Skocz do zawartości

Motocyklem do Anglii


Varg
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jak sobie Lukasz1221 wrzucisz to " Mühlen (Oldenburg), 49439" w maps.google.pl

i będzie Ci odpowiadało na nocleg to ugościmy, nakarmimy, damy odpocząć i napoimy...oranżadą :biggrin: totalnie za free.

Edytowane przez monter75

lewa noga: http://forum.motocyk...__1#entry782383
prawa noga: http://forum.motocyk...__fromsearch__1
...i tak wszyscy umrzemy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co pamietam to A1 z 125cc nie maja wjazdu na autostrady w Anglii.

 

To w UK'u wjazd na autostrade uzalezniony jest od pojemnosci ? Do tej pory wydawalo mi sie, ze jest zalezny jedynie od predkosci, jaka to obowiazuje maxymalna w UK ? 65 mil ?

 

:crossy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co pamietam to A1 z 125cc nie maja wjazdu na autostrady w Anglii.

 

Moge sie mylic, ale dobrze kojarzysz tylko nie do konca.

 

CBT pozwala na jezdzenie na 125cc ale zabrania miedzy innymi wozenia pasazera i jezdzenia po autostradzie.

 

A1 to juz prawo jazdy.

 

Co prawda dalej jestes ograniczony do 125cc ale wyglada na to, ze juz nie dotyczy to wozenia pasazera, "Lki" i autostrad.

 

http://dvlaguide.co.uk/index.php/dvlaguide..._you_can_drive/

 

Moze napisz do tych z dvla, troche to trwa ale odpisuja.

 

Vmax na autostradzie/2 pasmowce to 70mph.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ZROBILEM JUZ TA TRASE CHYBA SIEDEM RAZY I POWIEM CI ZE JUZ MI SIE NIECHCE.TRASA JEST POPROSTU NUDNA ZWLASZCZA JAK SMIGALEM SAM,CO INNEGO Z KIMS,JAK TO MOWIA W KUPIE RAZNIEJ HEH.OSTATNIO KOZYSTALEM Z PROMU Z DOVER DO CALAIS(KOSZT BILETU OKOLO 20 FUNCIAKOW W JEDNA STRONE,UDALO SIE KIEDYS ZA 12)TA OPCJA JEST JEDNAK TROSZKE BARDZIEJ MECZACA DLA MNIE BO MUSZE NADROBIC PARE KILOMETROW(MIESZKAM W OKOLICACH NORWICH)ALE ZA TO BIET JEST TANSZY NIZ W POROWNANIU Z TRASA PROMOWA Z HARWICH-HOOK VAN HOLLAND(TUTAJ KOSZT OKOLO 60 F W JEDNA STRONE)PROM Z ANGLI DO HOLANDII PLYNIE OKOLO 8 GODZIN CO JEST OK BO MOZNA SIE DOBRZE KIMNACI POZNIEJ JUZ TYLKO DO POLSKI Z PRZERWAMI NA BENE.POZDRAWIAM CIEBIE I WSZYSTKICH PODROZNIKOW

 

Tak miedzy nami. Trasa do UK na nogi nie powala. Nie jest ani specjalnie fajna ani specjalnie dluga. Winkli jak na lekarstwo, przejazd autostrada na 125 - ce tez do hit'ow nie nalezy , mimo tego, ze sie da. Liczac koszta paliwa, czasu, zuzycia motocykla, opon. Nie oplaca sie, chyba, ze chcesz zaliczyc pare krajow i cosik tam po drodze zobaczyc.

 

Dlatego jestem zdania, dojazd do Niemiec a dalej promem do GB.

 

Na zyczliwosc mieszkancow to bym nie liczyl, niestety nie ta epoka.

 

Jezeli chcesz posmigac po fajnych winklach to przejazd przez Francje, Szwajcarie, Austrie czy Wlochy ( polnocne ) wynagrodzi Ci to znacznie lepiej. Wierz, ze warto !

 

:crossy:

WITAM SERDECZNIE.TO CO KOLEGA NAPISA TO PRAWDA PO STOKROC,W TYM ROKU WYBRALEM SIE Z ANGLI DO WENECJI NA WAKACJE Z ZONECZKA I DZIECICZKAMI WIEC NIESTETY SAMOCHODEM I JUZ MI SIE MARZY ZEBY W REJONY AUSTRI CZY TEZ SZWAJCARJI SMIGNAC NA MOTO.COS PIEKNEGO W GORACH WINKLE,WINKLE I JESZCZE RAZ WINKLE POLECAM KAZDEMU I POZDRAWIAM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam Panów świątecznie. Ja sie wybieram do Londka na poczatku czerwca. Planuję przelecieć w ciągu 1 dnia ( ok 17-18 godź.) jak ktoś chetny to się przyłączę, będzie raźniej. Przepływka z Calais do Dover.

Pozdro.

 

P.S. Czy koniecznie trza bukować bilet?

Edytowane przez Yamamoto1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
Gość Lukasz1221

Witam !

 

Odkopuje temat, ponieważ są mi niezbędne informacje na temat ciekawych miejsc.

 

Mianowicie jaką planujecie trase powrotną z Anglii (prom z Dover do Calais) i co dalej ? Chciałbym jak najwięcej zobaczyć, myślałem nad trasą z Calais do Paryża, potem do Stuttgartu odwiedzić Porsche no i potem wypad na Berlin. Chciałbym po drodze coś ciekawego zobaczyć, coś szokującego, interesującego (nie zabytki, klasztory,zamki, itp). Może znacie ciekawą plaże w okolicy Calais ? Jeśli nie powyższa opcje to zostaje jeszcze jedna opcja :

 

Calais >Amsterdam > Hamburg > Berlin . Może znacie ciekawe miejsca na takiej trasie ? Najbardziej interesuje mnie coś nad wybrzeżem, jest tam coś ciekawego ?

 

 

 

Pozdrawiam i proszę o jakieś ciekawe propozycje

Łukasz1221

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Gość robert73

Witam !

 

Odkopuje temat, ponieważ są mi niezbędne informacje na temat ciekawych miejsc.

 

Mianowicie jaką planujecie trase powrotną z Anglii (prom z Dover do Calais) i co dalej ? Chciałbym jak najwięcej zobaczyć, myślałem nad trasą z Calais do Paryża, potem do Stuttgartu odwiedzić Porsche no i potem wypad na Berlin. Chciałbym po drodze coś ciekawego zobaczyć, coś szokującego, interesującego (nie zabytki, klasztory,zamki, itp). Może znacie ciekawą plaże w okolicy Calais ? Jeśli nie powyższa opcje to zostaje jeszcze jedna opcja :

 

Calais >Amsterdam > Hamburg > Berlin . Może znacie ciekawe miejsca na takiej trasie ? Najbardziej interesuje mnie coś nad wybrzeżem, jest tam coś ciekawego ?

Pozdrawiam i proszę o jakieś ciekawe propozycje

Łukasz1221

No pewnie ze znamy. Ulica czerwonych latarni w Amsterdamie :clap:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale tam budżet wyprawy wyczerpie się szybko ;)

2008Chorwacja 4530km 2009Chorwacja Czarnogóra 4480km 2010Czarnogóra Chorwacja 4550km 2010Czarnogóra Grecja 5100km

2012Macedonia Albania 4600km 2013Włochy Sycylia 6000km 2014Czarnogóra Albania 4490km 2015 Rumunia Bułgaria.4750km 2016Serbia Czarnogóra 4550km2017 Dagestan 8500km2018 Toskania 4500

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...