Skocz do zawartości

Silnik chodzi do tyłu?


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.

Mam problem ze swoja honda cg 125 rok 1992. Chodzi o to ze po odpaleniu silnik chodzi w odwrotna strone,pochodzi tak z 5 sekund (przy czym strzela, kicha, prycha) potem zgaśnie :banghead: . O tym ze chodzi w druga strone wiem bo jak wczesniej chodziła dobrze to koło zamachowe kreciło sie w inna strone. Co moze byc przyczyna tego? Dodam ze honda nie ma modułu tylko ma zapłon z przerywaczem(jak w komarku).

z góry dzieki za odp.

pozdro ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O ile sie orientuje, to w starsze sprzety 2T szło odpalic do tyłu tylko jak miały przestawiony zaplon i brało je na popych do tyłu. A tu odpalasz normalnie starterem noznym?

 

niezleznie od tego, sprawdz ustawienie zapłonu do porządku wg instruckji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozrząd jest ok bo nic nie było grzebane przy nim .Chyba ze jest mozliwosc ze sam sie przestawił ? Jeszcze na kole magnetycznym ma taka tulejke co sie kreci na wale i dwie łapki w kole ktore wchodza w ta tulejke(przyspieszacz zapłony chyba), moze to jest przyczyna?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyspieszasz zaczyna działaś pow. pewnych obrotów dopiero. Wygląda na to że masz przestawiony zapłon i dlatego śmiga w złą stronę. Lub przyspieszacz masz zblokowany w otwartej pozycji stąd tak wczesny zapłon.

Niezdrowo dla rozrządu i układu rozrusznika.

Edytowane przez qurim

MotorcycleStorehouse Dealer.

Wszystko do Twojego amerykańskiego motocykla!

 

Kiedy umrę pochowajcie mnie twarzą do dołu aby cały świat mógł pocałować mnie w dupę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź czy nie zerwało klina ustalającego magneto na stożku wału korbowego. Dzieję się tak gdy np. zluzuje się nakrętka magneta i odpuści wcisk magneta na stożku. Jeżeli magneto jest przestawione to siłą rzeczy uciekł Ci zapłon.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...