Skocz do zawartości

Koszty Rejstrowania Mz!!


Budzik-WGR
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ja też żadnego NIP-u nie potrzebowałem. Podatek niby 2% ale ja wpisałem w umowę 600zł' date=' rocznik był '88 i babka w skarbówce tylko pieczątka że zwolniony z opłaty skarbowej=znaczek za 5zł. Blachy 69.50 plus 6zł i przy wymianie dowodu rej. na normalny coś koło 30zł. Ubezpieczenie w PZU chyba 110zł bez zniżki.

 

PS. Ma ktoś AC na swoją MZ??[/quote']

 

Motor przerejestrowywałem w sierpniu ubiegłego roku i NIP sprzedajacego na 100% jest potrzebny a oto link do formularza PCC-1 który wypełniałem u góry są 2 miejsca na NIP-y jeden wpisujesz swój a obok sprzedajacego oto link to tego dokumentu http://www.mofnet.gov.pl/_files_/podatki/f...owe/pcc_1_1.pdf , nie sądzen zeby cos w tej kwestii sie zmieniło, tylko tyle że jest już nowsza wersja pcc-1 ale praktycznie sie niczym nierózni, jeśli chcecie zobaczyć to na stronie ministerstwa finansów jest dużo takich formularzy można sobie nawet wydrukowac z tej stronki i na spokjnie wypełnić w domu bez rzadnych stresów ja naprzykład tak robiłem http://www.mofnet.gov.pl/aktualnosci/index.php :) :D

 

NAZI a co do tego OC to nie wiem, byłem w takiej sytuacji gdyż OC gościowi wyszło w kwietniu a ja kupiłem od niego motor w sierpniu, wiele sie nałsyszałem od kolegów i znajomych ze jak kupie taki motor to będe płacił jakąś kare a to wszytsko gówno prawda...na szczęscie moja starsza troche sie na tym zna w końcu siedzi już w tym prawie 30 lat :D :D A jeśli ten który nie płacił to bedzie miał teraz nauczke że sie płaci ale jakoś nie chce mi sie wierzyć ze coś takiego robią to już by była przesada :D :D

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KaBaN ja nie wypełniałem żadnego PCC. Jedynie miałem taką umowę: http://bi.gazeta.pl/im/1629/m1629747.pdf bez wpisanych NIPów a moto rejestrowałem 14lutego 2004

 

To ja nie wiem jak to jest :) nie wydaje mi sie żeby przepisy sie tak drastycznie zmieniły....teraz to ja sam już sie w tym wszytskim zamotałem...ale zasięgne opini starszej i każe jej sie wypytac w wydziale komunikacji i napisze jak jest :D :D

 

Pozdrawiam

 

Hubert

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli trzymajcie kciuki Moze im SIe NIe ZACHCE tego j*b*** nipu :)

 

No sam jestem bardzo ciekwy jak to bedzie wyglądało, po paru rozmowach z kolegami . którzy przejestrowywali motocykle w tym rok wychodzi an to że nipy są potrzebne ale zobaczymy....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tez Jestem Ciekawy........Jedni mówia ze potrzeba inni ze nie.......sam niewiem!!! Niedlugo bede rejstrowal i napewno napisze czy był potrzebny ten je*** Nip :)

 

Pozdrawiam!!!!

BYŁO:

-kilka MZ--> Kawasaki ZXR 400-->VFR 750 streetfighter-->Honda Vfr 750 rc 36 I 92r.

JEST:

-Honda VFR 750 rc36 I 90r.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Przestrzegam wszystkich przed kupowaniem motocykli z nieuregulowaną dokumentacją....

O co chodzi z a nieuregulowana dokumętacją , jak sprawdzic czy jest uregulowana ? Prosze o pomoc bo tez bede rejesttrowal MZ

 

pozdro, wesolych swiat !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O co chodzi z a nieuregulowana dokumętacją , jak sprawdzic czy jest uregulowana ?

Najlepiej w jakis sposob wypozyczyc dowod rejstracyjny od wlasciciela i udac sie znim do urzedu komunikacji, a tam powiedza czy wszystko gra. Chyba, ze moto jest zarejestrowane i oplacone to nie powinno byc problemow.

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NIP jest potrzebny wtedy gdy kupujesz motocykl powyżej 1000 zł. Ja jednak bym polecał wam zaniżyć na umowie kupna-sprzedaży wartość tego motoccykla (tak aby jego cena była niższa niż 999zł ;) gdyż wtedy nie musicie odprowadzać podatku do urzędu skarbowego (tylko płaci się 5 zł za znaczek skarbowy!) i nie jest potrzebny w tej sytuacji wasz NIP. Samo zarejestrownie jest dość kosztowne gdyż:

- przegląd 62 zł

- zarejestrowanie (czyli nowa tablica i dowód rejestracyjny+znaczki) to jakoś 110 zł

- i ubezpiczenie (samo OC) polecam PZU w którym cena niezależnie od pojemności motocykla jest zawsze taka sama i wynosi 40 zł (przy 70% zniżce)

A więc zarejestrowanie motocykla to kwota min. rzędu 220 zł :evil2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gosc nie ma zadnych papierow, bo mowi ze wyrejestrowal tymczasowo motor i papiery sa w wydziale komunikacji i jak chce ja zarejestrowac to musi isc i je wybrac w ydzialu komunikacji i wtedy mi je da i spisze umowe. Jak w takiej sytuacji siee zachowac !? pomuzcie bo nie znam sie na tym a nie chcem "namoczyc tylka"

pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NIP jest potrzebny wtedy gdy kupujesz motocykl powyżej 1000 zł. Ja jednak bym polecał wam zaniżyć na umowie kupna-sprzedaży wartość tego motoccykla (tak aby jego cena była niższa niż 999zł :(  gdyż wtedy nie musicie odprowadzać podatku do urzędu skarbowego (tylko płaci się 5 zł za znaczek skarbowy!) i nie jest potrzebny w tej sytuacji wasz NIP. Samo zarejestrownie jest dość kosztowne gdyż:  

- przegląd 62 zł

- zarejestrowanie (czyli nowa tablica i dowód rejestracyjny+znaczki) to jakoś 110 zł

- i ubezpiczenie (samo OC) polecam PZU w którym cena niezależnie od pojemności motocykla jest zawsze taka sama i wynosi 40 zł (przy 70% zniżce)

A więc zarejestrowanie motocykla to kwota min. rzędu 220 zł :evil2:

 

 

To dobrze bo ja dalem 950 za swoja ETE ;) :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

BYŁO:

-kilka MZ--> Kawasaki ZXR 400-->VFR 750 streetfighter-->Honda Vfr 750 rc 36 I 92r.

JEST:

-Honda VFR 750 rc36 I 90r.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

chłopaki mam problem

dzisiaj chciałem wziac sobie prubne tablice bo niemam waznego oc i przegladu .

 

poszedłem do urzedu zapłacic za podbici umowy z poprzednim włascicielem zapłaciłem 5zł bo cena na umowie wynosiła 700zł, i teraz zaczyna sie problembo poprzedni własciciel (od kturego kupiłem motor nazwijmy go pan B) nie podbił w urzedzi umowy z kolesiem co jest na dowodzie rejestracyjnym (nazwijmy go pan A) wiec co ja mam zrobic w takiej sytuacji jezeli pan B nie podbił umowy która spisał z panem A, ta umowa została zawarta w 2000 roku. Teraz mam problem z rejestracja bo wydziale komunikacji powiedzieli mi ze bez wprowadzenia opłaty na umowe pana A z B nie bede mugł zarejestrowac.

 

Chłopaki pomuscie bo motorek marnuje mi sie w garazu z góry dzieki za szybka odpowiedz

 

pozdro @

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś miałem taki sam problem....jeśli którys z właścicieli nie opłacił umowy to dupa zbita....musisz go zaciągnąć do urzędu....ale może tutaj walnąc mały przekręt ..ja tak zrobiłem wziąłem umowe pojechałem do odpowiedniego urzedu i niby jako on opłaciłem ją..a i jeszcze jedno....opłaty należy uiścic w urzędzie w którym zarejestrowany był pojazd..więc jeśli kupiłem od kolesia który dajmy na to mieszka daleko ,to masz problem a jak blisko to spox...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...