Skocz do zawartości

HD ELECTRA 2007r 1600


cubamen
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

MAM PYTANIE JAKIE OLEJE I W JAKICH ILOSCIACH DO HD ELECTRA 2007 r 1600 SKRZYNIA 6 BIEGOWA

 

 

 

 

 

 

bylbym ogromnie wdzieczny za sensowna odpowiedz bez wykladu wyzszosci oleju syntetycznego nad mineralnym badz odwrotnie :icon_rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oleje wlewaj w takich ilościach żeby bagnet wskazywał właściwą ilość. :icon_mrgreen:

 

Dla Touringów z 2006r. jest to mniej więcej tak:

Silnik 3,79L (4 kwarty), 20W50 Harley-Davidson 360 Motor Oil

Skrzynia biegów 590-710ml

Sprzęgło 946ml

 

Nie wiem czy `07 rok ma te same wartości, pewnie tak. Szukam w sieci info.

 

A jakiej marki oleje lejesz to zależy od Ciebie. Jakie lubisz, jakie Ci się podobają. :biggrin: Poczytaj zagramaniczne fora. Osobiście nie mam wyrobionej opinii nt.olejów więc Ci nie doradzę. Podobno ludzie chwalą sobie produkty Amsoil. Motul też robi oleje dla HD, bynajmniej silnikowy ale gdzie to zdobyć to trudno mi powiedzieć. Ja miałem olej RevTech z Allegro od Małego i nie narzekałem.

 

Przestudiuj tematy HD na tym forum, tam coś kiedyś było o olejach, które są dobre, które sprawdzone i gdzie ich szukać.

 

EDIT:

 

Chwilę poszperałem w sieci:

 

Sprzęgło - 10W40 lub 20W50, silnikowy olej który leje się do silników w których smaruje też sprzęgło czyli np. w japoniach

Skrzynia biegów - 75W90 Gear Oil

Silnik - 20W50

 

Tutaj masz mały ranking ulubionych olejów:

http://hdforums.com/forum/oil-and-oil-rela...our-choice.html

Polecam to forum, wiele mądrych info znajdziesz.

 

 

Jak dłużej polatasz HD i sprawdzisz różne oleje to będziesz wiedział co jest git. Jednemu taki pasuje, innemu inny itp.

 

Edytowane przez qurim

MotorcycleStorehouse Dealer.

Wszystko do Twojego amerykańskiego motocykla!

 

Kiedy umrę pochowajcie mnie twarzą do dołu aby cały świat mógł pocałować mnie w dupę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...