Skocz do zawartości

FZ1S vs. Sprint ST 1050


Rekomendowane odpowiedzi

chcialem kupic cos bardziej turystycznego bo mi pasazerki troche szkoda jak jedziemy gdzies dalej i stad moje pytanie do posiadaczy w/w motocykl o delikatne streszczenie swoich odczuc na temat wad i zalet. reszta czyli np. CBF i Bandit odpadła w przedbiegach.

 

z gory dziekuje

MOTOPROJEKT - Warsztat motocyklowy

 

serwis, naprawa, diagnostyka komputerowa, materiały eksploatacyjne

 

Sławek - 604 635 069 Bart - 695 880 500

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wrześniowy "Motocykl"- masz opis ST`ka , VFR`y , K 1300S , i ... ER-6f , znaczy sie to jest porównanie ... Choć zastanawiam sie czy pasażerce będzie wygodniej niż na Hayce, Ty pewnie bedziesz odczuwał brak koni. Nie lepiej pomyśleć nad jakimś XX`em, FJR`ą ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mnie traktowanie FZ1 jako motocykla turystycznego to jakas pomylka! To jest fajny sprzet do polatania wkolo komina, do pozapierdalania na winklach i skopania dupska cwaniakom na "sportach" patrzacych na FZ1 z pogarda :D

Do turystyki nadaje sie jednoosobowej-w dwie osoby nie wyobrazam sobie jechac gdziekolwiek dalej niz 100 km :P

Poza tym slaba ochrona przed wiatrem kompletnie nie sprzyja dalekim wojazom-tym bardziej po przesiadce z Hayki!

Jak mowi Rudy-chyba sa lepsze motocykle spelniajace Twoje wymagania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zajc, jak się jeździ pasażerce na FZ1? Interesuje mnie już od długiego czasu fazer 1000, a moja pasażerka dopytuje się, czy będzie jej mniej wiecej tak wygodnie jak na Xj 600, którą turlam się jak na razie...

 

Ogólnie chciałbym jak będzie możliwość przesiąść się na tysiączka, ale też muszę uwzględnić kobietę za plecami :) FZS 1000 jest pod tym względem leszpy niż FZ1 ? :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chcialem kupic cos bardziej turystycznego bo mi pasazerki troche szkoda jak jedziemy gdzies dalej i stad moje pytanie do posiadaczy w/w motocykl o delikatne streszczenie swoich odczuc na temat wad i zalet. reszta czyli np. CBF i Bandit odpadła w przedbiegach.

 

z gory dziekuje

 

Jestem użytkownikiem Sprinta ST 1050 jeden sezon (zrobiłem troszkę ponad 3000km). Moje spostrzeżenia:

 

 

zalety:

 

+ oszczędny, mocny, elastyczny silnik (...) Na 6-ce we 2 osoby bez problemu można zejść do 60 km/h (80Nm/3000 obr/min , 105Nm/5000 obr/min). Polecam obejrzeć wykresy z hamowni:) Silnik jest niewątpliwie jednym z najmocniejszych punktów tego motocykla, moim zdaniem nie ma wad.

 

+ zawieszenie - wbrew temu co piszą w niektórych testach zawieszenie daje się łatwo dostosować do potrzeb ridera.

 

+ bardzo rozbudowany komputer pokładowy

 

+ cudowny gang silnika (na ujętym gazie 100% odwracalności głów nawet na seryjnym wydechu :))

 

 

wady:

 

- słaba ochrona przed wiatrem (powyżej 150 km/h wieje mocno).

- silne reakcje na zmiany obciążenia.

- do 2008 słabe światła.

- do 2008 plastikowy zbiornik paliwa.

- hamulce mogły by być lepsze.

 

 

 

wady/zalety:

 

- pasażer siedzi wysoko, to gwarantuje że ma dobry widok na to co się dzieje przed motocyklem, ale mocno w niego wieje, więc z pasażerem prędkości powyżej 150 km/h tylko dla odważnych (pasażerów :)).

Edytowane przez soulreaver
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...