Skocz do zawartości

Yamaha r6 przy ok 4 tys.obrotów i powyrzej strasznie zgrzyta ?


hubi233
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Yamaha r6 przy ok 4 tys. obrotów strasznie zgrzyta, grzechocze ciężko to nazwać ale tak jak by coś miało się zaraz rozlecieć nie miłe dla charczenie. Dzieje się tak niezależnie czy jedziemy czy na neutralu z wciśniętym sprzęgłem oraz bez sprzęgła. Próbowałem dolać więcej oleju też nic nie pomogło. To jest mój pierwszy motorek z roku yamaha z roku 2001. Przebieg 31 tysięcy . Co to może być jakaś wada silnika i ile naprawa może kosztować ... Dziękuję za odpowiedź z góry. Nadmieniam że jest to mój pierwszy post i przepraszam za ewentualne błędy .

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, postaraj się opanować emocje i dokładnie opisz co i gdzie zgrzyta, puk, stuka :bigrazz:

 

Czy na zimnym silniku też stuka?

 

Z którego miejsca słychać stukanie, zgrzytanie i czy mógłbyś to nagrać i wrzucić na youtube dla łatwiejszej diagnozy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, postaraj się opanować emocje i dokładnie opisz co i gdzie zgrzyta, puk, stuka :bigrazz:

 

Czy na zimnym silniku też stuka?

 

Z którego miejsca słychać stukanie, zgrzytanie i czy mógłbyś to nagrać i wrzucić na youtube dla łatwiejszej diagnozy.

 

 

Witam

 

Dokładnie nie mogę tego określić skąd wydobywa się zgrzyt ale chyba najbardziej jak się przyłoży ucho tam pod zegary ale nie dam sobie głowy urwać. Na pewno nie jest to pukanie albo stukanie ewidentnie zgrzyta.

Dzieje się to na zimnym oraz na rozgrzanym silniku.

Jeżeli nic moje podpowiedzi nie sugerują co to może być to postaram się jutro nagrać to na youtube i wrzucę linka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak będzie najlepiej, na pewno ktoś pomoże. :flesje:

 

Oki to na razie dzięki do jutra

 

Witam ponownie dzisiaj się trochę pobawiłem w mechanika ;) i podniosłem bak odkręciłem górną i dolną pokrywę filtra powietrza okazał się całkowicie wilgotny z benzyny i strasznie brudny porobiłem trochę fotek. Dzisiaj zamówiłem nowy jutro będę go montował. Oczywiście dalej problem ze zgrzytem występuje zrobiłem filmik jak się wsłucha to słychać ale praktycznie jak obroty są w granicach 4,5 to brzęczy najbardziej na filmie słabo trochę ten dźwięk zebrało aparatem. Słuchałem pracy silników innych motocykli i takiego czegoś nie ma na pewno.

 

Proszę o ewentualne rady co to może być...

 

http://hubi233.fotosik.pl/

http://www.youtube.com/watch?v=oGXGGwJA9YU

 

ps. strasznie pluje benzyną z tego gardziela ostatniego i kopci z tego otworu na tej fotce po prawej stronie jest taka dziurka kopci jak z rury wydechowej :)

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/8b4a37b4d6507464.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oki to na razie dzięki do jutra

 

Witam ponownie dzisiaj się trochę pobawiłem w mechanika ;) i podniosłem bak odkręciłem górną i dolną pokrywę filtra powietrza okazał się całkowicie wilgotny z benzyny i strasznie brudny porobiłem trochę fotek. Dzisiaj zamówiłem nowy jutro będę go montował. Oczywiście dalej problem ze zgrzytem występuje zrobiłem filmik jak się wsłucha to słychać ale praktycznie jak obroty są w granicach 4,5 to brzęczy najbardziej na filmie słabo trochę ten dźwięk zebrało aparatem. Słuchałem pracy silników innych motocykli i takiego czegoś nie ma na pewno.

 

Proszę o ewentualne rady co to może być...

 

http://hubi233.fotosik.pl/

http://www.youtube.com/watch?v=oGXGGwJA9YU

 

ps. strasznie pluje benzyną z tego gardziela ostatniego i kopci z tego otworu na tej fotce po prawej stronie jest taka dziurka kopci jak z rury wydechowej :)

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/8b4a37b4d6507464.html

 

Pobawiłeś się w mechanika a teraz pobaw się w grabarza bo ten silnik umiera.

Cała góra do roboty łącznie z wymianą zaworów.

Człowiek mądrzeje z wiekiem i zwykle jest to wieko od trumny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak sie orientujesz dobrze w mechanice, to pierwsze zobacz napinacz rozrzadu, ile go jeszcze zostało, bedziesz wiedział co z łancuchem rozrządu.

Dalej zrzuć pokrywę głowicy, i pomiar wszytskich luzów. W serwisówce do swojego moto masz podane wszystkie wartosci jakie mają być.

Co do samych zaworów to spokojnie, telepatycznie nikt Ci tu nie stwierdzi na podstawie tylko filmiku co z nimi samymi jest i czy w ogole jest.

Sam dzwięk silnika, pomijając ten grzechot, szum jest dziwny, jakby chodził na 3 cylindry, chyba że to przez jakosc dzwięku takie mam wrażenie.

 

 

Najpewniej bedzie jak dasz to do warsztatu, wtedy Ci ocenią co tej głowicy tak na prawdę jest i ile bedzie kosztowac naprawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak sie orientujesz dobrze w mechanice, to pierwsze zobacz napinacz rozrzadu, ile go jeszcze zostało, bedziesz wiedział co z łancuchem rozrządu.

Dalej zrzuć pokrywę głowicy, i pomiar wszytskich luzów. W serwisówce do swojego moto masz podane wszystkie wartosci jakie mają być.

Co do samych zaworów to spokojnie, telepatycznie nikt Ci tu nie stwierdzi na podstawie tylko filmiku co z nimi samymi jest i czy w ogole jest.

Sam dzwięk silnika, pomijając ten grzechot, szum jest dziwny, jakby chodził na 3 cylindry, chyba że to przez jakosc dzwięku takie mam wrażenie.

Najpewniej bedzie jak dasz to do warsztatu, wtedy Ci ocenią co tej głowicy tak na prawdę jest i ile bedzie kosztowac naprawa.

 

 

No to pięknie a ja sobie jeździłem cały czas i nie miałem pojęcia ze takie jaja się dzieją . Na mechanice nie mam pojęcia więc nie mam zamiaru podejmować się naprawy. Pomijając wszystkie sprawy i zakładając że całą góra jest do wymiany to jakie koszta tak na oko wychodzą ? w jakich granicach cenowych robota + części

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może występować problem z pracą cylindra choćby z powodu awarii świecy zapłonowej. Sprawdź iskrę, pozamieniaj świece miejscami, zobacz czy po uruchomieniu silnika wszystkie rury wydechowe równomiernie sie rozgrzewają.

 

A wie ktoś może jak odkręcić świece w r6 2001 jakim kluczem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Długim, jak najwęższym kluczem rurowym 16(21? ) Tu bym nie chciał wprowadzić Cie w błąd, wiec niech ktoś potwierdzi rozmiar tego klucza.

 

 

Kupiłem nowe świece NGK przeczyściłem wsjo kupiony nowy filtr powietrza i nadal to samo :/ na pewno coś w silniku jest nie tak ... jutro serwis yamaha :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...