Skocz do zawartości

Buty Raytek ALCANIZ


Rekomendowane odpowiedzi

I jak? Kupiłes?

Kupiłem, jeżdżę i testuje. Na razie odczucia mam mieszane. Wcześniej jeździłem w wojskowych desantówkach i powiem szczerze, że znacznie lepiej się w nich czułem... Przede wszystkim słabo opinają stope, wziąłem najmniejszy możliwy dla mnie numer, a i tak mam wrażenie, że jeżdżę jakby w kaloszach, przez to mam problemy z wyczuciem skrzyni. Nie powiem, są wygodne, łatwo i szybko się je zakłada i zdejmuje, stopa się w nich nie męczy, wymienne slidery, dobrej jakości samo wykonanie, to plusy. Jeśli uda Ci się je dobrze dopasować do stopy to na pewno będziesz zadowolony. Za tą kase to naprawdę dobry produkt, ale do alpinestarsa czy sidi daleko im jeszcze...

Szerokości

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wiesz, szału nie ma fakt, ale za taką kase jak masz w miare grube kulasy :wink: to dostajesz całkiem przyzwoity produkt. Następnym razem dołoże i kupie już markowe buciki, ale w tych myślę, że trochę jeszcze pośmigam tylko grube wełniane skarpety musze wkładać :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wiesz, szału nie ma fakt, ale za taką kase [...]

 

Za taką kasę kupiłam nieśmigane Alpinestarsy (fakt, że nie najświeższy model) i to z dostawą do domu. Wystarczy tylko odrobina cierpliwości i szukania nie tylko na allegro.pl

 

Nie mogło jednak być za różowo - razem z promocyjną ceną dostałam gratis wspaniałe skrzypienie przy chodzeniu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no dobra poddaję się, kupiłem, przetestowałem i teraz wiem, nie ma co oszczędzać. Zrobiłem w nich jakieś 100 km i mam dość. ZERO wyczucia skrzyni. Jakby ktoś był chętny i miał szerszą stope od mojej, to tanio oddam :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mogło jednak być za różowo - razem z promocyjną ceną dostałam gratis wspaniałe skrzypienie przy chodzeniu ;)

 

Moje skrzypią tak, że się wszyscy zawsze za mną oglądają.

 

Także ajrisz to ma swoje zalety ;) najpierw sprawdza co to skrzypi a pozniej juz tylko wzrokiem wodzą :)

 

Sidi kupione 2007, produkcja 2003, nic sie z nimi nie dzieje a wrecz trzymają sie lepiej niz butki innych osob. I co ciekawe w srodku nei maja tej okropnej wkladki ze sztucznego materialu, tylko perforowaną prawdziwą skórę - w stopki i cieplo i chlodno kiedy trzeba i w ogole sie nie poca mimo calodziennego chodzenia. 500zł.

 

pzdr!

 

PeeS na skrzypienie polecam smar do łańcucha, niedużo ale działa znakomicie!

Edytowane przez martyn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doman - a co Ty chcesz "wyczuwać" w skrzyni? IMO buty są całkiem OK. Jeżdżę w Sidi B2 i jakoś nie odczułem różnicy - gdy przymierzałem i robiłem kilka kroków :)

 

IMO różnica pochodzi głównie z Twojego wcześniejszego jeżdżenia w zwykłych butów. Pojeździsz i się przyzwyczaisz :)

 

A testowania ich Ci nie życzę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi mi o to, że w przypadku jazdy w wojskowych butach, delikatny ruch stopy i bieg idealnie wskakiwał, natomiast w Raytekach (IMO?? nie wiem o co chodzi) stopa w nich lata i często zdarza mi się nie zmienić biegu mimo, że w poprzednich butach przy takim samym ruchu stopy ten bieg już by wskoczył. Wiadomo kwestia dobioru rozmiaru, ale wziąłem najmniejszy możliwy tak aby nie miażdżyły palców. Wydaje mi się, że w markowych butach bardziej zachowana jest proporcja między długością, szerokością i wys. stopy dla konkretnego rozmiaru buta. Hehe wiadomo o jakie "testowanie" mi chodziło :wink: ale przypuszczam, że w przypadku szlifa te buty spełniły by swoją rolę, pod względem bezpieczeństwa wydają się być zrobione solidnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Zdania wydają sie być podzielone, w końcu nie wiem gire mam 44, rozważam nad zamówieniem tych rayteków, bądź dołożeniu kasy co zrobić ?

 

Podzielę się odczuciami, bo testuję te buty od końca lutego.

 

Plusy:

- całkiem wygodne (po tym jak się ułożą, bo na początku to masakra).

- solidne wykonanie, pomijając mocowanie przednich sliderów.

- bardzo dobra membrana - naprawdę działa, a nie egzystuje tylko z nazwy.

- w lekkim deszczu nie przemokły, woda z jezdni póki co też nie zrobiła na nich wrażenia.

- opinia subiektywna, ale wg mnie są po prostu ładne (kolor biały).

- nie skrzypią ;)

 

Minusy:

- odkręcające się wkręty imbusowe na sliderach przednich. Mają za małe główki, a fabrycznie są za słabo dokręcone...

- uwierający ochraniacz kostki (strona zewnętrzna) oraz pięt (strona wewnętrzna) - tu muszę nadmienić, że dużo w nich chodzę, w czasie jazdy nie odczuwam tego problemu.

 

Reasumując nie żałuję wydanych pieniędzy (479 pln), aczkolwiek jakby się uprzeć i poszukać zapewne można znaleźć produkt bardziej uznanej marki - nie wiem jak wtedy z gwarancją. Na te mam 12 miesięcy, ale sądzę, że nie będę musiał z niej korzystać.

 

Aha, jeszcze jedno - nie odczułem, aby stopa "latała" wewnątrz, jest ok. Co do wyczucia dźwigni o czym ktoś wcześniej wspominał, to ja też wolę jeździć pod tym względem w tzw adidasach, ale chyba nie o to chodzi. W każdym bądź razie problemów z wyczuciem nie mam.

Edytowane przez Dirty Harry
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...