Skocz do zawartości

kierunkowskazy w r1


yamaszir1
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! w r1 kupionej po przejściach nie ma przewodów od kierunkowskazów, pod zadupkiem znalazłem kostkę która odpowiada za kierunki... nie wiem tylko czy ona jest od przednich i tylnych, czy tylko tylnych... Kostka jest nie podłączona... Czekam na jakiekolwiek wskazówki....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak z tylu to od tylnych, ewentualnie jeszcze od świateł.

8.96s 1/4mili GSX-R K1 1000 TURBO/NITRO
SPEEDBIKE.PL TURBO TAKŻE W TWOIM MOTOCYKLU!

SERWIS MOTOCYKLI- WARSZAWA, HAMOWNIA - STROJENIE

https://www.facebook.com/bados84/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! w r1 kupionej po przejściach nie ma przewodów od kierunkowskazów, pod zadupkiem znalazłem kostkę która odpowiada za kierunki... nie wiem tylko czy ona jest od przednich i tylnych, czy tylko tylnych... Kostka jest nie podłączona... Czekam na jakiekolwiek wskazówki....

 

Nie wiem, który rok tej R1, ale instalacja kierunków jest pewnie podobna we wszystkich. Proszę schemat do '03 : http://www.robcollingridge.com/kitcar/desi...nes_R1_2003.jpg

 

Przewody sygnałowe kierunków tylnych "+" są bezpośrednio połączone z sygnałowymi "+" kierunków przednich. Czyli przedni prawy + tylny prawy, przedni lewy + tylny lewy. Sprawdź po prostu czy jak włączysz kierunki to na tej kostce jest napięcie... Najlepiej sprawdzać za pomocą żarówki 12V ,plus podłączony do każdego punktu kostki (po koleji) a minus do masy motocykla. Swoją drogą to dziwne że ta kostka nie ma żadnych oznaczeń.

Edytowane przez soulreaver
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest to model z 2002 roku, już na wtrysku z oznaczeniem RN09, wtyczka nie jest oznaczona, ale przykładałem kierunek i działa lewy i prawy, tylko nie jestem pewny czy z tej kostki należy pociągnąć przewody do przodu i do tyłu. Z przodu nie ma żadnych złączek do podłączenia kierunków... Schematy elektryczne mam ale nie bardzo potrafię się w nich odnaleźć, co innego schemat ideowy a co innego instalacja na motorze (oczywiście z punktu widzenia laika). podłączył bym wszystko razem ale nie wiem czy w takim przypadku nie spale przerywacza, motor nie jest mój, właściciel nie odda go do elektryka co byłoby najsensowniejszym rozwiązaniem, pozostaje samodzielne garażowe grzebanie...

 

Ten schemat który wysłał kolega soulreaver jest dość ciekawy, dużo bardziej czytelny dla mnie w porównaniu do tych z serwisówki... może coś się wymyśli hehe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest to model z 2002 roku, już na wtrysku z oznaczeniem RN09, wtyczka nie jest oznaczona, ale przykładałem kierunek i działa lewy i prawy, tylko nie jestem pewny czy z tej kostki należy pociągnąć przewody do przodu i do tyłu. Z przodu nie ma żadnych złączek do podłączenia kierunków... Schematy elektryczne mam ale nie bardzo potrafię się w nich odnaleźć, co innego schemat ideowy a co innego instalacja na motorze (oczywiście z punktu widzenia laika). podłączył bym wszystko razem ale nie wiem czy w takim przypadku nie spale przerywacza, motor nie jest mój, właściciel nie odda go do elektryka co byłoby najsensowniejszym rozwiązaniem, pozostaje samodzielne garażowe grzebanie...

 

Ten schemat który wysłał kolega soulreaver jest dość ciekawy, dużo bardziej czytelny dla mnie w porównaniu do tych z serwisówki... może coś się wymyśli hehe

 

Przecież napisałem ci jak wygląda obwód kierunków: prawy przód + prawy tył + lampka syg., lewy przód + lewy tył + lampka syg. Tak właśnie powinieneś podłączyć. Jeśli nie potrafisz czytać schematu, to lepiej oddaj do elektryka.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...