Skocz do zawartości

Pęknięcie felgi


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Administrator
Jak to jest z tymi ciężarkami. Kiedy się je dokłada.

Np u mnie na seryjnych felgach nie ma. Domyślam się że już w fabryce ją wyważyli.

Kiedy wyważa się dodatkowo felgi w moto??

 

O ile mnie wzrok nie myli, to Filu masz RMXa, czyli motocykl z felgami szprychowanymi. Takich się nie wyważa, tylko centruje (a więc nie stosuje się odważników, tylko odpowiednio nastawia napięcie szprych).

 

Co do spawania felgi - jeżeli ma być to dobrze zrobione, musi to zrobić naprawdę dobry fachowiec. Ja za prostowanie felgi zgiętej na biednym Pawle zapłaciłem 150 zł. I to wcale nie było mocne uszkodzenie (dojechałem na takiej feldze do Poznania jakieś 250 km). I to nie była Warszawa tylko Poznań.

Także na Twoim miejscu Wawrzyn raczej liczyłbym się z kosztami. No chyba że dasz to jakiemuś kowalowi. Tylko że wtedy musisz liczyć się z możliwością, że felga puści na jakimś zakręcie, powietrze ujdzie, a Ty znajdziesz się w rowie.

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chyba nie jest tak zle...znalazlem faceta i to u mnie na wsi:> ktory podobno robil to juz nie raz i wie o co chodzi...a ile bedzie chcial to sie okaze...felga bedzie gotowa na srode...oczywiscie musze jeszzce zaplacic za zdjecie i zalozenie opony u wulkanizatora na mszynia bo lyzkami ciekza sprawa :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spaw niestety nie chwycil...tzn moze i chwycil ale nie wystarczajaco...koles zespawal felge od srodka ale powietrze i tak uciekalo...dostalem od kuzyna specjalny klej ktorym kleil silnik w swojej Husquarnie i caly czas mu trzyma wiec chyba jest mocny...teraz musze tylko poczekac jeszcze jakies 6 godzin, napompowac i sprawdzic czy powietrze nie ucieka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry za to ze jeden post po drugim ale do tamtego juz nie moge dodac.

Skleilem i tak to teraz wyglada :| ale trzyma...sprawdzone w wodznie..musze teraz znalezc gdzies podobna farbe i pomalowac to zeby jakos wygladalo, ale najpierw przetrzec papierem i wyrownac...mysle ze sie przez to nie zabije..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...