Skocz do zawartości

Gwarancja na kask shoei'a kupiony za granica


krzywer
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Na forum nie znalazlem takiego info, gdzie indziej tez nie bardzo.

Orientuje sie ktos jak to wyglada? Kupuje kask w sklepie w UK czy FR, mam normalnie paragon ze sklepu no i okazuje sie, ze potrzebuje kiedys skorzystac z praw gwarancyjnych. Mam na to szanse w Polszcze?

Na pohybel wszystkim zdradliwym sukom!

 

dmnz.jpg <== kliknij i polub :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli kask posiada europejską homologację i termin od daty produkcji takiego kasku nie przekroczył 7 lat, to masz oczywiście prawo ubiegać się o naprawę gwarancyjną (każdy kask ma w środku wlepkę z datą produkcji, na której jest również umieszczone nazwisko operatora-osoby wykonującej kask).

Jeśli kask został zakupiony np. w Stanach (w którym brak europejskiej homologacji oznaczonej literką E), taki produkt nie będzie mógł być uwzględniony przy reklamacji

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, jak Shoei, bo nim nie handlujemy, ale np w przypadku Schubertha zwraca się w takich przypadkach do generalnego importera w Polsce.

pzdr

 

Mozna tez rowniez bezposrednio wyslac do Shuberth'a jedyny dylemat w tym, ze trzeba poniesc koszty przesylki, ktore beda wieksez do Niemiec niz w PL.

 

Kupujac Shoei czy inna firme ma sie liste generalnych importerow czy producenta gdzie mozna zlozyc reklamacje.

 

Nie zawadzi zrobic kopie rachunku ( paragonu ) za helm ( czy inny produkt ).

 

:crossy:

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

witam mam pytanko wybieram się w marcu do berlina na BMT i chce tam kupic kask shoei xr1100 czy ktos wie jak będzie z gwarancja czy w Polsce mi coś naprawia w razie usterki czy moga odmowic naprawy gwarancyjnej ponieważ kask niebył był kupiony nie w Polsce ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzisiaj dzwoniłem do sklepu w Warszawie przyjmujacego kaski shoei na gwarancje ci jednak powiedzieli mi że kasku kupionego w Niemczech nieprzyjmą, napisalem maila do serwisu w Niemczech musze odesłać kask do niemiaszkow zeby zrobic go na gwarancji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...