no nie?? :biggrin:

Ale mi się podoba :clap: tylko musiałbym simka zacząć robić ,żeby trasę wytrzymał, no i jakąś białą blachę na tył od kogoś pożyczyć :icon_mrgreen: Tak w ogóle to byśmy chyba ze trzy dni tam jechali :icon_razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...