Skocz do zawartości

Yamaha R1 Rn09


Rekomendowane odpowiedzi

Ja do swojej RN09 kupiłem ostatnio Dunlopy Qualifier RR. Kozak guma i kolejne będą na 100% też takie. Na drodze bardzo szybko się grzeją, trzymają super i nie zużywają się strasznie. A wypad na tor do Lublina to była sama przyjemność, po kolei każdego objeżdżałem a guma trzymała jak przyspawana, nawet przy mocnych wyjściach z zakrętów nie było praktycznie żadnych uślizgów.

A co do samego motocykla to świetny wybór. Swoją zrobiłem już przez 2 sezony ok 20ys km i złego słowa na nią nie powiem. Mimo, że mógłbym zamienić ją na trochę nowszą to jakoś nie wiedzę godnego następcy więc jeszcze jakiś czas na pewno u mnie zostanie.

 

Ps, skąd kupiłeś tą swoją? Bo jakaś taka znajoma mi się wydaje.

Edytowane przez Numberuno
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeździłem 3 sezony na RN09, zjeździłem 4 kpl opon. Wg mojej opini do tego modelu są tylko dwa modele opon. Pierwszy to Pirelli Dragon Supercorsa, drugi to Michelin Pilot Power. Moja rada: innymi markami lepiej w ogóle nie zawracać sobie głowy. Ostatni sezon przejeździłem na R1'06 (na sprzedaż ;) ) na Pilotach Powerach - super oponki, ale jednak Pirelki stawiam na samym szczycie. Oczywiście minusem jest bardzo krótka żywotność i zupełna nieprzydatność do jazdy w deszczu. RN09 prowadzi się dość specyficznie i nad wyborem opon musisz się zastanowić, ale jeszcze ważniejsze jest dobre zestrojenie podwozia bo tu jest naprawdę DUŻE pole do popisu. Jeśli to spieprzysz to opony Ci nie pomogą. Powodzenia.

R1-RN22.R1-RN19.R1-RN12.R1-RN09. XX.ThunderAce.ZX1000.DR650.DR600.XT600.KLR600.W16.CB400.XS400.ETZ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Pirelli Diablo Corsy i w sumie muszę powiedzieć ze na drodze rewelacja. Niestety dopiero nabyłem swoją maszynę i po 600km pod koniec października nie mogę zbyt dużo powiedzieć. Opony zaczynają sie dopiero kleić po 40 minutach spokojnej jazdy...ale to chyba każda opona ma w takich warunkach atmosferycznych. Co do motocykla to jestem cały czas pod wrażeniem;).R1 góra^^

 

A może ktoś mi powiedzieć, jeżeli jeździł na Diablo Corsach jak sprawują sie na torze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ja za 50zł przejeżdzam 200km...

 

Mam problem z podświetleniem rejestracji. Wyjąłem żarówkę, ale okazało sie że jest ok. Prądu nie ma na wyjściu na żarówkę. Bezpiecznik też jest ok. Pewnie ktoś rozpiął na kablu pod zadupiem. Tak to nic sie nie dzieję. Czy da sie ustawić zegar na 24 godziny?

Edytowane przez Szymon_R6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wie ktos moze czy rura dolotowa do tlumika z r1 rn 09 bedzie pasowac do rn 04? bo troszke sie roznia i nie wiem czy ta nowsza nie bedzie zawadzac o wahacz http://www.allegro.pl/item812764390_r1_r6_...ra_trioval.html tutaj nawet widac roznice a chce ta yoshimure i niby pasuje ale kupic na oko i sie zdziwic to watpliwa przyjemnosc. A co do motocykla to kawal torpedy i to raczej niezaleznie od rocznika :icon_biggrin: :lalag:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jak tam sie sprawuja te wasze maszyny,ile palą ?

 

Moja sprawuje się wzorowo i jestem zajebiście z niej zadowolony, spalanie w granicach 6-6,5 literka w zależności od średniej obrotowej na minutę. Jeżeli o opony chodzi to ostatnio były 208 a w przyszłym sezonie będę testował Qualifier 2.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie spalanie jak narazie moge powiedziec 8 - 8,3 l/100 ale to po mieście no niestety tylko rura i hamulec i tak w kolo:).

 

U mnie są załozone Przód :120/70/17 Pirelli Diablo Supercorsa SC2

Tył :190/55/17 Dunlop Sportmax Gp

 

te Dunlopki troche potrzebuja się rozgrzac ale jak narazie ida dobrze,w przyszłym sezonie spróbuje D208

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

ja na swojej za 50 zł robię od 160 -200 max to zależnie od stylu jazdy w tym roku śmigałem na Dunlop D209 Qualifier ogólnie nie mam za dobrej opinii o tej oponie często zrywała przyczepność na prostej przy ostrych startach i w zakrętach parę razy uciekała, teraz myślę nad MICHELIN Pilot Road 2CT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja na swojej za 50 zł robię od 160 -200 max to zależnie od stylu jazdy w tym roku śmigałem na Dunlop D209 Qualifier ogólnie nie mam za dobrej opinii o tej oponie często zrywała przyczepność na prostej przy ostrych startach i w zakrętach parę razy uciekała, teraz myślę nad MICHELIN Pilot Road 2CT

Z opony sportowej byłeś niezadowolony, bo słabo trzymała i chcesz się na turystyczną gumę przerzucić :icon_question: :icon_rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z opony sportowej byłeś niezadowolony, bo słabo trzymała i chcesz się na turystyczną gumę przerzucić :icon_question: :icon_rolleyes:

 

to nie wiem jakie radzisz kolego ?? ale jakoś tak do dunlopów nie jestem przekonany chyba ze inny model bo tego to na pewno nie kupie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to nie wiem jakie radzisz kolego ?? ale jakoś tak do dunlopów nie jestem przekonany chyba ze inny model bo tego to na pewno nie kupie

Była masa tematów o sportowych oponach.

Jak chcesz michelina to weź załóż Pilot Power albo Power 2 CT. Ale o Pilot Road w R1 to zapomnij...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...