Skocz do zawartości

Wymiana tarcz sprzęgłowych bandit. Jak wyrególować sprzęgło ??


hubertmtx
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Mam pytanie tak jak w temacie bede wymienial tarcze sprzęgłowe w banndicie 600n 97 rok i chciałbym sie dowiedzieć jak poprawienie wyreglować sprzęgło. Najbardziej potrzebuje informacji na temat tej śruby przy wałku zdawczym pod małym plastikowym dekielkiem. Licze na szybką odpowiedz i jakieś cenne wskazwki.

Pozdrawiam

Hubertmtx

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

luzujesz linke przy klamce, odkręcasz kontre pod dekielkiem, śrubokrętem do pierwszego oporu i zakręcasz kontre. To tyle, później linke regulujesz przy klamce na odp. luz

 

"..... luzujesz linke przy klamce, odkręcasz kontre pod dekielkiem, śrubokrętem do pierwszego oporu i luzujesz o 1/4 obrotu , teraz zakręcasz kontre....."

 

 

 

 

Załatw sobie serwisówkę .

Edytowane przez Dariusz L
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie jeżeli tak zrobie z tą śruba w deklu to sprzęgła nie ma dopiero jak wykrece o kilka dobrych obrotów to sie pojawia... Ma ktś może jakieś pomysły z góry dziekuje

pozdrawiam

 

 

U mnie wygląda to tak że luzuje nakretke w deklu, wykrecam śrube i kiedy ja wkrecem i czuje że zaczyna sie wkrecac robie 1/2 obrtu kontruje tą nakretką i wtedy sprzęgło działa czyli całkiem naodwrót...

 

Naprawde nikt nie pomoże ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie potrafię odgadnąć co chcesz przekazać swoimi słowami . Co masz na myśli pisząc ze nie ma sprzęgła ? Ukradli ? ;)

 

Co czujesz gdy "czuje że zaczyna sie wkrecac " ?

 

Regulacja śrubką ma spowodować , żeby mechanizm wycisku powrócił do pozycji wyjściowej (optymalnej).

Czyli dźwigienka którą ciągnie linka , nie była zbyt wysoko uniesiona , bo w końcu braknie jej możliwości ruchu do góry .

A po co luzować o 1/4 obrotu ? Bez tego sprzęgło mogło by się ślizgać , a mechanizm wycisku przedwcześnie zużyć .

 

......."U mnie wygląda to tak że luzuje nakretke w deklu, wykrecam śrube i kiedy ja wkrecem i czuje że zaczyna sie wkrecac robie 1/2 obrtu kontruje tą nakretką i wtedy sprzęgło działa czyli całkiem naodwrót..."......

Prawdopodobnie robisz właściwie , ale dlaczego na odwrót ?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...