Skocz do zawartości

Kurtka Modeka Challenger vs. Melville


Rekomendowane odpowiedzi

Krótka piłka, bo może jutro będę kupował. Dziś dokonałem przymiarek.

O tej drugiej sporo już było (sam zresztą zakładałem temat), natomiast nie doszukałem się wątku dedykowanego tej pierwszej.

Liczę, że zgłoszą się posiadacze Modeki Challenger. Chodzi mi głównie o to, czy da się komfortowo jeździć w ciepłe/gorące dni mając wypiętą membranę. Jak w ogóle sprawuje się ten Humax? Mam porównanie jedynie między Reissą (w kurtce motocyklowej) a Gore-Teksem (w cywilnej) i muszę przyznać, że ta pierwsza niezbyt nadaje się do letnich jazd (mam niewypinaną). Tzn. jak kurtka (Modeka Brisbane) była nowa, to jeszcze jakoś dawała radę, ale z czasem pory membrany pewnie się pozapychały, mimo prania zgodnie z instrukcją, używając specjalnego płynu do prania teksów wyposażonych w membrany.

Zastanawia mnie rozpiętość cenowa między oboma modelami. Ile ten Nanotex tak naprawdę jest wart? Niepokoją mnie te nieszczelności przy odpinanych kieszeniach w modelu Melville, o czym też już pisałem. Wizualnie też mi się bardziej podoba Challenger.

 

PS Jaki rozmiar byście brali, jeżeli XL przylega akurat (z membraną i podpinką), a 2XL pozostawia trochę luzu? Generalnie mówi się, że kurtka motocyklowa powinna być obcisła. Czasem jednak chciałbym móc coś pod nią założyć oprócz T-shirta/koszuli.

 

PPS Na Motogenie piszą, że wentylacja w modelu Challenger jest niezbyt wydajna. Może jednak poszukać czegoś innego?

Romet Pony > Romet Ogar 205 > MZ ETZ 251 > Suzuki GSF 600 S Bandit i Peugeot SV 50 > Yamaha YP 250 R X-Max > Merida Freeway 9300

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

No i stało się. Kupiłem dziś, czyli w niedzielę, kurtkę Challenger. Pod koniec MotoTargu dostałem nawet drobny upust. Zobaczymy, jak kurteczka będzie się sprawować. Pierwsze wrażenia są takie, że przy temperaturze ok. 20 st. membrana mimo wszystko grzeje, ale po jej wypięciu robi się nieco przyjemniej, a po otworzeniu nawiewów wentylacyjnych jeszcze przyjemniej. Oprócz Melville mierzyłem jeszcze model Texas Pro. Obawiam się, że te skórzane elementy szybko by nasiąkały na deszczu.

Wyboru dokonałem kierując się głównie względami estetycznymi, choć podświadomie być może także ceną. I tak sobie myślę, że to może być fajna kurtka całoroczna, a na samo miasto w upalne dni może dokupi się jakiegoś mesza. Choć może nie będzie takiej potrzeby.

Romet Pony > Romet Ogar 205 > MZ ETZ 251 > Suzuki GSF 600 S Bandit i Peugeot SV 50 > Yamaha YP 250 R X-Max > Merida Freeway 9300

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawa kurtka, chętnie przeczytam co o niej sądzisz za jakiś miesiąc. Mierzyłem ją nawet na bajzlu, ale z mierzenia wiadomo niewiele wynika oprócz tego czy pasuje ;) Interesujący jest jeszcze model Blizzard, trochę droższy ale ładniejszy (gusta.. wiadomo) i mając ciekawe wypinane fragmenty pod którymi jest już tylko siatka.

 

Niestety gość na bajzlu mówił coś o tym że Blizzard nie będzie kontynuowany (a nie jest przypadkiem nowym modelem?)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dziś kurteczka przeszła test bojowy podczas gradobicia, a potem w deszczu. :buttrock: Daje radę, trzeba będzie jeszcze przetestować podczas dłuższej jazdy przy intensywnych opadach (dziś kręciłem się tylko po mieście).

Romet Pony > Romet Ogar 205 > MZ ETZ 251 > Suzuki GSF 600 S Bandit i Peugeot SV 50 > Yamaha YP 250 R X-Max > Merida Freeway 9300

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...