Skocz do zawartości

Land Rover Freelander


Vector
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam koledzy :flesje:

 

Zastanawiam się nad kupnem wyżej wymienionego autka i chciałbym poczytać opinii osób używających tej małej terenówki :wink:

 

Jak wygląda awaryjność tego auta? Z tego co się nasłuchałem Rovery zbytnio się nie cieszą się uznaniem w Polsce...

 

Jak z codziennną eksploatacją? Wygodne w podróży?

 

Pozdrawiam! :crossy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niestety Vector, ja się też przyłączę do tego co słyszałem... bo nie miałem okazji jeździć. Ale słyszałem niestety niezbyt pochlebne opinie i czytałem niezbyt pochlebne dotyczące zwłaszcza awaryjności....

Jeśli chodzi o wygodę w podróży to myślę, że raczej średnio jest, zwłaszcza na długch dystansach... Poza tym to coś nie zbiera się przy wyprzedzaniu, ma wysoko środek ciężkości więc się zapewne buja na boki.

Ogólnie wg mnie na długie trasy lepiej się nadaje jakieś auto klasy średniej, a nawet prędzej jakiś minivan niż SUV. No chyba, że ma pod maską jakiś mocny motorek. Freeleander zdaje się miał tylko jakąś mocniejszą benzynę V6 3.0 albo troszkę więcej.

Edytowane przez filipr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koles ma takiego od roku , robi nim kupe kilometrow i jedyne co sie narazie zepsulo , to pompa paliwa w baku.

Edytowane przez Nitomen

KomaRR -->Simson S51-->2 x ETZ 250 i 251--->KLR 650 A1--> XR 600R - 94--->Obecnie VFR 800 Fi -98 oraz KTM LC4 620 GS - 98 na FCR 41

 

http://www.bikepics.com/members/rysiek24/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też przyłączę się do pytania o freelandera.

Wiem, że te złe opinie nie biorą się z powietrza, ale może to konkretne modele były wadliwe? A niektóre wersje silnikowe/modelowe są OK ?

Pytanie o tyle zasadne, że mój znajomy ma Discovery z początku 21 wieku z benzynowym silnikiem od kilku lat i póki co "chwalił się" tylko jedną awarią.

Inny znajomy w pracy ma sporo Discovery 2,5td i też twierdzi, że są prawie niezniszczalne. Prawie, bo ludzie zawracają nimi na powłączanych blokadach i to się co chwila łamie.

Edytowane przez auri
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co prawda opinie tutaj zniechęcają, jednak zglębiłem trochę temat i zdania są podzielone. Tak jak na temat francuzów. Jedni kochają, inni nienawidzą.

 

Byłem dzisiaj oglądać jedną sztukę, fajne auto, wizualnie sprawia wrażenie małego czołgu nie do za*ebania.

 

Zaczyna mi się coraz bardziej podobać, zwłaszcza z orurowaniem :biggrin:

 

Najchętniej bym przyjął diesla, ale mało ich jest a ten, którego dzisiaj oglądałem swoją młodość już przeżył :icon_rolleyes:

 

W chwili wolnego czasu poczytam o nich więcej.

 

Chętnie bym zobaczył wypowiedź jakiegoś posiadacza Freelandera :wink:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zachecam do odwiedzenia strony www.rajdy4x4.pl i dzial LR'a, tam zobaczycie ile jest postow odnosnie tego co sie w tych samochodach psuje i jak to naprawic...

:icon_mrgreen: :icon_mrgreen: :icon_mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zachecam do odwiedzenia strony www.rajdy4x4.pl i dzial LR'a, tam zobaczycie ile jest postow odnosnie tego co sie w tych samochodach psuje i jak to naprawic...

:icon_mrgreen: :icon_mrgreen: :icon_mrgreen:

 

No to muszę się zarejestrowac i poczytać.

 

Ale to jest forum offroadowców a ja to to chciałem do normalnego posuwania się, ewentualnie w*ebać się czasami na chwilę do lasu :biggrin: :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

138 ocen to niemało. Oceny nie zachwycają. Może warto popatrzeć na inne SUV tej wielkości, RAV4, CRV itp?

 

 

koles ma takiego od roku , robi nim kupe kilometrow i jedyne co sie narazie zepsulo , to pompa paliwa w baku.

 

Kupa kilometrów to dla jednego 10 tys. km rocznie a dla drugiego 100tys. km rocznie.... więc jakiś konkret podaj. Poza tym nie napisałeś czy ma go od nowości czy kupił używke i z jakim przebiegiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mówąc ani RAV ani CRV mnie nie pociągają. Totalnie wcale. Tylko LR. Taki mały odchyłek w mózgu :wink:

 

No proszę :)

Czyli 2oo z wysp nie bardzo tylko z kraju kwitnącej wiśni, ale puszka z wysp odpowiada :)

Vector a może tak bardziej hardcorowo jeepa wranglera?:) najlepiej 4.0 :)

Edytowane przez filipr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...