Skocz do zawartości

Zapytanie - przerabiam moto - potrzebuje pomocy


superbike
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

http://www.polskajazda.pl/Motocykle/Własne.../Motocykl/72838 - - Witam wszystkich , po ciaglych awariach starego silnika uznalem ze tak juz dluzej nie moge - w moim moto zastosowalem jednostke czterosowowa od jakiegos tam quada - ale jest problem a mianowicie elektryka oparta na module itd,itd z ktora juz nie daje rady przy odbudowie. Mam schematy itd ale za diabla nie mam iskry. - - - - -I teraz wpadlem na pomysl a mianowicie przerobil bym wszystko ale z wyprowadzeniem za pomoca paska (cos jak w junaku) na jakas pradnice itd - - - -no ale co tu zastosowac? - macie jakis pomysl co moglo by sie krecic i dawac iskre poprzez naped paskiem. Lub na koniec jak sprawdzic czy w instalacji elektrycznej jest uszkodzenie cewki , iskrownika lub impulsatora - bo modul mam nowy i nadmienie iz raz przy budowie instalacji elektrycznej trzeplo mnie i to zdrowo z cewki ale tylko raz i iskra sie zgubila na amen. - - - -Dzieki za wszystkie porady
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Włoskie moto + chiński napęd i instalacja. Podejrzewam że tylko Frodo z LOTR może Ci pomóc.

 

Nie ufaj za bardzo w kolory przewodów w chińskich instalacjach. Zielony to masa, przeważnie ale nie zawsze. :banghead:

MotorcycleStorehouse Dealer.

Wszystko do Twojego amerykańskiego motocykla!

 

Kiedy umrę pochowajcie mnie twarzą do dołu aby cały świat mógł pocałować mnie w dupę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z elektrowni wychodzi 5 przewodów: 1 czujnik położenia wału korbowego: 2 zasilanie modułu, 2 światła. Do modułu dochodzi: kabel od czujnika, kable od zasilania i kabel gaszenia i kabel do cewki WN. Jak zewrzesz kabel od gaszenia do masy to masz poiskrowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może też być instalacja przeznaczona pod moduł DC-CDI, cewka ładowania "bezmasowa", czasami chinole takie nietypowe rozwiązania stosują i potem mechanik ma problem bo nic nie pasuje... Znajdź dobrego elektronika od chinoli, bo ciężko coś sprawdzić na odległość.

lubisztosuko.gif7,352 osób lubi to.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja to sie tak troche przyznam ze skopcilem to z tym silnikiem ale akurat nabylem go za tzw flache - - - - chinol107cc ale myslalem nad silniczkiem od ETZ 150 lub Starym poczciwym wiatrem od WSK 175 (ktorego jestem w posiadaniu w oryginale od 15lat) - - - ale problem legl na panewce bo niestety zebatke mam z lewej strony a te silniczki maja z prawej - - - a obracajac kolo niestety stracil bym hamulec, a przerabianie tego czegos to znow ruszenie muzgownica. - - - - - - - No coz bede probowal odbudowac instalacje elektryczna ale jednak kupie nowy stator (iskrownik) z impulsatorem i podmienie cewke WN na nowa lub od innego moto bo juz nie moge - caly sezon w garazu (zgroza) a do roboty musze naginac 3-ma autobusami w jedna strone - a tak? 15min i juz w domku - no ale checi i nadziei nie trace

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...