Skocz do zawartości

Aprilia rs - brak mocy


dafi
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

znalazlem cos takiego ale tu pisze ze blokowal do 8 tys a ja moge wejsc powyzej 8 http://www.125.pl/modules.php?name=News&file=article&sid=52

 

ps czyli z tego wynika ze jak pod siedzeniem bede mial ten black box razem z modulem to znaczy ze jest to blokada??

Edytowane przez dafi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

znalazlem cos takiego ale tu pisze ze blokowal do 8 tys a ja moge wejsc powyzej 8 http://www.125.pl/modules.php?name=News&file=article&sid=52

 

ps czyli z tego wynika ze jak pod siedzeniem bede mial ten black box razem z modulem to znaczy ze jest to blokada??

 

 

a jak tarcze sprzegla ??? Bo jezeli masz juz zuzyte to moze byc tak ze dostaja za duze obciazenie i od razu gasnie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kombinujcie Panowie co moze byc nietak, moze w gazniku ma dysze mniejsza wstawiona?? ale to chyba nie bo jak sie rozpedzi to pali tyle samo co jak od razu dam pelen gaz wiec to chyba nie to a jezeli to jest cos z paliwem ze za malo dostaje albo cos to jezeli wlacze ssanie to powinien lepiej ruszyc niz bez ssania?? jutro sprawdze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ewidentnie sprawa zasilania badz pradu.Zmien swiece.Jezeli to nic nie da Wyciag zawor membranowy i zobacz czy gdzies listki nie sa poulamywane i czy sie domykaja.nastepnie wszystkie lączenia Membrany-cylinder,Membrany-kruciec usczelnij pasta reinza ewentualnei sylikonem i wyczysc ganzik jescze raz i przedewszystkim filtr powietrza.Iglica w gazniku na srodkowy rowek,sroba od regulacji mieszanki wkrecona do konca - wykrecona o 2,5 obrota przy gazniku 28mm o 3,5 przy gazniku 34mm. Blokada elektroniczna nie ma wplywu na moc w zakresie malych obrotow.powinien sie zebrac na 6 biegu i dojsc do 7-8 tys.Tak samo gdy zawor wydechowy by niechodzil powinien jechac normalnie do zakresu 7-8 tys.Jezeli nic nie da to co napisalem mozliwe ze gdzies zdechl simering na wale.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam dlugo mnie nie bylo ale znalazlem chyba przyczyne braku mocy i gasniecia motoru mianowicie pokrecilem w aprilli srubka w gazniku od powietrza i wsiadlem na moto i jak by to nie byl moj moc sie zmienila naprawde bardzo i jak dam na 1 pelen gaz to slychac tak jak by juz sie zbieral i odrazu ze gasnie i tak prrzerywa chwile i albo zalapie i ruszy albo zgasnie ale nie jest juz to co kiedys.

Wyjechalem na ulice i zaczolem sie rozpedzac i w czasie rozpedzania wlaczylem ssanie i moto bardziej przyspieszyl czyli wnioskuje ze ma za mala dysze glowna i tu moje pytanie jaki rozmiar powinna miec dysza glowna przy gazniku 34 mm przypominam ze chodzi o Aprilie rs 125 z 1996 wersja extreme

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

juz czyscilem pare razy to nie jest zatkany gaznik tylko dysza za mala prosze o napisanie jaka powinna byc

 

Hej rozwiercilem dysze glowna byla wsadzona 95 a powinna byc 155 rozwiercilem ja poskladalem i moto juz nie gasnie jak dam gazu ale teraz kreci do 8tys i przerywa na tych 8tys przestawilem zabek na iglicy na sama gore i pokrecilem w gazniku srubka i zakrecil do 11 tys przekrecilem o pol dalej i juz mniej zakrecil wiec coflem spowrotem i nie chce juz zakrecic do tych 11tys kreci max 8,5 tys i przerwa. help regulacja gaznikanic nie daje wydaje mi sie ze gdyby nie przerywal to by zakrecil wiecej

 

Gdy zamkne kranik i pochodzi chwile na zamknietym to kreci do 12 tys i nie przerywa. wiec wynika ze za wysoki poziom paliwa wiec powyginalem plywaki i na otwartym paliwie teraz kreci do 9tys i przerywa jest lepiej ale to jeszcze nie to rozkrecilem gaznik i juz bardziej plywakow nie idzie podgiac bo dotykaja juz do miseczki wiec chyba za duza dysza glowna za bardzo ja rozwiercilem?? jest rozwiercona na 155 tak jak powinno byc wiec niewiem co jest nietak. Jaki gwint maja dysze w aprilli rs 125?? bo bym kupil pare sztuk w roznych rozmiarach.Nic wiecej mi do glowy nie przychodzi...

Edytowane przez dafi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...