Skocz do zawartości

A moze Yamaha XJ 600 Diversion


Rekomendowane odpowiedzi

o wasze spostrzezenia na temat tego sprzeta-wady , zalety . Czy jest wart uwagi.

W gre wchodzi model >98 po modernizacji min. dwie trarcze z przodu zamiast 1

ja miałem 92 model jedna tarcza była zasłaba szczególnie w górach i z pasażerem

ogólnie mało pali 6l w mieście ,traska schodzi do 4l,ale za cene rocznika wolałbym co innego kupić np cbrf3

WERA#111

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygodna, w miarę szybka, silnik ma ładny dół ale brakuje mu trochę na wyższych obrotach, z założenia dość hałaśliwy silnik więc się aż tak nie przejmujesz jak coś zastuka. Sprzęgło zawsze wali więc się nie przejmuj. według mnie lepsza od cb500, er-5, czy gs500e za względu na 4 cylindry. Wykończona przyzwioicie, pewnie dodatkowo chłodnica oleju i druga tarcza też wychodzi na dobre. Oprócz walącego sprzęgła nie słyszałem o usterkach rodem z fabryki, a same sprzęgło poza tym, że hałasuje to dziala bez zarzutu. sprawia wrażenie raczej pożądnego moto niż 'motorynki'. Super amortyzacja tyłu, we dwie osoby i solo. 60 km to troche za mało ale na sezon dwa wystarczy aby się przygotowac na szybsze motocykle. Cholernie drogie świece 45 pln sztuka i dośc awaryjne. Raczej mało pali w granicach 5-6 litrów przy 120-160 na trasie, w mieście podobnie, generalnie nie rzuca się w oczy zachłannością na paliwo, prędkość max. mojej 190km/h, waga ok. 200kg z płynami. Jeżdząc latem nie zauważyłem anomalii związanych z ewentualnym przegrzewaniem. Polecam wersję N bo jest dużo ładniejsza, niż diversion z kusymi owiewkami, które zabijają jej charakter, a w razie czego (odpukać) tańsza w naprawach kiedy ci upadnie. Jeżeli jeszcze coś sobie przypomnę to napewno napiszę. Przeczytaj też post http://forum.swiat-motocykli.pl/viewtopic....er=asc&start=15 tam napisałem trochę o xj od innej strony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

a mi sie bardziej podoba od Diversona Yahama Fzs 600 Fazer Kiedys zamierzam sie na nią przesiąść Przystępna cena i wogule mi sie podoba A jest moze ktos kto na tym jeździł i może sie wypowiedziec ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeżdżę XJtą dwa sezony, to mój pierwszy motocykl i nie mam żadnych zarzutów. No może z czasem zaczyna brakować mocy, chociaż na samochody wystarcza, na trasie też nie musisz specjalnie męczyć się ze zmianą biegów. Silnik jest trwały i duże przebiegi nie powinny Cię odstraszać, a co do sprzęgła? No cóż już taki urok stuka i trzeba się przyzwyczaić. Naprawdę mogę z czystym sumieniem polecić,

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zapomnialem o jednym, zdecydowanie wybierz wersję z owiewką! co do wyglądu to można się spierać ale co do zalet to nie ma wątpliwości, że owiewka jest o wiele lepsza - przekonasz się na trasie jadąc 120-130 km/h, faktem jest, że przy ewentualnej wywrotce są większe koszty.

Zajrzyj na: http://www.autoimperium.pl/www/php/strona....o=5&id_ogl=2407 lub http://www.autoimperium.pl/www/php/strona....o=5&id_ogl=1886

 

pozdr,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Czesc! Od piatku jezdze xj 600s diversion z r. 2000

(moja pierwsza maszyna) i:

1. Do tej pory zadnych niespodzianek. 2 dnia musialem zrobic traske z Poznania do Bydgoszczy i

przejechalem bezproblemowo. Szybko nabieram do niej zaufania!

2. Wyglad - rzecz gustu. Sa ladniejsze, sa tez mniej ladne motocykle. W kazdym razie gdy swoja umylem, zrobilo sie niezle zbiegowisko na parkingu

:-)

3. Jesli masz (jak ja) w okolicach 185 cm wzrostu, to

od razu szykuj kaske na podwyzszona szybe.

4. Zwroc uwage, jaka moc ma silnik. U Niemcow

(moze gdzie indziej tez) byly sprzedawane wersje

dlawione. Normalna ma 61KM=45KW.

 

Zapodawalem juz na forum kilka tematow o XJ,

warto poczytac.

 

Pozdrawiam!

Cifer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

nie wiem czemu tak wszystkim przeszkadza wiater na naked'ach??ja mam 191 wzrostu i jezdze banditem 400 ktory jest , wiadomo, dosc maly i powiem szczerze, ze calkiem przyjemnie jest przy 140km/h:))))chyba kwestia gustu albo wszyscy sie naczytali ze nakedami sie nie da jezdzic powyzej 120 bo wieje..............

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...