Skocz do zawartości

Porada dla świeżaka


mlodyok1
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

na początku pragnę się przywitać bo jestem nowy. Mam 19lat od ponad roku posiadam prawo jazdy kat.b ale naszła mnie chęć na zakup motoru. myślałem o hondzie mbx 80, zarejstrowanej na motorower, myślę, że na początek przygody z 2kólkami wystarczające, co myślicie o tym jakieś propozycje, sugestie? Może polecicie coś innego?

Pozdrawiam Robert.

Edytowane przez mlodyok1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

myślałem o hondzie mbx 80, zarejstrowanej na motorower, (...)

 

pierwsza porada na forum

 

co do reszty proponuję trochę posiedzieć, poczytać nawet tylko niedawne dyskusje (np. o tzr50 w dziale bodajże motorowerów, o zmianie przepisów w zakresie kategorii prawa jazdy, itd). a potem się zastanowić do czego jest Ci ten motocykl potrzebny i czy Cię na niego stać

jsz

„Warunkiem istnienia dyktatury jest ciemnota tłumu, dlatego dyktatorzy bardzo o nią dbają, zawsze ją kultywują.”
[R. Kapuściński]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Jeśli chcesz zacząć swoją przygodę od motorów musisz najpierw się zastanowić jakie masz upodobania czyli czy będziesz jeździł nim po drodze czy jeszcze w terenie dodatkowo. I jaką masz sytuację materialną jeśli zależy ci na delikatnie większą moc polecam 2T czyli dwusuw ale musisz liczyć się ze spalaniem powyżej 3l i to lekko przy okazji częściej się psują a jeśli dodatkowo jest to silnik chłodzony ciecza części są bardzo drogie i często się psują. A więc polecam Motorower z silnikiem 4T byli 4-suw. Silniki dobre jak na motorower nawet 70ccm może spalić poniżej 2l tak to jest możliwe ale tylko jak się bardzo bardzo dba i się ekonomicznie jeździ. Silniki mnie psują się zbyt często pod warunkiem że się dba w przeciwieństwie do 2T "mam to pcham" tak mi wujek powiedział jak miałem simsona i nie chciał odpalić :). Dodatkowo do tych silników 4T jest bardzo dużo części do tuningu :) Tylko nie polecam skutera nikogo nie barażając to są jeżdżące kible z odkużaczem. A więc pomysl i odpisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MBX 80 to był mój pierwszy japończyk, rocznik 1982, pierwszy wypust. Niezniszczalna maszyna, zrobiłem nim 40 kilometrów bez oleju w skrzyni i płynu chłodzącego, beż żadnych konsekwencji a przebieg miał minimum 50000 a pewnie dużo więcej (widać było , że ktoś grzebał wcześniej w liczniku). Więc mit o awaryjności 2t nie jest do końca prawdziwy. Awaryjna to jest dr 125, która jest 4t.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...