Skocz do zawartości

Szyba i kask R1


nr
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Mam problem. Kiedy jade z predkoscia ok 230 km/h, to tak targa moja glowa, ze rozmazuje sie obraz :) i szybciej sie nie da. Mysle o wymianie szyby i/lub kasku - podobno ma pomóc. Szybe wymienie chyba na PUIG'a : http://www.allegro.pl/item811739259_puig_s..._z_logo_r1.html , chyba, ze ktos odradzi.

Co do kasku, to nie mam nawet pomyslu. Obecnie mam dokladnie takiego AGV'a : http://www.allegro.pl/item800099409_agv_ka...is_gliwice.html . Kiedy go kupowalem, to myslalem, ze to dobry wybor, ale okazalo sie inaczej :(.

 

Prosze o porady i z gory dziekuje za odpowiedzi.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego, w chwili obecnej śmigam w kasku z cyklu "no name", nawet nie wiem ile taki kosztuje, dostałem kiedyś od kumpla a szybę w moto mam seryjną i prędkości 260-280 km/h nie są problemem, komfort średni trochę świszczy itp. ale nigdy nie miałem problemu z widocznością. Jeżeli rozmazuje Ci się obraz to powinieneś się zastanowić nad własnym stanem zdrowia i predyspozycjami do prędkości.

 

 

 

P.S. Zaznaczam, że dobry, prawdziwy kask to podstawa jeżeli chodzi o bezpieczeństwo i komfort jazdy.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Mam problem. Kiedy jade z predkoscia ok 230 km/h, to tak targa moja glowa, ze rozmazuje sie obraz :) i szybciej sie nie da. Mysle o wymianie szyby i/lub kasku - podobno ma pomóc. Szybe wymienie chyba na PUIG'a : http://www.allegro.pl/item811739259_puig_s..._z_logo_r1.html , chyba, ze ktos odradzi.

Co do kasku, to nie mam nawet pomyslu. Obecnie mam dokladnie takiego AGV'a : http://www.allegro.pl/item800099409_agv_ka...is_gliwice.html . Kiedy go kupowalem, to myslalem, ze to dobry wybor, ale okazalo sie inaczej :(.

 

Prosze o porady i z gory dziekuje za odpowiedzi.

 

Pozdrawiam

 

Napisz ile ważysz, ile masz wzrostu i w czym jeździsz ubrany.

Kask nie jest Ci za luźny czasami?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam 175 cm i 90 kg. Śmigam w kurtałce Retbike'a model Flight :), czy jakos tak. Ze zdrowiem problemow nie mam :) - poprostu tak targa moja glowa, ze nic nie widac. Wszscy, ktorzy wiedza o co chodzi z autopsji mowia, ze to wina kasku i/lub seryjnej szyby. Zastanawiam sie, czy jak kupie szybe, to bede musial zmieniac tez kask lub odwrotnie? Szczerze mowiac wolalbym wymienic tylko szybe - mniejszy koszt...

 

P.S. Kask mam dopasowany...

Edytowane przez nr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam 175 cm i 90 kg. Śmigam w kurtałce Retbike'a model Flight :), czy jakos tak. Ze zdrowiem problemow nie mam :) - poprostu tak targa moja glowa, ze nic nie widac. Wszscy, ktorzy wiedza o co chodzi z autopsji mowia, ze to wina kasku i/lub seryjnej szyby. Zastanawiam sie, czy jak kupie szybe, to bede musial zmieniac tez kask lub odwrotnie? Szczerze mowiac wolalbym wymienic tylko szybe - mniejszy koszt...

 

P.S. Kask mam dopasowany...

 

No powyżej 230 to ogólnie nie spodziewaj się komfortu. Trzeba być twardym a nie miętkim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

230 to na R1 juz troche wieje.. w konu to sport a nie turystyk... kwestia calkowitego schowania sie za owiewka to juz jest lepiej..

 

prawdopodobnie zle sobie kupiles kask i masz go za luzny.. raz tez kupilem kask minimalnie za duzy i przy predkosciach powyzej 180 mialem uczucie ze mnie pasek udusi a kask przy kazdym przyspieszeniu i hamowaniu porszual sie do tylu i przodu...

 

ubierz kask na glowe, bardzo mocno sie zapnij i potrzasnij glowa prawo, lewo.. przod i tyl.. jesli sie poruszy chociaz troche, to znaczy ze masz o rozmiar za duzy.

 

paru moich znajomych ma ten kask i nie narzekaja

www.motoautostrada.pl zobacz co robią dla Ciebie inni motocykliści

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega śmigał na cbr 929 i mial to samo. Kupil jakis topowy model AGV'a i problem zniknal. Niestety nie wiemy jaki to byl model, a kask puscil razem z moto :(. Chcialbym kupic ew. jakis sprawdzony kask, zeby nie okazalo sie ze wydam z 1500, a bedzie tak samo albo tylko ciut lepiej....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega śmigał na cbr 929 i mial to samo. Kupil jakis topowy model AGV'a i problem zniknal. Niestety nie wiemy jaki to byl model, a kask puscil razem z moto :(. Chcialbym kupic ew. jakis sprawdzony kask, zeby nie okazalo sie ze wydam z 1500, a bedzie tak samo albo tylko ciut lepiej....

 

To pożycz od kogoś kask i sie przejedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to cos jest chyba nie tak z tym kaskiem. Mam identyczny i podobne wrażenia, tyle że ja z braku szyby już od 160km/h odczuwam dyskomfort, a nie daj Boże zdarzy się jechać za ciężarówką :icon_evil: Planuję przed sezonem kupić coś lepszego a ten zostanie ew. dla pasażera - bo z jakością, w tym przynajmniej modelu AGV, też raczej kiepsko i nie opłaca mi się go sprzedawać (ryski, peknięcie i takie tam).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lekarstwem na Twoje problemy jest - Arai RX-7 Corsair albo najnowszy RX-7 GP. Szybę Puiga polecam, u mnie sprawdza się bardzo dobrze w poroównaniu do oryginału, co do kasku - raz się przejedziesz i nigdy nie kupisz innego, aerodynamiczna doskonałość w każdym calu. Ci co mają, wiedzą o czym mówię :icon_razz:

 

PS. Ubierz się w jakieś normalne ciuchy :biggrin: Że Ci się jeszcze to ścierwo nie podarło :biggrin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...