Skocz do zawartości

Miernik kompresji, moduł, łożyska wału


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, chce kupic moto, yamahe yz 125 2002

 

1.) Koles twierdzi ze jest założony nowy tłok... wiem że istnieją urządzenia które sie wkręca w miejsce świecy i one pokazują kompresję. Czy w taki sposób można sprawdzić ile mth jest zrobione na tłoku czy tylko upewnić się że tłok jest sprawny tzn że pierścienie nie są popękane. jaką kompresję powinien mieć nowy tłok ok 4 mth

 

2.) Czy jeśli na "magnecie" nie wiem jak sie to nazywa ;p są luzy to czy to oznacza ze łożyska na wale sa do wymiany? bo o ile sie nie mylę to magneto jest na tych samych łożyskach co wał?

 

3.) YZ nie pali, iskra czasami jest tzn raz na parę kopnięć się pojawi... Koleś twierdzi że spawał kopkę i od tego czasu iskra się straciła, twierdze że to moduł ale nie jestem pewien... Możliwe że to wina modułu? A jeśli nie to czego?

 

Czekam na odpowiedz

Pozdrawiam!

:crossy:

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ad. 1 - Kompresje mierzy się manometrem, ilości mth nie sprawdzisz. Prawidłowa kompresja to 11 - 12 Bar, do 9 jest znośnie, poniżej remont.

 

Ad.2 Tak, łożyska na wale są wychuśtane.

 

Ad. 3 Prędzej cewka, moduł jak padnie to na amen.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy te wartości tyczą sie tylko 125 czy w 250 jest tak samo? Kumpel ma RM 250 i prosił mnie o napisane postu bo nie umie znaleść jaka kompresja powinna byc u niego?

A co do tej cewki to nie wiem co się jej mogło stać od spawania? Chyba jedynie moduł mógł sie zepsuć od spawania bo to jest jakiś układ scalony który jest wrażliwy na takie coś... I nie koniecznie moduł jak już pada to na amen bo znam przypadek gdzie yamaha 4t jeździła tylko była strasznie słaba... ale koleś nią do domu przyjechał.

Pozdrawiam. :crossy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w module scalaka nie ma teoretycznie jest tylko jeden tyrystor i pare dupereli ale kto wie co tam sie stało....prędzej moduł padł niż cewka.... jak tam jest cewka+moduł ( a nie cewkomoduł) to załatw cewke od chińskiego crossa quada czy tam innego i jak pojedziesz to podmień (pasuje elektrycznie, mechanicznie może róznić sie mocowaniami) i już cewke wykluczysz

"... i ujrzal Pan prace nasza i byl zadowolony a zapytawszy o zarobki nasze usiadl i zaplakal..." list Pawla apostola do koryntian

michoa-100% stylistów bez szyku

 

http://miszczua.cba.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zasada jest taka zakładając niepasujący moduł do niepasującej instalacji na 99% nie skopiesz instalacji ale szansa że uwalisz moduł jest 50/50 dlatego ja bym nie ryzykował z tym od tm-a.... a chiński za 20 zł jak zdechnie to jakaś wielka strata nie będzie :D

"... i ujrzal Pan prace nasza i byl zadowolony a zapytawszy o zarobki nasze usiadl i zaplakal..." list Pawla apostola do koryntian

michoa-100% stylistów bez szyku

 

http://miszczua.cba.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...