Skocz do zawartości

MZ-WERSJA POLICYJNA


Rekomendowane odpowiedzi

TYLKO TYLE I W DODATKU PO NIEMIECKU, ale poradzisz sobie

 

Vopomz2.JPG

 

Vopo_MZ_hinten.JPG

 

cops_ddr_1.JPG

 

vopoetz.jpg

 

 

Motor:

Hubraum

Zylinder

Leistung

Max Drehmoment / torque

 

250ccm

1- 2tatkt UmkehrspĂźlung / two stroke reverse flushing

12,5 kw = 17 PS/hp bei 5000 rpm

24,5 Nm bei 4500rpm

 

Ăbersetzung Hinterrad- Getriebe /

transmission rear wheel- gearbox 3,0 ( 16:48 ) [serie: 15 (Gespann / sidecar), 18, 19:48

Kette / chain 0,8 B1-128 (Serie -130)

Vmax 100 km/h

Bremse/ brakes Scheibenbremse /disk (vorne), Trommelbremse / drum (hinten)

Elektrik:

Batterie

Lima / alternator

Licht, Scheinwerfer

"Bitte Folgen" Lichtkasten; Blaulicht

Sicherungen / fuse, vorne / front

 

 

Warnblinkanlage / hazard

warning

Hauptstromabschalter rechts

unterm Sitz / main

power switch under seat on

the right

 

12V / 9 Ah

12V/ 45 W

12V/60W H4

12V/55W

Blaulicht 8A

Lichtkasten 8A

Externe Rufanzeige 4A

Sirene 16A

 

 

 

 

 

 

ZĂźndung / ignition M 14 225/260 Isolator (die einzig wahren fĂźr alle MZs), KontaktzĂźndung

Vollverkleidung mit Scheibe / windshield with screen .

Koffer mit Halterahmen und Funkgerätekasten / side- and topcase fixes on a special frame .

Einzelsitz / only one seat .

Sirene (befindet sich in dem Loch in der Verkleidung)

Blaulicht / flashlights baugleich mit Nebelscheinwerfern des Wartburg; Glas blau eingefärbt

Funkgerät / radio U 600/ U 700

Tank 17 Liter - 1:50 Gemisch / mixture

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Borsukles, gdzieś w necie wyczytałem, że te MZki musiały spełniać normy emisji spalin by mogły być rejestrowane w Niemczech i stąd ta niska prędkość. Jeśli się mylę niech ktoś mnie poprawi. Polskie MZki (policyjne) nie miały tej przypadłości. Nara

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętam, że jak byłem mały jechałem kiedyś z Dziadkiem samochodem. Dziadek był ostry zawodnik i przejechał na czerwonym. Na następnym skrzyżowaniu dopadł nas "Pan Władza" na granatowej policyjnej TS250. Nie pamiętam rozmowy, nawet nie wiem, czy był mandat, pamiętam tylko że zajebiście mi się sprzęt spodobał i intensywnie się na niego gapiłem.

A co do osiągów, to obładowana sprzętem maszyna nigdy nie będzie szybsza od takiej samej bez sprzetu. A dla dwudziestoparokonnego motocykla cały policyjny chłam stanowi z pewnością poważne obciążenie.

 

Pozdro. 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wystarczy spojrzeć na tą szybę-ten sprzęt musi mieć zajebiście duży współczynnik Cx

ponadto to chyba nie jest moto o które chodziło-o etz w 1975 jeszcze nikt nie mażył

Zestaw naprawczy zacisku hamulcowego Brembo BMW R850 R1100 K1200 K100 K1 K1100

https://allegro.pl/oferta/zestaw-naprawczy-zacisku-brembo-przod-bmw-r-1100-850-k-1200-gs-r-rs-s-rt-lt-14830948090

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej!

Podejzewam ze w niejednej stajni policyjnej takie stoją. ja pamietam że u mnie w Kozalinie do niedawna podobno jescze były aż z ciekawości się zapytam.

Kiedyś taką mzetą jecghałem. V-max jest mała bo żagiel z przodu spory ale wrażenie fajne. Ja mam MZ w wersji Grand - Tour czyli obudowaną i uażam że to swietna sprawa - jak zrobie foto to podesle.

Pozdrowionko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem to wersja policyja miala chyba troche lepsze osiagi od standardowej. Poza tym nigdy nie zapomne jak pier.... policjant mi powiedzial ze on taka smigal 15 lat i jak sie wylozyl na bok przy 60 km/h to sie zatrzymal na 6 czy 8 metrach!!! 8O

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...