Skocz do zawartości

Pytanie o przewody hamulcowe


Piotrek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, tej zimy mam zamiar zająć się prewencyjnie zaciskami hamulcowymi, tzn, wyczyścić na błysk, przesmarować i ewentualnie wymienić uszczelniacze jak by tego wymagały. Z powodu braku czasu muszę pracę rozdzielić na kilka etapów, więc może przez miesiąc to rozłożę przeczyszczę i poskładam. Pytanie, czy przewody (hel w oplocie i firmowy gumiak na tył) oraz pompa hamulcowa nie uszkodzi się w jakiś sposób przez to, że nie będzie płynu hamulcowego? Nie wiem, może się coś osadzić od wewnątrz, lub coś w ten deseń?

Pewnie pytanie głupie, ale nie mam zamiaru wymieniać rocznych przewodów w oplocie, bo coś w nich się osadziło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miszcz :D

a co sie może popsuć? jak nie zostawisz tego w błocie lub w kurzu to co i jak? zaślepiasz tylko np taśma zeby sie nie zakurzyło nic i tyle

Dokladnie, wrzucasz w woreczek foliowy i nic sie z tym nie stanie...

pozdrawiam

Mechanika Motocyklowa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale po co się z tym pierdzielć jak matka z łobuzem? robisz szybki przegląd, a jakby co części (uszczelki) załatwiasz w kilka dni. W takim czasie, czy nawet w miesiąc nic się nie stanie. Nie zostawiaj tego na pół roku i tyle. Nie popadajmy w skrajności (i zbędną panikę)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...