Skocz do zawartości

Zmiana kierunkowskazów (z 21W na 23W)


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jedyne co się zmieni to szybkość migania a mianowicie przy większej mocy żarówek będzie migało szybciej bo większy prąd będzie płynął przez przerywacz i bimetal będzie się szybciej nagrzewał=otwierał obwód.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki,

 

mi sie wydaje, że będą migać wolniej, ale może sie myle.

 

A pytam, bo przez głupote włożyłem kierunki z 5W żarówką i te po prostu święcą ciągłym światłem ;) i dlatego, aby juz nie eskeprymentowac chcialem sie najpierw dowiedzieć

 

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To akurat zależy od danego typu przerywacza.

Przerywacz elektroniczny - musi ostrzegać o przepaleniu jednej żarówki poprzez zwiększoną częstotliwość migania, mocniejsze żarówki nie zmieniają częstotliwości pracy lecz przestaje działać funkcja ostrzegawcza.

Przerywacz bimetalowy - tutaj działanie przeczy prawom natury...

Przerywacz "kondensatorowy" - nie wiem czy mogę tak nazwać, chodzi o przerywacz z dwoma końcówkami, wewnątrz wyposażony jest w kondensator i przekaźnik - w przypadku mniejszego obciążenia żarówka świeci cały czas, a przy większym obciążeniu zaczyna bardzo szybko migać lub przestaje migać.

lubisztosuko.gif7,352 osób lubi to.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

A możliwe jest, że te kierunki (oryginalne) zdjęte miały jakiś swój niezależny przerywacz wewnątrz? Kurcze one były tak wielkie, że w dzisiejszych czasach zmieściłyby lodówke z telewizorem, ale 20 lat temu chyba jeszcze o tym nie wiedzieli. Hm?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cześć ponownie,

kurcze sorry za odgrzanie tosta, ale problem jest.

 

podłączyłem te kierunki z 23W żarówką i jest plomba. nie migają

co robić?

 

Schrzaniłeś to nie działa, proste... Daj komuś ogarniętemu do sprawdzenia, bo sam swoich błędów możesz nie zobaczyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Schrzaniłeś to nie działa, proste... Daj komuś ogarniętemu do sprawdzenia, bo sam swoich błędów możesz nie zobaczyć.

 

Schrzaniłeś, to Ty pisząc tego posta, bo pojęcia bladego o moich umiejętnościach i... "ogarnięciu" nie masz.

Ale okej, następnym razem podłącze je z kimś innym, może z siostrą? Może ona zobaczy moje błędy. Co dwie pary oczu, to nie jedna, co?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...