Skocz do zawartości

Wymiana oleju po zimie...


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jestem początkującym motocyklistą i będę robił to po raz pierwszy ,związku z tym mam pytanie: Czy jak moto stało nieodpalane w zimie to można olej wymienić bez odpalania sprzęta w celu jago rozgrzania, czy też odpalić ,rozgrzać poczekać aż spłynie (ile czasu) i dopiero spuścić stary olej. Pomóżcie!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oooooo :!: :!: :!: :! Widzę że mój stary dobry znajomy (EN500) :flesje: napije sie świeżej oliwy.

A jak tam ogólnie przetrzymał zime? Aku chyba miałes w domu z tego co pamietam więc nie powinno byc problemu z prądem.Z innymi urządzeniami chyba też. Jaki olej kupiłeś :?:

Ja juz wszystko zrobiłem a dzisiaj nie wytrzymałem i Ziuuuuuuuuuuu :!: :!: :!:

Czarny, ciężki, szybki... Olympus E-3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nom własnie jak zalezy Ci zeby olej szybko sciekiał to przejedz troche i rozgrzej silnik bo jak chyba wiesz w tedy olej zrobi sie troche rzadszy a co za Tym idzie bedzie szybciej wyciekał!!!!!!! :)

 

Powodzenia :flesje:

BYŁO:

-kilka MZ--> Kawasaki ZXR 400-->VFR 750 streetfighter-->Honda Vfr 750 rc 36 I 92r.

JEST:

-Honda VFR 750 rc36 I 90r.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie są czasy że się lało do silnika Selctol, który ściekał jak glut z silnika godzinami. Tera nie ma tego problemu i takiej konieczności - czasy się znieniają :-). Zróbie mały test - uruchomcie silnik i sprawdźcie posiom po np. 10 minutach. A potem po całej nocy - zawsze będzie trochę więcej (sprawdzałem to nie raz - w moim samochodzie jest to około 2 mm na stanie) - wszystko dokładnie ścieka z głowicy, ścianek silnika i wszystkich elementów do miski olejowej. Już nie wspominam swobodzie pracy - ściekającuy zimny olej nie poparzy itp.

 

Pozdro, Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kostek74 - masz klucz do filtra czy robisz to metoda chalupnicza ?

Pytam sie bo mam rzut beretem do Ciebie i bym pozyczyl na godzinke. Tez musze wymienic - a chce zdziebko pojezdzic i poprzyzwyczajac do nowego motorku zanim zanim na amorki sie w warsztacie umowie.

kurde kto w VT500C taki dostep do dwoch swiec wymyslil - koszmar - wczoraj tylko dwie wymienilem - bo do dwoch prawie nie ma dostepu i klucz dluzszy potrzebny. Na trasie to makabra wymieniac. Ale i tak chyba dwa gary zaskoczyly.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kurde kto w VT500C taki dostep do dwoch swiec wymyslil - koszmar - wczoraj tylko dwie wymienilem - bo do dwoch prawie nie ma dostepu i klucz dluzszy potrzebny. Na trasie to makabra wymieniac.

Trzeba zbiornik ściągać - ale to nie tylko w VT. Czasem bywa gorzej - w niektórych modelach trzeba demontować pół motocykla :mrgreen: nawet do wymiany filtru powietrza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba zbiornik ściągać - ale to nie tylko w VT. Czasem bywa gorzej - w niektórych modelach trzeba demontować pół motocykla   :mrgreen: nawet do wymiany filtru powietrza.

 

Do tej na przednim garze nie trzeba sciagac ale trzeba miec naprawde dlugi klucz ale to tej na drugim miedzy bakiem a siodlem to nawet sciagniecie baku za duzo nie daje dostepu :flesje:

W ogole po 10 cm w glab trzeba cala swiece wkladac zanim sie zacznie wkrecac - nie ma to jak obsluga jawy lub mztki :) na trasie mozna cala bylo rozebrac i poskrecac :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam złe doświadczenia z wymianą oleju na zimno i tyle.

 

Przeżycia traumatyczne spowodowane remontowaniem Tarpana z silnikiem Ursusa nie są brane pod uwagę - tu potrzebny jest specjalista i kilka godzin na kozetce :-) :flesje:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Weź srubokręt i wbij go w filtr. W ten sposób odkręcisz filtr nie mając klucza.

 

Odkrecic to sie zawsze jakos odkreci bo czlowiek sie nie obawia ze rozwali filtr ale jak z wkreceniem ? Z jaka sila to trzeba zeby sie nie odkrecil ? :flesje: czy mocny scisk lapy prezesa wystarczy ? :)

W samochodzie jak wymienialem to mialem klucz ale to inne srednice filtrow ;(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokręca się mocno ręką, pamiętając o wcześniejszym naniesieniu cinkiej werstwy oleju na uszczelkę. Tak wystarczy - dokręcani kluczem nie jest konieczne. Zawsze jeśli nie macie narzędzi itp. można podjechać do warsztatu gdzie mechanik (np. Ja 8) ) zrobi to szybko i bez komplikacji :-).

 

Pozdrawiam, Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...