Skocz do zawartości

Stopiony tlok dlaczego?


dexxam
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Z ta dziurka w tloku to wynik ekstremalnego przegrzewania sie i moze byc kilka przyczyn z wymienionych ponizej...

- nieszczelnosc silnika (powodujaca zubozenie mieszanki, powietrze dostaje sie do ukladu)

- swieca za goraca

- ustawienie gaznika na za uboga mieszanke

- ustawienie zaplonu

- zbyt wysoka kompresja

- zbyt niska oktanowo benzyna

 

Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z ta dziurka w tloku to wynik ekstremalnego przegrzewania sie i moze byc kilka przyczyn z wymienionych ponizej...

- nieszczelnosc silnika (powodujaca zubozenie mieszanki, powietrze dostaje sie do ukladu)

- swieca za goraca

- ustawienie gaznika na za uboga mieszanke

- ustawienie zaplonu

- zbyt wysoka kompresja

- zbyt niska oktanowo benzyna

 

Pozdrawiam :)

 

Masz zsumowane. W mojej Sendzie tłok poszedł bo była zbyt uboga mieszanka- wyglądał podobnie. :)

Świeca też była tanim zamiennikiem. Taki cylinder już raczej nie nadaje się do użytkowania- zbyt słaba kompresja. Patrząc na zdjęcia (podobnie jak u mnie) z tłoka poszło pełno odłamków, które porysały zdrowo ten cylinder. Elektrodę od świecy też zgubiłeś? Kup nowy zestawik i spokój. Ponownie nałożenie powłoki nicasylowej może przewyższyć koszt nowego cylindra, więc jak dla mnie szkoda zabawy.

 

Btw. dobrze by było jakbyś przeczyścił silnik z odlamków. Może wylecą przez wydech, a może nie.

"Generalnie rzecz biorąc, zdejmuję linkę tylko w niedzielę jak idę do kościoła..."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz zsumowane. W mojej Sendzie tłok poszedł bo była zbyt uboga mieszanka- wyglądał podobnie. :)

Świeca też była tanim zamiennikiem. Taki cylinder już raczej nie nadaje się do użytkowania- zbyt słaba kompresja. Patrząc na zdjęcia (podobnie jak u mnie) z tłoka poszło pełno odłamków, które porysały zdrowo ten cylinder. Elektrodę od świecy też zgubiłeś? Kup nowy zestawik i spokój. Ponownie nałożenie powłoki nicasylowej może przewyższyć koszt nowego cylindra, więc jak dla mnie szkoda zabawy.

 

Btw. dobrze by było jakbyś przeczyścił silnik z odlamków. Może wylecą przez wydech, a może nie.

 

 

chyba nie przeczytales wszystkich postow :bigrazz: po 1 to motor chodzi tak jak wczesniej a wymienilem tylko tlok :bigrazz: po 2 z tego co tutaj koledzy pisza wynika ze u mnie mieszanka jest za bogata :bigrazz: elektrody nie zgubilem a odlamkow zadnych nigdzie nie bylo :bigrazz: nowy cylinder do mnie kosztuje w Polsce okolo 2 tysiace wiec chyba bardziej by mi sie oplacalo polozyc nicasyl za 600zl ale to nie bylo konieczne :bigrazz:

 

teraz chodzi o zupelnie inny problem z moim moto ktory jest opisany w postach powyzej

Edytowane przez dexxam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...