Skocz do zawartości

moc a siła


akupon
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Może ktoś z was naprowadzi mnie na dobry trop, otóż jest tak:

Kiedy skuter stoi na stopce (koło wisi w powietrzu) to ładnie wkręca się na obroty jednak gdy choć trochę oprę koło o ziemię skuter traci moc nie wkręca się nawet do połowy tych obrotów co na stopce. Słabo przyspiesza a v-max też jest bardzo niski.

 

Czego są to objawy?

Proszę o pomoc.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Objawy tego że to skuter i 50cm3, na luzie motory tez się dobrze wkręcają na biegu juz nie tak dobrze bo jest obciażenie to chyba bardzo logiczne.

 

W ogóle mega idiotyczne pytanie

Edytowane przez nowytzrdt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Objawy tego że to skuter i 50cm3, na luzie motory tez się dobrze wkręcają na biegu juz nie tak dobrze bo jest obciażenie to chyba bardzo logiczne.

 

W ogóle mega idiotyczne pytanie

 

a już myslałem ze to moja domena.jednak młodszych też to denerwuje.no proszę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może ktoś z was naprowadzi mnie na dobry trop, otóż jest tak:

Kiedy skuter stoi na stopce (koło wisi w powietrzu) to ładnie wkręca się na obroty jednak gdy choć trochę oprę koło o ziemię skuter traci moc nie wkręca się nawet do połowy tych obrotów co na stopce. Słabo przyspiesza a v-max też jest bardzo niski.

 

Czego są to objawy?

Proszę o pomoc.

 

 

opisz tą sytuacje dokładniej. jaki skuter?? jak pojemność? jaki v-max? kompresja jaka? jaki przebieg od ostatniego remontu??

 

Chłopacy nie przekreślajcie od razu nowicjuszy :icon_razz: przecież też kiedyś byliście tacy sami :biggrin:

www.zaplon.fora.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

opisz tą sytuacje dokładniej. jaki skuter?? jak pojemność? jaki v-max? kompresja jaka? jaki przebieg od ostatniego remontu??

 

Chłopacy nie przekreślajcie od razu nowicjuszy :icon_razz: przecież też kiedyś byliście tacy sami :biggrin:

 

 

 

 

 

 

Twoja Cierpliwość też się kiedyś wyczerpie.... zaufaj mi ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

opisz tą sytuacje dokładniej. jaki skuter?? jak pojemność? jaki v-max? kompresja jaka? jaki przebieg od ostatniego remontu??

 

 

keeway focus 70cmm aluminiowy cylinder 50km/h (było 90), niestety nie mam manometru, 5tys km potem nowy cylinder.

 

Skuter wcześniej wkręcał się na wyższe obroty nawet dokładnie nie pamiętam jak i kiedy to się stało bo wyjechałem na wakacje jak już wróciłem to zauważyłem że skuter nawet na stopce nie wkręcał się na obroty więc zmieniłem dysze główna na mniejszą (zmiana na poprzednia dysze nic nie daje)

 

Świeca ma kolor jasno szary.

Edytowane przez akupon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twoja Cierpliwość też się kiedyś wyczerpie.... zaufaj mi ;)

 

kiedyś pewnie tak :biggrin:

 

 

keeway focus 70cmm aluminiowy cylinder 50km/h (było 90), niestety nie mam manometru, 5tys km potem nowy cylinder.

 

Skuter wcześniej wkręcał się na wyższe obroty nawet dokładnie nie pamiętam jak i kiedy to się stało bo wyjechałem na wakacje jak już wróciłem to zauważyłem że skuter nawet na stopce nie wkręcał się na obroty więc zmieniłem dysze główna na mniejszą (zmiana na poprzednia dysze nic nie daje)

 

Świeca ma kolor jasno szary.

 

Co do świecy to powinna mieć kolor kawy z mlekiem. wyczyść gaźnik i go ustaw powinno pomóc. a nie masz kolegi co ma monometr?? alba może wbij na jakiś zakład mechaniczny.

www.zaplon.fora.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasnoszara oznacza "ekonomiczną mieszankę" a Ty zakładając 70 ccm i żaląc się że jedzie tylko 50km/h chyba nie masz zamiaru oszczędzać na paliwie i stracić w wyniku tych oszczędności trochę mocy. Największą moc uzyskasz przy ciemnej kawie z mlekiem a nawet jeszcze trochę bogatszej mieszance ale zbyt bogata będzie powodować problemy ze świecą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...