Skocz do zawartości

MIKOŁAJE NA MOTOCYKLACH Łódź 2009


miro
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie.

Już po raz trzeci w gronie motocyklistów z Łódzkiej grupy Honda Africa Twin organizujemy w Łodzi Mikołaje na motocyklach.

 

Jedyny termin to 06-12-2009 niedziela .

Miejsce rozpoczęcia to samo co w ubiegłym roku czyli BLAZOWNIA:

Gdańska 129 "FAN-BIKE" godzina 11.00

 

Czyli mamy ustalony czas i miejsce.

 

Przypominam zasady:

1. wszyscy ubrani w stroje św Mikołaja - KOMPLETNE (spodnie, kubrak, czapka)

2. Każdy ma ze sobą min. 1kg cukierków na rozdanie.

3. jedziemy spokojnie w grupie bez pałowania, gumowania, strzelania z wydechów i innych wygłupów.

Ta impreza ma na celu wyeliminowanie błędnych stereotypów mówiących o tym, że motocykliści to dawcy, wariaci, szaleńcy itd.

Chcemy pokazać mieszkańcom Łodzi, że jesteśmy normalnymi, miłymi, ogarniętymi motocyklową pasją uczestnikami ruchu drogowego.

 

IMPREZA CAŁKOWICIE CHARYTATYWNA - nikt tu na niczym nie zarabia nawet jednej złotóweczki

 

Plan przejazdu podamy w późniejszym terminie.

 

Warto przypomnieć podstawową zasadę udziału w imprezie - KOMPLETNY STRÓJ ŚW MIKOŁAJA I 1 KG CUKIERKÓW

 

Z tymi KOMPLETNYMI strojami św Mikołaja w latach poprzednich bywało różnie, dlatego wzorem innych grup motocyklowych wprowadzamy twardą zasadę - kto nie będzie miał ze sobą kompletnego stroju św. Mikołaja i minimum 1kg cukierków dla dzieci nie bierze udziału w imprezie.

Kompletny strój Świętego Mikołaja można kupić za kilkanaście zł, w markecie.

W ubiegłym roku najtańsze były w Castoramie.

 

Wszystkie bieżące informacje znajdziecie tu:

http://www.africatwin.com.pl/showthread.ph...82371#post82371

 

Kto się zgłasza?

 

Prośba - powiadamiajcie wszystkich motocyklistów, skuterowców, Quadowców itp.

Edytowane przez miro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też jestem na bank :buttrock: Nawet jakby dowaliło 1m śniegu (wtedy na cwaniaka przyjadę quadem), ale jeśli tylko trochę przyczepności to na moto jestem. Rzucę dalej info do chłopaków od shadowek i quadowiczom. :crossy:

Edytowane przez MaxŁódź
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli nie pojade do Gdyni wzorem roku ubieglego, to oczywiscie sie melduje z cukierasami :).

Zdrowko

KLOSZ

Cytaty na dziś i jutro:

"Jestem ZA, dopóki mi się podoba" - by KLOSZ

"To co widzisz to też jest patologia, tylko troche inna niż Twoja..." - tez by KLOSZ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siemanko-Za dwa tygodnie zaczynam zbiórkę prezentów w pracy ,dla dzieci z domu dziecka tak jak

w tamtym roku-POZDROWIONKA :icon_biggrin: :icon_biggrin: :icon_biggrin: :icon_biggrin: :icon_biggrin:

 

 

Edytowane przez intruz25
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wklejam Oficjalny komunikat organizatorów:

 

Rozdział 1 - Ustalenia wstępne.

6 Grudnia 2009 – „Mikołaje na Motorach” to spontaniczna akcja łódzkich motocyklistów w celu wywołania uśmiechu u ludzi i pokazania, że nie jesteśmy WARIATAMI. Warunek odbycia się całej imprezy to znośna pogoda - bez ulewnego, ciągłego deszczu, bez burzy śnieżnej i szklanki na jezdni. Każdy z Was sam musi ocenić, czy warunki pogodowe go nie przerastają. Zawsze znajdzie się paru twardzieli, którym i najsroższa zima nie straszna.

 

Obowiązkowo :

- ZATANKOWANE POJAZDY NA CAŁĄ TRASĘ, czyli z dojazdami trzeba mieć paliwa na 100 km,

- Kompletny strój Mikołaja (bluza + spodnie+czapka+broda) + 1 kg cukierków,

- Mile widziane ozdoby świąteczne na motocyklach - Reniferach.

- Trasa przejazdu - około 50 km, Łódź - Pabianice - Konstantynów - Aleksandrów - Zgierz - Łódź.

- Jedziemy max 50km/h - bez palenia gumy, bez "gumek", "stoppie", bez strzelania z tłumików i odcinania zapłonu na max obrotach.

- Liczymy na szeroką obecność motocyklistów, skuterowców, quadowców - ale tylko tych ludzi, którzy się z tym powyższym identyfikują.

- Mamy pokazać DOBRĄ STRONĘ MOTOCYKLISTÓW,

- Wymagana jest pełna dyscyplina i podporządkowanie się Organizatorom.

- Jeżeli nie odpowiada Ci któryś z powyższych punktów - nie jedź z nami, nie ma sensu męczyć się wzajemnie.

- Jeżeli zgadzasz się - przejdź do Rozdziału 2

Rozdział 2 - Bezpieczeństwo i przejazd.

- Jedziemy w kolumnie, pojedynczo "na zakładkę/szachownicę" w miarę blisko.

- OBOWIĄZUJE ZAKAZ WZAJEMNEGO WYPRZEDZANIA!

- Zajmujemy TYLKO 1 PAS RUCHU!

- Grupę prowadzi Mikołaj Prowadzący (PADRE),

- Grupę zamyka Mikołaj Zamykający (ŁYSY)

- Mikołaje Funkcyjni w żółtych odblaskowych kamizelkach, których poleceniom należy się podporządkować, będą dbali o bezpieczeństwo całej grupy i dodatkowo będą blokowali kolizyjne i niebezpieczne skrzyżowania.

- W związku z tym pozostali Mikołaje NIE UŻYWAJA ŻADNYCH INNYCH STROJÓW ZEWNĘTRZNYCH NIŻ CZERWONE MIKOŁAJOWE.

- Prędkość podczas przejazdu około 50 km/godz. Pojazdy jadące wolniej - niestety, będą musiały radzić sobie na własną rękę, mogą dołączać w miejscach postoju, nie dadzą rady utrzymać się w kolumnie.

- Gdy rusza Prowadzący - jedziemy WSZYSCY, ale obowiązują nas przepisy Ruchu Drogowego !!!

- Jeżeli skrzyżowanie jest zablokowane przez Mikołajów Funkcyjnych, jedziemy, ale po upewnieniu się że jest to możliwe i tylko wtedy gdy jest to BEZPIECZNE. Inaczej czekamy na swoją kolei.

- W przypadku przerwania kolumny zwalniamy lub zatrzymujemy się i czekamy na pozostałą część grupy, decyduje Mikołaj Prowadzący.

Rozdział 3 - Trasa przejazduWarunkiem sprawnego i bezpiecznego przejazdu jest dostosowanie się do Mikołaja Prowadzącego oraz do poleceń Mikołajów Funkcyjnych. Na gwizdek wsiadamy i w ciągu 2-3 minut formujemy kolumnę. Pamiętajcie o zatankowaniu Waszych pojazdów przed wyruszeniem na spotkanie!

 

Plan spotkania i jazdy:

 

NIEDZIELA, 6 grudnia.

 

10,30 - Początek zbiórki - "Blazownia" ul. Gdańska nr 129 (przy Mickiewicza).

10,45 - Odprawa, ustalenia przejazdu, przypomnienie zasad, przedstawienie Mikołajów : Prowadzącego, Zamykającego i Funkcyjnych - ŻÓŁTE KAMIZELKI !!!

Punktualnie o

11,00 - Ruszamy, jedziemy w prawo w Zamenhoffa, przecięcie Al.Kościuszki, skręt w lewo w Piotrkowska, dojazd do Plac Wolności, postój, wspólne foty pod pomnikiem Tadzia K. Czas przejazdu - 10 min., czas na foty - 10 min. Lansujemy sie przed Mediami, o ile takowe się zjawią.

11,25 - wyjazd z Plac Wolności, przejazd Piotrkowska do Plac Niepodległości - czas 15 min.

11,40 - skręt w Pabianicką, przejazd przez Rondo Lotników, dalej prosto do ronda przy IKEA, czas - 15 minut.

11,55 - IKEA, jazda prosto kier. Pabianice, czas - 10 min.

12,05 - Pabianice, skręt w lewo z DK 14, za 100 m w prawo ul. Warszawska, później w prawo ul. Warszawska/Zamkowa, czas - 10 min.

12,15 - postój na ul. Zamkowa, przy sklepie "Piotr i Paweł". Czas postoju - 10 min.

12,25 - jazda prosto, w prawo ul. Partyzancka, później w lewo DK 71 kier. Zgierz, czas - 5 min.

12,30 - jazda DK 71, prosto, czas - 10 min.

12,40 - Porszewice, skręt w prawo, dalej DK 71, czas - 10 min.

12,50 - Konstantynów, ul. Łódzka, skręt w lewo (światła), następnie agrafka w prawo na chodnik, postój, czas postoju - 10 minut

13,00 - wyjazd w ul. Zgierska, prosto, kierunek Aleksandrów, czas - 10 min.

13,10 - rondo Rąbień AB, prosto, czas - 5 min.

13,15 - Aleksandrów, skręt w lewo ul. Pabianicka, czas - 10 min.

13,25 - skręt w prawo ul. 11-go Listopada, czas - 5 min.

13,30 - za skrzyżowaniem (światła) w lewo do parku, postój, czas - 10 min.

13,40 - wyjazd, w lewo z parku DK71, kierunek Zgierz, czas - 5 min.

13,45 - skręt po pierwszeństwie w prawo, ul. Zgierska, czas - 15 min.

14,00 - dojazd do Zgierz, skręt w prawo, później w lewo i jeszcze raz w lewo, prosto pod Urząd Miasta (?!?), postój, czas - 10 min.

14,10 - wyjazd w prawo DK 1 - kierunek Łódź, cały czas prosto, czas - 20 min.

14,30 - wjazd na teren Manufaktury, postój, czas - do 60 min.

15,30 - rozjazd, z powodu, że ciemno, indywidualnie, KONIEC.

Osoby chcące odwiedzić Domy Dziecka mogą to zrobić po dotarciu do Manufaktury, bądź w mniejszych grupach odłączyć się w trakcie przejazdu.

 

 

Plan przejazdu pomimo, że sporządzony przez nas na podstawie przejechanej trasy, może ulec zmianie, mogą też powstać rozbieżności w czasie.

 

 

Legenda:

- DK to: droga krajowa

- Tadek K. to: Tadeusz Kościuszko

- IKEA to: taki szwedzki sklepik z mebelkami i nie tylko

- BLAZOWNIA to: sklep i punkt napraw motocykli

- Mikołaj Funkcyjny to: gość na szybkim motocyklu z dość dużym doświadczeniem i umiejętnościami, który własnym ciałem będzie chronił Was przed kierowcami konserw ; który ciągle nie wiadomo dlaczego zostaje w tyle, a później na złamanie karku prze do przodu, wyprzedzając Was.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ładny plan :D

 

Jeżeli tylko będę miał sprawny motocykl i będę w całości (w zesżłym roku mi niestety przeszkodziły połamane kości) zjawię się napewno :D ....

 

ale tfu tfu żeby nie zapeszyć i żeby mi się silnik nie rozsypał jak to czasem bywa :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mojemu renoferowi nawalil akumulator. w zwiazku z tym sa dwie mozliwosci;

 

 

jesli ma ktos na zbyciu jakies aku 8ah do NTV, CBR, XJ, moze byc zatyrany, byle tylko troche pradu trzymal, to bylbym bardzo wdzieczny.

 

bede renifera odpalal z popychu.

 

opcja zakupu nowego aku narazie nie wchodzi w gre, nawet tych za 100zl, wiec sa dwa pozyzsze wyjscia.

 

 

czy moj refifer palony w dosc dziwny sposob nie bedzie wam przeszkadzal?

 

 

 

pzdr:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mojemu renoferowi nawalil akumulator. w zwiazku z tym sa dwie mozliwosci;

jesli ma ktos na zbyciu jakies aku 8ah do NTV, CBR, XJ, moze byc zatyrany, byle tylko troche pradu trzymal, to bylbym bardzo wdzieczny.

 

bede renifera odpalal z popychu.

 

opcja zakupu nowego aku narazie nie wchodzi w gre, nawet tych za 100zl, wiec sa dwa pozyzsze wyjscia.

czy moj refifer palony w dosc dziwny sposob nie bedzie wam przeszkadzal?

pzdr:)

 

Mam nieco przemeczone aku z FJRy to jest typ aku GT14B-4 (YT14B-4).

Pojemnosc fabrycznie byla 12Ah, teraz pewnie troche mniej, ale to nie powinien byc problem. Tu masz podobnego klocka z podanymi wymiarami i sposobem wyprowadzeń, sprawdz, moze wejdzie do Ciebie:

http://www.allegro.pl/item797917417_akumul...xv_xvs_fjr.html )

Jesli Cie ratuje to moge oddac. Aku po naladowaniu w FJR dawal rade na jednodniowy wyjazd z kilkoma uruchomieniami. Niestety w kilka dni postoju padal i to mnie wkurzalo, ale jesli tylko go bedziesz w stanie wcisnac i podlaczyc, to po naladowaniu IMHO spokojnie na Mikolajowanie da rade.

Pytanie czy Ci sie zmiesci i czy podlaczysz?

Edytowane przez KLOSZ

Zdrowko

KLOSZ

Cytaty na dziś i jutro:

"Jestem ZA, dopóki mi się podoba" - by KLOSZ

"To co widzisz to też jest patologia, tylko troche inna niż Twoja..." - tez by KLOSZ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może głupie pytanie, ale jak przeczepicie czapki mikołaja do kasku?

Strój już sobie kupiłem, czapka w komplecie jest, nie wiem czy nie będe musiał kupić drugiej - większej bo ta jest zamała na założenie na kask.

Ale nadal nie mam pomysłu z mocowaniem jej na kask

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może głupie pytanie, ale jak przeczepicie czapki mikołaja do kasku?

<...>

Ale nadal nie mam pomysłu z mocowaniem jej na kask

 

HINT: Castorama / Praktiker -> tasma dwustronnie klejaca.

W zeszlym roku takie przyklejenie wytrzymalo mi Mikolajowanie w Gdyni i cala droge powrotna z Gdyni do Lodzi. Ba! W Lodzi jak dojechalem to z czapki mialem juz tylko jakas wysmodruchana szmate z fredzlem zamiast pomponu. Cala czapka wygladala oplakanie, ale tasma klejaca sie trzymala i kasku i czapki bez zmian.

 

O: KLIK tutaj juz w drodze powrotnej, brode mi podwiewalo na szybe i nic nie widzialem, wiec ja przenioslem na inna szybe ;-)

 

Sciagniecie tasmy z kasku zajelo mi..... cos okolo jednego piwka przed telewizorem ;-) Uszkodzen lakieru na kasku na skutek dzialania tasmy nie stwierdzilem.

Korzystalem z takiej tasmy cienkiej, nie piankowej, z dopiskiem "super mocna" w nazwie.

 

Tym samym sposobem mocowalem brode i wasy do kasku. Szczegolnie smiesznie to wygladalo jak podnosilem szczeke kasku do gory, a do szczeki byla przyklejona broda <rotfl>

Edytowane przez KLOSZ

Zdrowko

KLOSZ

Cytaty na dziś i jutro:

"Jestem ZA, dopóki mi się podoba" - by KLOSZ

"To co widzisz to też jest patologia, tylko troche inna niż Twoja..." - tez by KLOSZ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...