Skocz do zawartości

Przewóz moto na przyczepie


lionix
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Siema....

Nie wiem czy to dobry dział, ale chyba tak :P

 

Potrzebuję przewieść DRZ 400 na przyczepie 100 km. od domu. Przyczepa wygląda tak:

 

http://www.lawety.net.pl/zdjecia/przyczepa_na_motor.jpg

 

tyle że ma tylko jedną "szynę"

Będę miał 4 pasy.

 

Jak go przypiąć? Przodem w kierunki jazdy, i ścisnąć pasami żeby zawieszenie usiadło? Czy może jakoś inaczej?

 

Nie mam pojęcia jak się za to zabrać, żeby go nie położyć w czasie jazdy :notworthy:

 

Jakieś rady?

W razie co mam podnośnik pod motor....

 

Dzięki za odpowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie zawiasy powinny być zablokowanie, nie koniecznie ściśnięte na max, ale tak zablokowane, aby nie miały możliwości jakiegokolwiek ruchu, bo na wybojach jak przysiądą, to moto może wysmyknąć się z pod pasów, a wiadomo czym to grozi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie bardzo mi pasuje takie rozwiązanie :D

 

 

 

Wierzę, że ktoś jednak przewoził motor na przyczepie, i podzieli się jakimiś wskazówkami :P

Jak przyjdzie co do czego, to pewno dam radę, ale chciał bym poczytać co Wy macie do powiedzenia na ten temat :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stawiasz przednim kołem do kierunku jazdy, przerzucasz pasy przez kierownicę i ściągasz najmocniej jak się da, tak aby amortyzatory dobiły prawie do końca, klamry zwalniające wywalasz na zewnętrzną stronę (mogą się ścisnąć i odpiąć), robisz zabezpieczający supeł i po sprawie. Jeśli nadal masz obawy przeżuć pas przez kanapę.

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niekoniecznie przez kierownice polka tez jest dobra. Wazne jest aby pasy mialy odpowiednia nosnosc bo przy hamowaniu moga po prostu strzelic. Czyli te ktore ida do tylu musza byc solidniejsze.

 

:crossy:

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

P.s Pro, Ty chyba powinieneś odpocząć trochę od forum.

 

 

No co Ty Yuby, myslisz, ze forum przetrwa bez Pro.fesjonalnych rad ? Nigdy w Zyciu :icon_mrgreen:

 

:crossy:

Edytowane przez ks-rider
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...